PDGL 2021 #1 - Běchovice

Datum 15.05.2021
Ligy Pražská Discgolfová Liga 2021
PDGA -
Hřiště DiscGolfPark Běchovice
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Jakub Sýkora:
Kapacita 70 hráčů

Informace

PDGL 2021

15.5. Běchovice 20. 6. Kladno 17.7. Konopiště 25.9. Břevnov 10.10. Roztyly 14.11. Letňany 4.12. Letná

 

 

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°, MOVit Energy, Züca Czech Republic a DiscGolf Club Praha vás zvou na první turnaj Pražské DiscGolfové Ligy v roce 2021.

 

:: BĚCHOVICE::

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Od letošní sezony budou hráči  rozděleni do tří výkonnostních kategorií. Pokročilí hráči by měli spadat do kategorie MA1, středně pokročilí do kategorie MA2 a začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie MA3. 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 850 a vyšším -->MA1
Hráči s ratingem nižším než 850 a vyšším než 770 --> MA2
Hráči s ratingem nižším než 770 --> MA3
Hráči, co ještě nemají rating --> MA3**

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do vyšší kategorie, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 770 (tzn. startujete v MA3) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v MA3. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v nižší kategorii, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do vyšší kategorie, další turnaje v dané sérii už odehrajete ve vyšší kategorii (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2101899982 / 2010.

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu

(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

Harmonogram je zatím pouze orientační, přesný zveřejníme v týdnu před turnajem

9:00 - výhoz z předem určené jamky (rozdělení do flightů dostanete do emailem den před turnajem)

(Jedno kolo potvrvá dle našeho odhadu přibližně 2,5, maximálně 3 hodiny)

11:30 - krátká pauza na svačinu / oběd

12:30  -13:00 - výhoz druhého kola

15:00 - 16:00 - předpokládaný čas dokončení hry

 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Stáhni si mapu v plném rozlišení >>

 

Pravidla k jednotlivým jamkám

 1. Standardní jamka - OB cesta vlevo, plot vpravo

 2. Standardní jamka - OB ploty, cesta a koňská ohrada napravo od koše, křoví vlevo od výhoziště NENÍ OB

 3. Standardní jamka - OB cesta

 4. Přidaná jamka - OB cesta vlevo a koňský plot vpravo (když vám tam skončí disk, je potřeba ho dostat zpět během pauzy nebo po skončení turnaje, ať se nezdržuje průběh hry)

 5. Standardní jamka č. 4 - cesta vpravo OB; bacha na křoví vlevo, žere disky - platí pravidlo 3 min - máte max. 3 minuty na hledání disku (od doby, kdy začnou hledat všichni hráči z flightu), po uplynutí tohoto limitu je disk prohlášen za ztracený a hráč musí házet z předchozí pozice s jedním trestným hodem navíc

 6. Přidaná jamka - OB cesta vlevo, dvojité mandatory tvořené stromy - při netrefení mandatory (hranici tvoří pomyslná spojnice stromů) se hraje z vyznačené Drop Zone

 7. Standardní jamka č. 5 - voda je náhodná, tzn. pokud v ní skončíte, nemáte trestný hod a markujete si na nejbližším možném (suchém) místě na přímce koše a disku směrem od koše

 8. Standardní jamka č. 6 - OB je pouze hlavní cesta po pravé straně (za lesíkem - sice OB linie není vyznačená v mapě, ale mocné anhyzery tam občas končí :)); bacha na křoví vlevo, dodržujte pravidlo 3 min (viz jamka č. 5)

 9. Standardní jamka č. 7 - bez OB, mandatory pouze prostřední sloup (nutno obhodit z prava), mandatory netrefíte (mando linii tvoří kolmice na výhoziště), házíte z vyznačené drop zone s jedním trestným hodem

 10.  Standardní jamka č. 8 - OB cesta vpravo, pozor na chodce - házejte jen když máte naprostou jistotu, že nikoho nemůžete trefit (ostatně to platí vždy a všude)

 11. Přidaná jamka - OB cesta vpravo a škvárové hřiště za košem; double mandatory tvořené dvěma sloupy, resp. jejich vnitřními hranami (proletí-li disk skrze sloup, není mandatory splněna), není zde Drop Zone, takže při netrefení mandatory se háže Retee (opakovaný hod s výhoziště s jedním trestným hodem navíc); mandatory linii tvoří spojnice předních stran sloupů 

 12. Přidaná jamka - OB cesta vpravo a za sloupem

 13. Přidaná jamka - OB jsou hranice vody / stoky (tyto hranice OB budou vyznačeny vlaječkami, jejichž spojnice bude tvořit OB linii) + plot na pravé straně

 14. Standardní jamka č. 9 - OB cesta po levé straně a oplocená oblast napravo

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje na email pdgl@ultimo.cz. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

 

CO JE PDGL?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (MA3), mírně pokročilí (MA2) a pokročilí (MA1)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, C) získají na každém turnaji medaile / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, C)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o hodnotné ceny. 

