PDGL 2022 #2 - Kladno

Datum 16.04.2022
Ligy Pražská Discgolfová Liga 2022
PDGA -
Hřiště PDGL hřiště
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: info@pdgl.cz; 776819208
Pomocný ředitel Lukáš Burger: info@pdgl.cz
Kapacita 75 hráčů

Informace

PDGL 2022

20. 3. Ladronka 16. 4. Kladno 15. 5. Bohnice 11. 6. Konopiště 16. - 17. 7. Běchovice 4. 9. Roztyly 1. 10. Letňany 5. 11. Letná

 

 

Frisbee shop ULTIMO.cz spolu s partnery Latitude 64°MOVit EnergyClash DiscsBombus EnergyBig ShockZüca Czech Republicpivovar MouchaCzech_Discgolf a DiscGolf Club Praha tě zvou na první  turnaj Pražské DiscGolfové Ligy v roce 2022.

 

Druhý letošní turnaj PDGL nás zavede do Kladna, kde si pro nás místní hráči v čele s Lukášem Burgerem připravili 15 jamkový layout. Očekávej hlavně techické jamky, distance drivery můžeš s klidem nechat doma. 

KATEGORIE

Hráči jsou rozděleni do čtyřech výkonnostních kategorií dle českého ratingu *: 
 
 • MA1 - rating 890 a vyšší
 • MA2 - rating 850 - 889
 • MA3 - rating 800 - 849
 • MA4 - rating 799 a nižší

ŽENY - nemají vlastní kategorii (tzn. hlásí se do jedné ze skupin výše), ale na každém turnaji budou vyhlášeny a trofejemi odměněny nejlepší tři ženy dle skóre

 
* Co je český rating?
Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se v současnosti počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga). Jaký je tvůj rating (a jestli nějaký vůbec máš) zjistíš na webu www.dgolf.cz
 
Do jaké kategorie se přihlásit, pokud rating ještě nemám?
 • Jsem začátečník a hraju svůj první turnaj → MA4
 • Už trochu házím a mám za sebou pár turnajů → MA3
 • Turnaje běžně hraju, jen nemám český rating → měl bys zhruba tušit, jak dobře hraješ, napovědět ti může třeba tvůj PDGA rating; pokud i tak váháš → MA3
 
Může se stát, že se ani tak netrefíš do správné kategorie. To snadno zjistíme podle výsledného skóre a přiděleného ratingu a po prvním odehraném turnaji tě zařadíme do kategorie správné (včetně bodů za ten již odehraný turnaj).
 
V rámci jedné série bys pak měl už zůstat konzistentní a hlásit se vždy do stejné kategorie, i když se třeba po pár měsících hraní výrazně zlepšíš a dle ratingu budeš už patřit do kategorie vyšší.
 
REGISTRACE
Registrace začíná vždy 30 dní před turnajem ve 20:00. Prvních pět dní je vyhrazeno pro členy Disc Golf Clubu Praha, poté se mohou registrovat všichni ostatní.
 
Na každý turnaj je vyhrazeno 5 divokých karet. Využity budou primárně pro hráče, kteří se podílejí na chodu turnaje, ale požádat o divokou kartu může každý a to výhradně emailem na info@pdgl.cz a s rozumným odůvodněním. Nerozdělené divoké karty budou uvolněny nejpozději tři dny před turnajem a připadnou hráčům na waiting listu.
 
STARTOVNÉ
Dospělí: 200 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 100 Kč
 
AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více informací níže)
 
Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se tě to týká, napiš prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")
 
PLATBA 
Startovné je potřeba předem zaslat na bankovní účet č. 2101899982 /2010. [zobrazit QR kód]
 
Do poznámky k platbě napiš jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíš, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu.
(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")
 
Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).
 
 
ODHLAŠOVÁNÍ
Výhradně emailem na info@pdgl.cz a co nejdříve od zjištění, že se nakonec nebudeš moci zúčastnit.
 
POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíš, aniž by ses předem odhlásil/a, nebo se odhlásíš na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíš nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jsi dopředu zaplatil/a.
 
* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a ty se odhlásíš v pátek v 18:01 či později, tak už nemáš nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit tvoje místo jiným hráčem.
 
Pokud zaplaceno nemáš, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásíš a na turnaj nedorazíš, dostáváš první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.
 
