PDGL 2021 #4 - Lesopark Letňany

Datum 26.09.2021
Ligy Pražská Discgolfová Liga 2021
PDGA -
Hřiště PDGL hřiště
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel :
Kapacita 80 hráčů

Informace

PDGL 2021

15.5. Běchovice 20. 6. Kladno 17.7. Konopiště 26.9. Lesopark Letňany 10.10. Roztyly 14.11. Břevnov 4.12. Letná

 

 

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°MOVit EnergyZüca Czech RepublicCzech_Discgolf a DiscGolf Club Praha vás zvou na čtvrtý turnaj Pražské DiscGolfové Ligy v roce 2021.

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Od letošní sezony budou hráči  rozděleni do tří výkonnostních kategorií. Pokročilí hráči by měli spadat do kategorie A (MA1), středně pokročilí do kategorie B (MA2) a začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie C (MA3). 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 850 a vyšším --> A  
Hráči s ratingem nižším než 850 a vyšším než 770 --> B
Hráči s ratingem nižším než 770 --> C
Hráči, co ještě nemají rating --> C**

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do kategorie A, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 770 (tzn. startujete v C) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v C. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v nižší kategorii, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do vyšší kategorie, další turnaje v dané sérii už odehrajete ve vyšší kategorii (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2101899982 / 2010.

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu

(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

8:30 - Registrace (platby na místě, ace pool, odevzdání DGCP tagu apod.)
9:10 - Hráčský meeting
9:30 - Výhoz 1. kola
Obědová pauza
14:00 - Meeting před 2. kolem
14:30 - Výhoz 2. kola
17:30 - Vyhlášení výsledků

(Harmonogram je předběžný a může podléhat změnám, zejména v závislosti na délce prvního kola)
 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Mapu stáhni kliknutím na obrázek nebo SEM.

Všechny asfaltové cesty jsou OB.
Vzdálenosti jamek jsou měřené přes mapy a jsou tedy pouze orientační.

1) PAR 3, cca 60 m
Dogleg vpravo, na koš nebude vidět. Spotter povinný! Dá se hrát bezpečně na 3 hody, útočit forehandem nebo backhand hyzerem. Cesty OB, oplocenka OB.

2) PAR 4, cca 120 m
Těžký třípar. Cesty OB, bezpečnost na prvním místě. (Prodloužená jamka č. 1 z pevného layoutu)

3) PAR 3, cca 55 m
Ostrov! Vlaječkami bude vyznačen kruh cca 15 m kolem koše. Netrefíš-li se do něj prvním hodem, házíš z drop-zone s trestným hodem. Netrefíš-li se z drop-zone, hážeš z ní znova s dalším trestným hodem atd. (Jamka č. 2 z nového pevného layoutu)

4) PAR 3, cca 120 m
Přímočará jamka, těžký třípar. OB cesta vpravo. (Jamka č. 3 z nového layoutu)

5) PAR 4, cca 125 m
Bacha, dvojitej hazard! Cca 40 metrů od výhoziště bude začínat první pás hazardu, ten bude dlouhý cca 20 m. Dalších 20 m bude safe, pak další hazard pás 20 m a pak cca 25 před košem opět safe. Prvním hodem je tedy potřeba hodit 60 - 80 m, nebo 100+ a útočit na eagle. Skončí-li tvůj disk v hazardu, pokračuješ z dané pozice s trestným bodem navíc. Cesta po pravé straně je OB po celé délce jamky. Pokud se dostanete do OB v úrovni některé z hazard zón, přičítáte si samozřejmě jen jeden trestný hod.
(Bez hazardů je to jamka č. 4 z nového pevného layoutu)

6) PAR 3, cca 105 m
Delší třípar, nic speciálního :)

7) PAR 3, cca 70 m
Tzv. dog-leg. Půjde hrát buď safe krátkým tunelem a pak příhoz ke koši nebo rovnou z teečka velkým hyzerem rovnou ke koši. Ten ale bude umístěn těsně vedle křoví, proto doporučujeme spottera za tunelem.

8) PAR 4, cca 200 m
Vyloženě bomberská jamka, kde se do toho můžete pořádně opřít :) Žádná speciální pravidla.

8) --> 9) Přechod od koše 8 na další jamku je hned za košem doleva. Cesta tam zdánlivě moc není, ale dá se to projít celkem v pohodě. Prvních pár flightů to bude muset trošku vyšlapat, pak už to bude jasné. 

