PDGL 2021 #1 - Běchovice

Datum 15.05.2021
Ligy Pražská Discgolfová Liga 2021
PDGA -
Hřiště DiscGolfPark Běchovice
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Jakub Sýkora:
Kapacita 70 hráčů

Informace

PDGL 2021

15.5. Běchovice 20. 6. Kladno 17.7. Konopiště 25.9. Břevnov 10.10. Roztyly 14.11. Letňany 4.12. Letná

 

 

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°, MOVit Energy, Züca Czech Republic a DiscGolf Club Praha vás zvou na první turnaj Pražské DiscGolfové Ligy v roce 2021.

 

:: BĚCHOVICE::

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Od letošní sezony budou hráči  rozděleni do tří výkonnostních kategorií. Pokročilí hráči by měli spadat do kategorie MA1, středně pokročilí do kategorie MA2 a začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie MA3. 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 850 a vyšším -->MA1
Hráči s ratingem nižším než 850 a vyšším než 770 --> MA2
Hráči s ratingem nižším než 770 --> MA3
Hráči, co ještě nemají rating --> MA3**

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do vyšší kategorie, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 770 (tzn. startujete v MA3) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v MA3. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v nižší kategorii, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do vyšší kategorie, další turnaje v dané sérii už odehrajete ve vyšší kategorii (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2101899982 / 2010.

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu

(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

Harmonogram je zatím pouze orientační, přesný zveřejníme v týdnu před turnajem

9:00 - výhoz z předem určené jamky (rozdělení do flightů dostanete do emailem den před turnajem)

(Jedno kolo potvrvá dle našeho odhadu přibližně 2,5, maximálně 3 hodiny)

11:30 - krátká pauza na svačinu / oběd

12:30  -13:00 - výhoz druhého kola

15:00 - 16:00 - předpokládaný čas dokončení hry

 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Stáhni si mapu v plném rozlišení >>

 

Pravidla k jednotlivým jamkám

 1. Standardní jamka - OB cesta vlevo, plot vpravo

 2. Standardní jamka - OB ploty, cesta a koňská ohrada napravo od koše, křoví vlevo od výhoziště NENÍ OB

 3. Standardní jamka - OB cesta

 4. Přidaná jamka - OB cesta vlevo a koňský plot vpravo (když vám tam skončí disk, je potřeba ho dostat zpět během pauzy nebo po skončení turnaje, ať se nezdržuje průběh hry)

 5. Standardní jamka č. 4 - cesta vpravo OB; bacha na křoví vlevo, žere disky - platí pravidlo 3 min - máte max. 3 minuty na hledání disku (od doby, kdy začnou hledat všichni hráči z flightu), po uplynutí tohoto limitu je disk prohlášen za ztracený a hráč musí házet z předchozí pozice s jedním trestným hodem navíc

 6. Přidaná jamka - OB cesta vlevo, dvojité mandatory tvořené stromy - při netrefení mandatory (hranici tvoří pomyslná spojnice stromů) se hraje z vyznačené Drop Zone

 7. Standardní jamka č. 5 - voda je náhodná, tzn. pokud v ní skončíte, nemáte trestný hod a markujete si na nejbližším možném (suchém) místě na přímce koše a disku směrem od koše

 8. Standardní jamka č. 6 - OB je pouze hlavní cesta po pravé straně (za lesíkem - sice OB linie není vyznačená v mapě, ale mocné anhyzery tam občas končí :)); bacha na křoví vlevo, dodržujte pravidlo 3 min (viz jamka č. 5)

 9. Standardní jamka č. 7 - bez OB, mandatory pouze prostřední sloup (nutno obhodit z prava), mandatory netrefíte (mando linii tvoří kolmice na výhoziště), házíte z vyznačené drop zone s jedním trestným hodem

 10.  Standardní jamka č. 8 - OB cesta vpravo, pozor na chodce - házejte jen když máte naprostou jistotu, že nikoho nemůžete trefit (ostatně to platí vždy a všude)