HARMONOGRAM 
8:15 - registrace (u jamky č. 1)
8:45 - meeting
9:00 - výhoz 1. a 2. kola (půjdou se najednou; počítáme s délkou jednoho kola cca 1,5, max 2. hod.)
14:00 - výhoz 3. kola 
16:30 vyhlášení
 
HŘIŠTĚ 
Budeme hrát mírně upravenou standardní devítku rozšířenou o 6 dalších jamek. Pravidla jednotlivých jamek jsou popsána níže.
 
Mapku si můžete stáhnout zde nebo kliknutím na obrázek.
 
CTP pro všechny kategorie - jamka č. 6.
Jamky pro rozhoz: 1, 2, 3, CTP 1
 
Dronový layout by @czech_discgolf

 

Popis jamek

1) OB cesta vlevo a písek vpravo.

2) ———

 

3) OB cesta vlevo a písek za košem. Pozor na hráče hrající na jamce 15.

 

4) OB cesta vpravo.

 

5) Double mando, je třeba prohodit mezi dvěma stromy cca 40 m od vyhoziště. Při netrefení pokračujete z Drop Zone s trestným hodem.

 

6) ———

 

7) OB cesta vpravo.

 

8) Mando strom zleva, je třeba obhodit strom cca 15 m od vyhoziště. Pří netrefení pokračujete z Drop Zone s trestným hodem.

 

9) OB cesta vpravo a za košem.

 

10) OB cesta vlevo a za košem.

 

11) ———

 

12) Vyvýšený koš, cesta hazard - pokud skončí disk na cestě, hrajte z tohoto místa a přičtete si trestný bod, nutné použít spotterů, kvůli bezpečnosti na cestě.

 

13) Double mando, je třeba prohodit mezi dvěma stromy cca 30 m od vyhoziště. Při netrefení pokračujete z Drop Zone s trestným hodem. Cesty hazard - pokud skončí disk na cestě, hrajte z tohoto místa a přičtete si trestný bod, nutné použít spotterů, kvůli bezpečnosti na cestách. Za košem cesta OB.

 

14) Ostrov tvořeny z části cestami a vyznačený vlaječkami. Při netrefení prvním hodem pokračujte z Drop Zone s trestným hodem. Při vyhození z ostrovu se cesty či vlaječky berou jako OB.

 

15) OB písek vlevo, cesty hazard - pokud skončí disk na cestě, hrajte z tohoto místa a přičtete si trestný bod, nutné použít spotterů, kvůli bezpečnosti na cestě a hráčů u koše jamky číslo 3.

 
 
SCORING 
Zapisování score bude čistě elektronické. 
 
Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring zde na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro ověření správnosti zadaného skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.
 
FLIGHTY
(Soutěžní skupiny)
 
Flight na přání pro první kolo vyplň nejpozději do 15. 4. 16:00  do tohoto formuláře https://forms.gle/9HeJ21FkR1JsHUff9 
 
CTP & ACE POOL
Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 
 
ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.
 
 

PARKOVÁNÍ, JÍDLO

Parkovat se dá bez problémů u parku v těsné blízkosti jamky č. 1. (mapa)

Oběd si tentokrát každý řeší po vlastní ose. Obědová pauza bude dostatečně dlouhá na to, abyste si stihli zajet do některé z restaurací v Kladně, viz níže. Případně hned u hřiště se nachází benzinová pumpa, kde jsou k dostání bagety a podobné benzinkové záležitosti :)

 
Většina restaurací se nachází v jedné oblasti blízko hřiště a většina jich také jídlo rozváží, takže není problém si nechat přivézt jídlo až na hřiště.
 
Dále je možnost se najíst v obchoďáku Centrál, kde jsou všechny klasické fast foody: KFC, McDonalds, Bageterie, Ugo apod.
 
DISKY K ZAKOUPENÍ
Ultimo stánek vozíme vždy dle možností každého turnaje. Vždy je však možné si přes www.ultimo.cz objednat dovoz konkrétních disků. Buď si na ně můžeš udělat objednávku, ve které zvolíš osobní odběr a do poznámky napíšes "Vyzvednu na turnaji xyz". Případně můžeš napsat Kubovi na jakub@ultimo.cz a domluvit si s ním, že ti na turnaj doveze třeba 5 různých disků, které chceš vyzkoušet a z nich si pak koupit jen ten, který ti nejvíc sedne. 
 