9) PAR 3, cca 125 m
Těžký třípar. Cesta po pravé straně je OB a může být relativně frekventovaná, proto prosím maximální důraz na bezpečnost.

9) --> 10) Přechod po pěšince podél pole

10) PAR 5, cca 200 m
Rybí háček :) Dloooouhá jamka, kde koš je na konci schovaný vpravo za rohem. Z mapky je to jasné. Nenechte se zmást košem, který uvidíte před sebou v závěru jamky - patří jamce č. 3. 

11) PAR 3, cca 70 m
Koš za třemi obránci, žádná speciální pravidla. (Jamka č. 5 z nového pevného layoutu)

12) PAR 3, cca 75 m
Koš bude umístěn v úzkém tunelu. Jediný strom na fairway je mandatory a bude nutné házet zprava od něj. Při nesplnění povinnosti bude poblíž stromu vyznačena drop zone.

13) PAR 3, cca 80 m
Úzký tunel, kde OB po pravé straně bude vyznačeno vlajkami, abychom ještě více eliminovali blízkou cestu. OB linie bude dána spojnicí vždy dvou vůči sobě nejbližších vlajek. Bezpečnost na prvním místě - spotter s dobrým výhledem na okolí koše povinný.

14) PAR 4, cca 110 m
Jeden ze stromů napravo blízko výhoziště bude mandatory a bude nutno hrát vlevo od něj, abychom eliminovali hyzery z prava přes cestu. Nesplněná povinnost = retee (nový hod z výhoziště s jedním trestným bodem navíc). Za mandatory celá cesta standardně OB. Opět důraz na bezpečnost a nutnost spottingu

15) PAR 3, cca 90 m
Výhoziště z cesty. Cesta OB, ale to nebude moc ve hře. Koš za obránci.
 

PARKOVÁNÍ, JÍDLO

U parku se nachází parkoviště (vyznačeno na mapce), ale jeho velikost je omezená. Dále se dá parkovat přímo v ulici Toužimská podél protilehlých budov.

 

MOŽNOST OBJEDNAT SI PIZZU

objednávejte skrze tento formulář, kde si také můžete zažádat o flight na přání pro první kolo

- platba na místě v hotovosti - ráno v rámci registrace

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje prostřednictvím tohoto formuláře. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

DGCP TAG CHALLENGE. V rámci PDGL turnajů vždy probíhá tzv. tag challenge pro členy Discgolf Clubu Praha, tedy pro ty, kteří ještě neztratili svůj klubový tag :)) Ten prosím ráno odevzdejte ve stánku. Po skončení prvního kola budou tagy rozděleny hráčům zpět podle zahraného skóre. V druhém kole si o tag můžete zahrát klasicky, v rámci svého flightu.

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

 

CO JE PDGL?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (C), mírně pokročilí (B) a pokročilí (A)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, C) získají na každém turnaji medaile / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, C)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o hodnotné ceny. 

 

PARTNEŘI PDGL

 

Ultimo

  

Latitude 64        Disc golf club Praha

DGolf.cz

Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 120,- Kč 4
MA2 120,- Kč 4
MA3 120,- Kč 4