 11. Přidaná jamka - OB cesta vpravo a škvárové hřiště za košem; double mandatory tvořené dvěma sloupy, resp. jejich vnitřními hranami (proletí-li disk skrze sloup, není mandatory splněna), není zde Drop Zone, takže při netrefení mandatory se háže Retee (opakovaný hod s výhoziště s jedním trestným hodem navíc); mandatory linii tvoří spojnice předních stran sloupů 

 12. Přidaná jamka - OB cesta vpravo a za sloupem

 13. Přidaná jamka - OB jsou hranice vody / stoky (tyto hranice OB budou vyznačeny vlaječkami, jejichž spojnice bude tvořit OB linii) + plot na pravé straně

 14. Standardní jamka č. 9 - OB cesta po levé straně a oplocená oblast napravo

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje na email pdgl@ultimo.cz. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

 

CO JE PDGL?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (MA3), mírně pokročilí (MA2) a pokročilí (MA1)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, C) získají na každém turnaji medaile / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, C)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o hodnotné ceny. 

 

PARTNEŘI PDGL

Ultimo

  

Latitude 64        Disc golf club Praha

DGolf.cz

 

Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 120,- Kč 4
MA2 120,- Kč 4
MA3 120,- Kč 4

Registrační fáze 1
03.05.2021 20:00 - 14.05.2021
Všichni

#HráčPDGA#iDG RatingPDGA RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Jakub Matula "Mystiq" 805 MA2 DGC Praha Wild card
2 Jiří Mika 125638 907 910 MA1 DGCL Wild card
3 Jiří Duštíra MA1 Wild card
4 Patrik Zeman MA2 Wild card
5 Michaela Čakrtová 662 MA3 Wild card
6 Jakub Sýkora 75425 923 926 MA1 DGC Praha Registrovaný
7 Daniel Brabec "Brabi" 241009 841 843 MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Jakub Kemr 141244 867 865 MA2 DGC Praha Registrovaný
9 Ondřej Fejfar 238374 871 877 MA2 DGC Praha Registrovaný
10 David Slovák 806 MA2 DGC Praha Registrovaný
11 Jakub Koštel 115203 914 915 MA1 DGC Praha Registrovaný
12 Bianca Koštelová 168876 846 841 MA2 DGC Praha Registrovaný
13 Maxim Tyrpekl 154099 870 880 MA3 DGC Praha Registrovaný
14 Tomáš Bareš 808 MA2 Registrovaný
15 Jiří Slovák 673 MA3 Registrovaný
16 Lukáš Pelikán 153601 840 845 MA3 DGK Kladno Registrovaný
17 David Frejka 142797 788 786 MA3 DGC Praha Registrovaný
18 Lukáš Burger 156336 876 887 MA2 DGK Kladno Registrovaný
19 Vít Burger 159967 822 779 MA3 Registrovaný
20 Lukáš Linhart 850 MA2 DGC Praha Registrovaný
21 Nathan Adlam 73293 939 939 MA1 DGC Praha Registrovaný
22 Martin Zeman "Marty" 206857 903 907 MA2 DGC Praha Registrovaný
23 Conor Gleason 930 MA1 DGC Praha Registrovaný