O CO SE HRAJE?
 • Na každém turnaji obdrží tři nejlepší v každé kategorii originální trofeje a drobné ceny od partnerů PDGL.
 • Po vyhlášení každého turnaje proběhne také losovačka o disky a další věcné ceny od partnerů ligy.
 • V rámci celé série se soutěží o parádní trofeje, hodnotné ceny (nejen) s discgolfovou tématikou, poukázky do Ultima atd. Oceněno bude pět nejlepších hráčů v každé kategorii.
 • Do celkového bodování se počítá 5 nejlepších odehraných turnajů (z celkových 8).
 • Na závěr série proběhne tradičně velká losovačka o hodnotné ceny - zařazeni do ni budou hráči, kteří odehrají minimálně 5 turnajů.
 
PARTNEŘI PDGL
 
 
Latitude 64         Ultimo             
 
 
 
             
 
 
 
 
                     
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.
 
Pořadatel: Ultimo z.s., Libeř 130, 25241 Libeř, IČ: 22729852
 

Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA4 200,- Kč 4
MA3 200,- Kč 4
MA2 200,- Kč 4
MA1 200,- Kč 4

Registrační fáze 1
17.03.2022 20:00 - 18.03.2022
Hráč je členem klubu: Discgolf club Praha
Hráč je členem klubu: Too Much Hyzer On It (DGCP)
Hráč je členem klubu: Kobra Kai Dojo
Hráč je členem klubu: DGT Prague Hawks DDM Praha 9