 

PARTNEŘI PDGL

Ultimo

  

Latitude 64        Disc golf club Praha

DGolf.cz

 

Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 120,- Kč 4
MA2 120,- Kč 4
MA3 120,- Kč 4

Registrační fáze 1
03.05.2021 20:00 - 14.05.2021
Všichni

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Jakub Matula MA2 DGC Praha Wild card
2 Jiří Mika 125638 941 MA1 DGCL Wild card
3 Jiří Duštíra MA1 Wild card
4 Patrik Zeman MA2 Wild card
5 Michaela Čakrtová MA3 Wild card
6 Jakub Sýkora 75425 936 MA1 DGC Praha Registrovaný
7 Daniel Brabec 241009 838 MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Jakub Kemr 141244 859 MA2 DGC Praha Registrovaný
9 Ondřej Fejfar 238374 890 MA2 DGC Praha Registrovaný
10 David Slovák MA2 DGC Praha Registrovaný
11 Jakub Koštel 115203 922 MA1 DGC Praha Registrovaný
12 Bianca Koštelová 168876 824 MA2 DGC Praha Registrovaný
13 Maxim Tyrpekl 154099 877 MA3 DGC Praha Registrovaný
14 Tomáš Bareš MA2 Registrovaný
15 Jiří Slovák MA3 Registrovaný
16 Lukáš Pelikán 153601 840 MA3 Registrovaný
17 David Frejka 142797 799 MA3 DGC Praha Registrovaný
18 Lukáš Burger 156336 897 MA2 Registrovaný
19 Vít Burger 159967 779 MA3 Registrovaný
20 Lukáš Linhart MA2 DGC Praha Registrovaný
21 Nathan Adlam 73293 933 MA1 DGC Praha Registrovaný
22 Martin Zeman 206857 908 MA2 DGC Praha Registrovaný
23 Conor Gleason MA1 DGC Praha Registrovaný
24 Roman Soukup 252419 870 MA2 BudweisDC Registrovaný
25 Jakub Polák 185577 841 MA2 DGC Praha Registrovaný
26 Jan Kuchař MA3 Registrovaný
27 Marketa Sedlakova 247180 829 MA2 DGC Praha Registrovaný
28 Pavel Sedlák 129758 947 MA1 DGC Praha Registrovaný
29 Stanislav Kovářík 238412 898 MA2 DGC Praha Registrovaný
30 Miroslav Vlček 118956 848 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
31 Marek Surjomartono 147916 927 MA1 DGC Praha Registrovaný
32 Adam Surjomartono 148373 869 MA2 DGC Praha Registrovaný
33 Michal Surjomartono 147913 936 MA1 DGC Praha Registrovaný
34 Milan Tichý 99409 784 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
35 Martin Štička 183615 880 MA3 DGC Praha Registrovaný
36 Alexander Uulas 102929 902 MA1 DGC Praha Registrovaný
37 Jindřich Ottl 116509 914 MA1 TMHOI Registrovaný
38 Alex Kister MA1 DGC Praha Registrovaný
39 Ondřej Jahelka 238260 806 MA3 TMHOI Registrovaný
40 Lasse Skarpengland MA3 Registrovaný
41 Jan Polák MA3 Registrovaný
42 Filip Surjomartono 147915 961 MA1 DGC Praha Registrovaný
43 Matej Verl 115072 877 MA1 DGC Praha Registrovaný
44 Lukas Landa 122650 938 MA1 TMHOI Registrovaný
45 Pavel Votický 104795 888 MA1 Registrovaný
46 Roman Kunovjánek MA2 DGC Praha Registrovaný
47 Václav Josef Vlček 154980 874 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
48 Lukáš Houška 214412 915 MA1 Discgolf P... Registrovaný
49 Lucie Verlová 115310 709 MA3 DGC Praha Registrovaný
50 Tomáš Redlich 70639 944 MA1 DGC Praha Registrovaný
51 Lenka Tichá 149545 775 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
52 Jarmila Havířová 62762 846 MA2 Registrovaný
53 Miroslav Dvorský MA2 DGC Praha Registrovaný
54 Jiří Šustr MA3 DGC Praha Registrovaný
55 Marie Dvorská MA3 DGC Praha Registrovaný
56 Jan Redlich 72821 849 MA1 DGC Praha Registrovaný
57 Jan Kolář 101936 916 MA1 DeGen Registrovaný
58 Lenka Kolářová MA3 DeGen Registrovaný
59 Zdeněk Sedlák 135760 762 MA2 CaurusEgra Registrovaný
60 Filip Míchek MA1 DGC Praha Registrovaný
61 Jakub Rychlík MA3 Registrovaný
62 Jan Pelant 63642 885 MA1 DGC Praha Registrovaný
63 Marek Němeček MA1 Registrovaný
64 Tomáš Verner 70826 903 MA1 DGC Praha Registrovaný
65 Vojta Bublík 164921 794 MA2 BudweisDC Registrovaný
66 Sebastian Paul 135127 866 MA2 DGC Praha Registrovaný
67 Aleš Stanke MA2 DGC Praha Registrovaný
68 Jan Veselý 80355 957 MA1 CaurusEgra Registrovaný

# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Pavel Sedlák 129758 947 45 45 90 -8
2 Tomáš Redlich 70639 944 46 45 91 -7
3 Filip Míchek 0 44 48 92 -6
3 Jan Veselý 80355 957 48 44 92 -6
5 Jiří Mika 125638 941 45 48 93 -5
6 Jakub Koštel 115203 922 46 48 94 -4
7 Conor Gleason 49 46 95 -3
7 Filip Surjomartono 147915 961 51 44 95 -3
9 Michal Surjomartono 147913 936 47 49 96 -2
9 Lukas Landa 122650 938 49 47 96 -2
11 Jakub Sýkora 75425 936 48 49 97 -1
11 Jindřich Ottl 116509 914 47 50 97 -1
13 Tomáš Verner 70826 903 53 45 98 0
14 Matej Verl 115072 877 49 50 99 +1
15 Jan Redlich 72821 849 51 52 103 +5
15 Marek Němeček 53 50 103 +5
17 Pavel Votický 104795 888 54 50 104 +6
18 Nathan Adlam 73293 933 49 56 105 +7
18 Lukáš Houška 214412 915 50 55 105 +7
20 Alexander Uulas 102929 902 55 54 109 +11
20 Jan Kolář 101936 916 55 54 109 +11
22 Jan Pelant 63642 885 55 57 112 +14
23 Alex Kister 0 60 57 117 +19
23 Jiří Duštíra 57 60 117 +19
25 Marek Surjomartono 147916 927 64 54 118 +20
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Patrik Zeman 52 50 102 +4
2 Lukáš Burger 156336 897 54 50 104 +6
2 Miroslav Dvorský 0 51 53 104 +6
4 Lukáš Linhart 0 55 50 105 +7
5 Stanislav Kovářík 238412 898 57 51 108 +10
6 Roman Kunovjánek 0 55 54 109 +11
7 Vojta Bublík 164921 794 57 54 111 +13
8 Jakub Polák 185577 841 56 56 112 +14
9 Bianca Koštelová 168876 824 58 55 113 +15
10 Martin Zeman 206857 908 58 56 114 +16
11 David Slovák 0 57 58 115 +17
11 Aleš Stanke 0 55 60 115 +17
13 Jarmila Havířová 62762 846 57 59 116 +18
14 Miroslav Vlček 118956 848 60 57 117 +19
14 Jakub Matula 0 59 58 117 +19
16 Marketa Sedlakova 247180 829 59 61 120 +22
17 Václav Josef Vlček 154980 874 66 56 122 +24
17 Zdeněk Sedlák 135760 762 60 62 122 +24
19 Ondřej Fejfar 238374 890 65 58 123 +25
20 Tomáš Bareš 0 66 58 124 +26
20 Adam Surjomartono 148373 869 61 63 124 +26
22 Jakub Kemr 141244 859 69 57 126 +28
22 Roman Soukup 252419 870 67 59 126 +28
24 Milan Tichý 99409 784 64 63 127 +29
25 Sebastian Paul 135127 866 62 66 128 +30
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Jiří Šustr 0 61 57 118 +20
2 Vít Burger 159967 779 58 63 121 +23
3 Maxim Tyrpekl 154099 877 61 62 123 +25
3 Lukáš Pelikán 153601 840 63 60 123 +25
5 Jan Kuchař 0 64 61 125 +27
6 Martin Štička 183615 880 64 65 129 +31
7 David Frejka 142797 799 67 63 130 +32
8 Jiří Slovák 64 69 133 +35
9 Daniel Brabec 241009 838 66 69 135 +37
9 Lasse Skarpengland 0 67 68 135 +37
11 Jan Polák 65 71 136 +38
12 Michaela Čakrtová 71 72 143 +45
13 Lucie Verlová 115310 709 75 69 144 +46
14 Ondřej Jahelka 238260 806 76 69 145 +47
15 Lenka Tichá 149545 775 74 73 147 +49
16 Marie Dvorská 0 84 68 152 +54
16 Jakub Rychlík 78 74 152 +54
18 Lenka Kolářová 0 79 75 154 +56

Flighty


Hřiště

Kolo Kategorie Hřiště Layout Počet jamek Par Délka
1 MA1MA2MA3 DiscGolfPark Běchovice PDGL 2021 - 14 jamek 14 49 1781
2 MA1MA2MA3 DiscGolfPark Běchovice PDGL 2021 - 14 jamek 14 49 1781