24 Roman Soukup 252419 892 887 MA2 BudweisDC Registrovaný
25 Jakub Polák 185577 828 841 MA2 DGC Praha Registrovaný
26 Jan Kuchař 812 MA3 DGK Kladno Registrovaný
27 Markéta Sedláková "🌷" 247180 807 829 MA2 DGC Praha Registrovaný
28 Pavel Sedlák "🥏" 129758 943 947 MA1 DGC Praha Registrovaný
29 Stanislav Kovářík "Standokan" 238412 897 897 MA2 DGC Praha Registrovaný
30 Miroslav Vlček "Vlčák" 118956 857 864 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
31 Marek Surjomartono 147916 944 950 MA1 DGC Praha Registrovaný
32 Adam Surjomartono "🕶️" 148373 873 874 MA2 DGC Praha Registrovaný
33 Michal Surjomartono 147913 936 940 MA1 DGC Praha Registrovaný
34 Milan Tichý 99409 775 786 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
35 Martin Štička 183615 862 874 MA3 DGC Praha Registrovaný
36 Alexander Uulas 102929 939 930 MA1 DGC Praha Registrovaný
37 Jindřich Ottl 116509 902 916 MA1 TMHOI Registrovaný
38 Alex Kister 798 MA1 DGC Praha Registrovaný
39 Ondřej Jahelka "Jagles" 238260 818 813 MA3 DGC Praha Registrovaný
40 Lasse Skarpengland 769 MA3 Registrovaný
41 Jan Polák 702 MA3 Registrovaný
42 Filip Surjomartono 147915 974 974 MA1 DGC Praha Registrovaný
43 Matej Verl 115072 846 852 MA1 DGC Praha Registrovaný
44 Lukáš Landa 122650 932 935 MA1 TMHOI Registrovaný
45 Pavel Votický 104795 818 852 MA1 Registrovaný
46 Roman Kunovjánek 877 MA2 DGC Praha Registrovaný
47 Václav Josef Vlček 154980 731 881 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
48 Lukáš Houška 214412 935 918 MA1 Discgolf P... Registrovaný
49 Lucie Verlová 115310 705 709 MA3 DGC Albium Registrovaný
50 Tomáš Redlich "Zix" 70639 942 939 MA1 DGC Praha Registrovaný
51 Lenka Tichá 149545 783 768 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
52 Jarmila Havířová 62762 843 855 MA2 Registrovaný
53 Miroslav Dvorský 950 MA2 DGC Praha Registrovaný
54 Jiří Šustr 840 MA3 DGC Praha Registrovaný
55 Marie Dvorská 749 MA3 DGC Praha Registrovaný
56 Jan Redlich 72821 847 838 MA1 DGC Praha Registrovaný
57 Jan Kolář 101936 896 906 MA1 DeGen Registrovaný
58 Lenka Kolářová 598 MA3 DeGen Registrovaný
59 Zdeněk Sedlák 135760 742 743 MA2 CaurusEgra Registrovaný
60 Filip Míchek 928 MA1 DGC Praha Registrovaný
61 Jakub Rychlík MA3 Registrovaný
62 Jan Pelant "Pelepin " 63642 864 877 MA1 DGC Praha Registrovaný
63 Marek Němeček MA1 Registrovaný
64 Tomáš Verner "Atomekk" 70826 885 901 MA1 DGC Praha Registrovaný
65 Vojta Bublík 164921 761 796 MA2 BudweisDC Registrovaný
66 Sebastian Paul 135127 869 869 MA2 DGC Praha Registrovaný
67 Aleš Stanke 781 MA2 DGC Praha Registrovaný
68 Jan Veselý 80355 943 957 MA1 Registrovaný