Registrační fáze 2
18.03.2022 20:00 - 15.04.2022
Všichni

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Miroslav Blažek 197038 840 MA3 DGC Albium Wild card
2 Marek Slezák 227642 MA4 DGC Praha Wild card
3 Jan Sika MA4 Wild card
4 Vladimír Kříž 78165 805 MA3 DGC Praha Registrovaný
5 Jakub Hošek 130320 906 MA1 Kobra Kai Registrovaný
6 Martin Štička 183615 MA2 DGC Praha Registrovaný
7 Jiří Bubeník MA4 DGC Praha Registrovaný
8 Pavel Sedlák 129758 940 MA1 DGC Praha Registrovaný
9 Aleš Stanke MA2 DGC Praha Registrovaný
10 Jan Vejrosta 205299 MA4 DGC Praha Registrovaný
11 Jakub Kemr 141244 MA3 DGC Praha Registrovaný
12 David Slovák MA2 DGC Praha Registrovaný
13 Michal Vaněk 243640 921 MA2 DGC Praha Registrovaný
14 Marketa Sedlakova 247180 MA4 DGC Praha Registrovaný
15 Jan Müller 234245 829 MA3 DGC Praha Registrovaný
16 Honza Kemr 161657 788 MA4 DGC Praha Registrovaný
17 Lucie Verlová 115310 MA4 DGC Praha Registrovaný
18 Robert Engst MA4 DGC Praha Registrovaný
19 Lubomír Vičan 224414 810 MA4 DGC Praha Registrovaný
20 Stanislav Kovářík 238412 902 MA2 DGC Praha Registrovaný
21 Jan Redlich 72821 844 MA3 DGC Praha Registrovaný
22 Michal Miksovsky 208962 910 MA2 DGC Praha Registrovaný
23 Jan Řeháček 145481 MA3 TMHOI Registrovaný
24 Martin Fojtík 126634 MA1 TMHOI Registrovaný
25 Matej Verl 115072 880 MA2 DGC Praha Registrovaný
26 Maxim Tyrpekl 154099 868 MA3 DGC Praha Registrovaný
27 Jan Hrůza MA3 DGC Praha Registrovaný
28 Jakub Švehla MA4 DGC Praha Registrovaný
29 Ondřej Fejfar 238374 906 MA3 DGC Praha Registrovaný
30 Jindřich Ottl 116509 MA1 TMHOI Registrovaný
31 Jiří Veselý 138440 MA1 DGC Praha Registrovaný
32 Branislav Šimko 178072 MA3 DGC Praha Registrovaný
33 Martin Šafár MA2 DGC Praha Registrovaný
34 Vladimír Vaněk MA4 DGC Praha Registrovaný
35 Martin Vopava MA4 DGT Hawks Registrovaný
36 Jakub Koštel 115203 MA1 DGC Praha Registrovaný
37 Bianca Koštelová 168876 MA3 DGC Praha Registrovaný
38 Adam Surjomartono 148373 865 MA2 DGC Praha Registrovaný
39 Michal Kohoutek 230752 855 MA3 DGC Praha Registrovaný
40 Marek Surjomartono 147916 910 MA2 DGC Praha Registrovaný
41 Lukáš Timko 144882 749 MA4 DGC Praha Registrovaný
42 David Svítil 242804 MA2 DGC Praha Registrovaný
43 Roman Soukup 252419 MA2 BudweisDC Registrovaný
44 Martin Zeman 206857 MA2 DGC Praha Registrovaný
45 Lukas Landa 122650 MA1 TMHOI Registrovaný
46 Roman Kunovjánek MA2 DGC Praha Registrovaný
47 Lukáš Linhart MA2 DGC Praha Registrovaný
48 Petr Chalupa 201461 MA4 DGC Praha Registrovaný
49 Jan Pelant 63642 891 MA2 DGC Praha Registrovaný
50 Filip Surjomartono 147915 948 MA1 DGC Praha Registrovaný
51 Martina Žralok Hošková 91716 828 MA2 DGT Hawks Registrovaný
52 Milan Tichý 99409 787 MA4 DGC Kadaň Registrovaný
53 Eduard Černý 186688 911 MA2 DGC Kadaň Registrovaný
54 Petr Kuliha 251854 785 MA4 Registrovaný
55 Lukáš Pelikán 153601 839 MA3 Registrovaný
56 Petr Limberk MA4 Registrovaný
57 Lukáš Burger 156336 902 MA2 Registrovaný
58 Vít Burger 159967 779 MA3 Registrovaný
59 Petr Houdek 213959 895 MA3 DGC Praha Registrovaný
60 Filip Kratochvíl 137835 MA3 DGC Praha Registrovaný
61 Marek Mynář 118967 860 MA4 DG Olomouc Registrovaný
62 Radek Hlavnička MA4 Registrovaný
63 Konstantinos Tsivos 209163 856 MA3 DGC Praha Registrovaný
64 Josef Cach 188588 947 MA1 FloppyDisk Registrovaný
65 Miroslav Vlček 118956 851 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
66 Adam Litera 188721 906 MA3 Registrovaný
67 Milan Vodehnal MA1 Registrovaný
68 Jiří Královec MA4 Registrovaný
69 Vojtěch Brož 216166 801 MA4 DGC Praha Registrovaný
70 Jan Šátek 217655 772 MA4 DGC Praha Registrovaný
71 Vojtěch Rychtar 71080 873 MA1 DeGen Registrovaný
72 Ládyn Bartoň 213474 MA4 Registrovaný