# Hráč PDGA# iDG Rating PDGA Rating 1 2 Celkem +/-
1 Pavel Sedlák "🥏" 129758 943 947 45 45 90 -8
2 Tomáš Redlich "Zix" 70639 942 939 46 45 91 -7
3 Filip Míchek 0 928 44 48 92 -6
3 Jan Veselý 80355 943 957 48 44 92 -6
5 Jiří Mika 125638 907 910 45 48 93 -5
6 Jakub Koštel 115203 914 915 46 48 94 -4
7 Conor Gleason 930 49 46 95 -3
7 Filip Surjomartono 147915 974 974 51 44 95 -3
9 Michal Surjomartono 147913 936 940 47 49 96 -2
9 Lukáš Landa 122650 932 935 49 47 96 -2
11 Jakub Sýkora 75425 923 926 48 49 97 -1
11 Jindřich Ottl 116509 902 916 47 50 97 -1
13 Tomáš Verner "Atomekk" 70826 885 901 53 45 98 0
14 Matej Verl 115072 846 852 49 50 99 +1
15 Jan Redlich 72821 847 838 51 52 103 +5
15 Marek Němeček 53 50 103 +5
17 Pavel Votický 104795 818 852 54 50 104 +6
18 Nathan Adlam 73293 939 939 49 56 105 +7
18 Lukáš Houška 214412 935 918 50 55 105 +7
20 Alexander Uulas 102929 939 930 55 54 109 +11
20 Jan Kolář 101936 896 906 55 54 109 +11
22 Jan Pelant "Pelepin " 63642 864 877 55 57 112 +14
23 Alex Kister 0 798 60 57 117 +19
23 Jiří Duštíra 57 60 117 +19
25 Marek Surjomartono 147916 944 950 64 54 118 +20
# Hráč PDGA# iDG Rating PDGA Rating 1 2 Celkem +/-
1 Patrik Zeman 52 50 102 +4
2 Lukáš Burger 156336 876 887 54 50 104 +6
2 Miroslav Dvorský 0 950 51 53 104 +6
4 Lukáš Linhart 0 850 55 50 105 +7
5 Stanislav Kovářík "Standokan" 238412 897 897 57 51 108 +10
6 Roman Kunovjánek 0 877 55 54 109 +11
7 Vojta Bublík 164921 761 796 57 54 111 +13
8 Jakub Polák 185577 828 841 56 56 112 +14
9 Bianca Koštelová 168876 846 841 58 55 113 +15
10 Martin Zeman "Marty" 206857 903 907 58 56 114 +16
11 David Slovák 0 806 57 58 115 +17
11 Aleš Stanke 0 781 55 60 115 +17
13 Jarmila Havířová 62762 843 855 57 59 116 +18
14 Miroslav Vlček "Vlčák" 118956 857 864 60 57 117 +19
14 Jakub Matula "Mystiq" 0 805 59 58 117 +19
16 Markéta Sedláková "🌷" 247180 807 829 59 61 120 +22
17 Václav Josef Vlček 154980 731 881 66 56 122 +24
17 Zdeněk Sedlák 135760 742 743 60 62 122 +24
19 Ondřej Fejfar 238374 871 877 65 58 123 +25
20 Tomáš Bareš 0 808 66 58 124 +26
20 Adam Surjomartono "🕶️" 148373 873 874 61 63 124 +26
22 Jakub Kemr 141244 867 865 69 57 126 +28
22 Roman Soukup 252419 892 887 67 59 126 +28
24 Milan Tichý 99409 775 786 64 63 127 +29
25 Sebastian Paul 135127 869 869 62 66 128 +30
# Hráč PDGA# iDG Rating PDGA Rating 1 2 Celkem +/-
1 Jiří Šustr 0 840 61 57 118 +20
2 Vít Burger 159967 822 779 58 63 121 +23
3 Maxim Tyrpekl 154099 870 880 61 62 123 +25
3 Lukáš Pelikán 153601 840 845 63 60 123 +25
5 Jan Kuchař 0 812 64 61 125 +27
6 Martin Štička 183615 862 874 64 65 129 +31
7 David Frejka 142797 788 786 67 63 130 +32
8 Jiří Slovák 673 64 69 133 +35
9 Daniel Brabec "Brabi" 241009 841 843 66 69 135 +37
9 Lasse Skarpengland 0 769 67 68 135 +37
11 Jan Polák 702 65 71 136 +38
12 Michaela Čakrtová 662 71 72 143 +45
13 Lucie Verlová 115310 705 709 75 69 144 +46
14 Ondřej Jahelka "Jagles" 238260 818 813 76 69 145 +47
15 Lenka Tichá 149545 783 768 74 73 147 +49
16 Marie Dvorská 0 749 84 68 152 +54
16 Jakub Rychlík 78 74 152 +54
18 Lenka Kolářová 0 598 79 75 154 +56

Skupiny


Hřiště

Kolo Kategorie Hřiště Layout Počet jamek Par Délka
1 MA1MA2MA3 DiscGolfPark Běchovice PDGL 2021 - 14 jamek 14 49 1781
2 MA1MA2MA3 DiscGolfPark Běchovice PDGL 2021 - 14 jamek 14 49 1781