# Hráč PDGA# Rating 1 2 3 Celkem +/-
1 Marek Mynář 118967 860 43 39 46 128 -7
2 Marketa Sedlakova 247180 0 45 50 48 143 +8
3 Jan Vejrosta 205299 0 51 46 47 144 +9
4 Honza Kemr 161657 788 53 46 46 145 +10
4 Petr Chalupa 201461 0 45 50 50 145 +10
6 Petr Kuliha 251854 785 53 47 46 146 +11
7 Vojtěch Brož 216166 801 54 49 46 149 +14
8 Lubomír Vičan 224414 810 51 47 52 150 +15
9 Vladimír Vaněk 0 47 48 57 152 +17
10 Martin Vopava 48 54 52 154 +19
10 Milan Tichý 99409 787 54 48 52 154 +19
10 Radek Hlavnička 0 50 55 49 154 +19
13 Jan Šátek 217655 772 56 52 47 155 +20
13 Ládyn Bartoň 213474 0 54 48 53 155 +20
15 Robert Engst 0 49 55 52 156 +21
16 Lukáš Timko 144882 749 54 50 53 157 +22
17 Marek Slezák 227642 0 57 50 53 160 +25
18 Jiří Královec 48 56 57 161 +26
19 Petr Limberk 57 53 55 165 +30
20 Jiří Bubeník 0 59 54 56 169 +34
21 Jakub Švehla 0 59 54 59 172 +37
22 Jan Sika 0 59 58 59 176 +41
23 Lucie Verlová 115310 0 58 59 999 1116 +981
# Hráč PDGA# Rating 1 2 3 Celkem +/-
1 Petr Houdek 213959 895 42 41 39 122 -13
2 Adam Litera 188721 906 44 39 41 124 -11
3 Ondřej Fejfar 238374 906 46 39 43 128 -7
4 Jakub Kemr 141244 0 44 43 42 129 -6
5 Maxim Tyrpekl 154099 868 46 45 43 134 -1
6 Filip Kratochvíl 137835 0 47 46 42 135 0
7 Vít Burger 159967 779 45 44 47 136 +1
7 Miroslav Vlček 118956 851 49 45 42 136 +1
9 Michal Kohoutek 230752 855 43 46 48 137 +2
10 Jan Hrůza 46 45 48 139 +4
10 Bianca Koštelová 168876 0 44 48 47 139 +4
12 Branislav Šimko 178072 0 50 44 46 140 +5
13 Jan Redlich 72821 844 43 50 48 141 +6
14 Konstantinos Tsivos 209163 856 47 51 45 143 +8
15 Lukáš Pelikán 153601 839 49 50 46 145 +10
15 Miroslav Blažek 197038 840 49 48 48 145 +10
17 Vladimír Kříž 78165 805 50 49 47 146 +11
18 Jan Müller 234245 829 52 51 47 150 +15
18 Jan Řeháček 145481 0 53 47 50 150 +15
# Hráč PDGA# Rating 1 2 3 Celkem +/-
1 Martin Zeman 206857 0 38 38 42 118 -17
2 Michal Miksovsky 208962 910 42 42 39 123 -12
3 Jan Pelant 63642 891 44 41 39 124 -11
4 Lukáš Burger 156336 902 46 44 36 126 -9
5 Matej Verl 115072 880 42 41 44 127 -8
6 Eduard Černý 186688 911 41 43 44 128 -7
7 Michal Vaněk 243640 921 43 39 47 129 -6
7 Marek Surjomartono 147916 910 52 40 37 129 -6
9 David Svítil 242804 0 46 39 45 130 -5
9 Roman Kunovjánek 0 45 39 46 130 -5
11 Adam Surjomartono 148373 865 41 47 43 131 -4
12 Roman Soukup 252419 0 44 46 43 133 -2
13 Stanislav Kovářík 238412 902 51 42 42 135 0
14 Martin Štička 183615 0 49 45 42 136 +1
14 David Slovák 0 44 46 46 136 +1
14 Martina Žralok Hošková 91716 828 45 48 43 136 +1
17 Lukáš Linhart 0 50 42 47 139 +4
18 Aleš Stanke 0 49 45 49 143 +8
18 Martin Šafár 0 51 49 43 143 +8
# Hráč PDGA# Rating 1 2 3 Celkem +/-
1 Pavel Sedlák 129758 940 38 40 37 115 -20
1 Jiří Veselý 138440 0 44 35 36 115 -20
3 Lukas Landa 122650 0 41 39 40 120 -15
4 Jakub Koštel 115203 0 42 42 41 125 -10
4 Josef Cach 188588 947 46 39 40 125 -10
6 Filip Surjomartono 147915 948 45 41 40 126 -9
7 Jindřich Ottl 116509 0 42 45 41 128 -7
8 Martin Fojtík 126634 0 38 44 47 129 -6
9 Milan Vodehnal 42 48 42 132 -3
10 Jakub Hošek 130320 906 45 46 47 138 +3
10 Vojtěch Rychtar 71080 873 46 45 47 138 +3

Flighty


Hřiště

Kolo Kategorie Hřiště Layout Počet jamek Par Délka
1 MA1MA2MA3MA4 Discgolfové hřiště Kladno - Lesík PDGL 2022 (15 jamek) 15 45 991
2 MA1MA2MA3MA4 Discgolfové hřiště Kladno - Lesík PDGL 2022 (15 jamek) 15 45 991
3 MA1MA2MA3MA4 Discgolfové hřiště Kladno - Lesík PDGL 2022 (15 jamek) 15 45 991