Registrační fáze 1
27.08.2021 20:00 - 25.09.2021

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Josef Cach 188588 954 MA2 FloppyDisk Registrovaný
2 Roman Kunovjánek MA2 DGC Praha Registrovaný
3 Vladimír Kříž 78165 818 MA2 DGC Praha Registrovaný
4 Štěpán Pilař MA3 DGC Praha Registrovaný
5 Jakub Hošek 130320 903 MA1 Kobra Kai Registrovaný
6 Stanislav Kovářík 238412 898 MA2 DGC Praha Registrovaný
7 Jan Hrůza MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Miroslav Blažek 197038 857 MA3 DGC Albium Registrovaný
9 Alexander Uulas 102929 902 MA1 DGC Praha Registrovaný
10 Pavel Sedlák 129758 947 MA1 DGC Praha Registrovaný
11 Marketa Sedlakova 247180 829 MA2 DGC Praha Registrovaný
12 Jakub Polák 185577 841 MA2 DGC Praha Registrovaný
13 Filip Conk 137217 969 MA1 DG Eagles Registrovaný
14 Jan Řeháček 145481 834 MA1 TMHOI Registrovaný
15 Lukas Landa 122650 938 MA1 TMHOI Registrovaný
16 Vojta Bublík 164921 794 MA2 BudweisDC Registrovaný
17 Adam Litera 188721 911 MA2 Registrovaný
18 Martin Štička 183615 880 MA3 DGC Praha Registrovaný
19 Jiří Mika 125638 941 MA1 DGCL Registrovaný
20 Martin Zeman 206857 908 MA2 DGC Praha Registrovaný
21 Lukáš Linhart MA2 DGC Praha Registrovaný
22 David Slovák MA2 DGC Praha Registrovaný
23 Nathan Adlam 73293 933 MA1 DGC Praha Registrovaný
24 Petr Chalupa 201461 800 MA3 DGC Praha Registrovaný
25 Jiří Veselý 138440 930 MA1 DGC Praha Registrovaný
26 Daniel Brabec 241009 838 MA3 DGC Praha Registrovaný
27 Eliška Maněnová MA3 Registrovaný
28 Filip Eisner MA3 Registrovaný
29 Martin Souček MA3 Registrovaný
30 Jan Kuchař MA3 Registrovaný
31 Jan Foglar MA3 Registrovaný
32 Jakub Koštel 115203 922 MA1 DGC Praha Registrovaný
33 Jakub Sýkora 75425 936 MA1 DGC Praha Registrovaný
34 Jan Redlich 72821 849 MA1 DGC Praha Registrovaný
35 Filip Míchek MA1 DGC Praha Registrovaný
36 Ondřej Jahelka 238260 806 MA3 TMHOI Registrovaný
37 Lukáš Pelikán 153601 840 MA3 Registrovaný
38 Julia Mandzyuk MA3 Registrovaný
39 Petr Kuliha 251854 794 MA3 Registrovaný
40 David Frejka 142797 799 MA3 DGC Praha Registrovaný
41 Vladimír Vaněk MA3 Registrovaný
42 Michal Surjomartono 147913 936 MA1 DGC Praha Registrovaný
43 Filip Surjomartono 147915 961 MA1 DGC Praha Registrovaný
44 Marek Surjomartono 147916 927 MA1 DGC Praha Registrovaný
45 Lukáš Timko 144882 774 MA3 DGC Praha Registrovaný
46 Jindřich Ottl 116509 914 MA1 TMHOI Registrovaný
47 Martin Brzobohatý MA3 Registrovaný
48 Tomáš Verner 70826 903 MA1 DGC Praha Registrovaný
49 Lasse Skarpengland MA3 Registrovaný
50 Filip Kratochvíl 137835 874 MA1 DGC Praha Registrovaný
51 Jan Studnička 162118 913 MA1 BudweisDC Registrovaný
52 Vojtěch Rychtar 71080 873 MA1 DeGen Registrovaný
53 Ondřej Bařinka 232941 936 MA2 DGC Praha Registrovaný
54 Jan Vejrosta 205299 837 MA3 DGC Praha Registrovaný
55 Ondřej Šafránek MA2 DGC Praha Registrovaný
56 Pavel Vávra 199083 855 MA3 BudweisDC Registrovaný
57 Michal Vaněk 243640 933 MA2 DGC Praha Registrovaný
58 Tomáš Přeček MA3 Registrovaný
59 Jakub Gráf MA3 Registrovaný
60 Lukáš Burger 156336 897 MA2 Registrovaný
61 Michael Bliek 139978 843 MA2 DGC Praha Registrovaný
62 Harmen van den Berg MA1 Registrovaný
63 Conor Gleason MA1 DGC Praha Registrovaný
64 Matěj Štětka 206218 898 MA1 BudweisDC Registrovaný
65 Jiří Šustr MA3 DGC Praha Registrovaný
66 Lubos Pavlik 120061 917 MA1 DGDL Registrovaný
67 Josef Pavlů 103238 769 MA2 DGC Praha Registrovaný
68 Jan Müller 234245 844 MA3 DGC Praha Registrovaný
69 David Roubín MA3 DGC Praha Registrovaný
70 Petr Šašek 161309 912 MA2 PeaceEgg Registrovaný
71 Štěpán Juračka MA3 DGC Praha Registrovaný
72 Jiří Bubeník MA3 DGC Praha Registrovaný
73 Pawel Wiejski MA3 Registrovaný
74 Jiří Kohoutek 131518 912 MA1 FloppyDisk Registrovaný
75 Sebastian Paul 135127 866 MA2 DGC Praha Registrovaný
76 Lukáš Lemberka MA3 Registrovaný
77 David Svoboda MA3 Registrovaný
78 Alex Kister MA1 DGC Praha Registrovaný

# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Filip Conk 137217 969 43 40 83 -19
2 Filip Surjomartono 147915 961 42 43 85 -17
3 Jakub Sýkora 75425 936 41 44 85 -17
4 Filip Míchek 0 44 43 87 -15
5 Pavel Sedlák 129758 947 45 44 89 -13
5 Jiří Mika 125638 941 44 45 89 -13
7 Jakub Koštel 115203 922 49 41 90 -12
8 Lukas Landa 122650 938 44 47 91 -11
9 Michal Surjomartono 147913 936 46 46 92 -10
10 Jindřich Ottl 116509 914 46 47 93 -9
11 Marek Surjomartono 147916 927 48 46 94 -8
11 Conor Gleason 49 45 94 -8
13 Tomáš Verner 70826 903 46 49 95 -7
13 Matěj Štětka 206218 898 49 46 95 -7
15 Jan Studnička 162118 913 52 44 96 -6
15 Lubos Pavlik 120061 917 46 50 96 -6
17 Jakub Hošek 130320 903 47 50 97 -5
18 Alexander Uulas 102929 902 48 50 98 -4
18 Nathan Adlam 73293 933 49 49 98 -4
20 Vojtěch Rychtar 71080 873 51 48 99 -3
20 Jiří Kohoutek 131518 912 51 48 99 -3
22 Jiří Veselý 138440 930 54 48 102 0
22 Jan Redlich 72821 849 49 53 102 0
24 Filip Kratochvíl 137835 874 50 53 103 +1
25 Jan Řeháček 145481 834 53 53 106 +4
25 Alex Kister 0 54 52 106 +4
27 Harmen van den Berg 53 54 107 +5
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Jakub Polák 185577 841 45 49 94 -8
2 Josef Cach 188588 954 45 49 94 -8
3 Lukáš Burger 156336 897 45 50 95 -7
4 Stanislav Kovářík 238412 898 48 47 95 -7
5 Martin Zeman 206857 908 50 49 99 -3
6 Adam Litera 188721 911 48 52 100 -2
6 David Slovák 0 52 48 100 -2
8 Roman Kunovjánek 0 52 49 101 -1
9 Sebastian Paul 135127 866 50 53 103 +1
10 Lukáš Linhart 0 53 51 104 +2
11 Vojta Bublík 164921 794 52 54 106 +4
11 Ondřej Bařinka 232941 936 52 54 106 +4
11 Michal Vaněk 243640 933 53 53 106 +4
11 Petr Šašek 161309 912 52 54 106 +4
15 Vladimír Kříž 78165 818 54 53 107 +5
15 Michael Bliek 139978 843 52 55 107 +5
17 Josef Pavlů 103238 769 55 54 109 +7
18 Marketa Sedlakova 247180 829 55 56 111 +9
19 Ondřej Šafránek 0 59 63 122 +20
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Miroslav Blažek 197038 857 51 49 100 -2
2 Martin Souček 47 53 100 -2
3 Lukáš Pelikán 153601 840 52 50 102 0
4 Martin Štička 183615 880 53 50 103 +1
5 David Frejka 142797 799 50 56 106 +4
5 Pavel Vávra 199083 855 50 56 106 +4
7 Jan Hrůza 58 49 107 +5
8 Jiří Šustr 0 56 53 109 +7
8 David Roubín 50 59 109 +7
10 Jan Kuchař 0 55 55 110 +8
11 Jakub Gráf 55 57 112 +10
11 David Svoboda 0 53 59 112 +10
13 Jan Müller 234245 844 59 54 113 +11
14 Lukáš Timko 144882 774 55 60 115 +13
14 Pawel Wiejski 60 55 115 +13
16 Štěpán Pilař 0 59 57 116 +14
16 Petr Chalupa 201461 800 56 60 116 +14
18 Jan Vejrosta 205299 837 57 60 117 +15
19 Daniel Brabec 241009 838 59 59 118 +16
20 Lasse Skarpengland 0 58 61 119 +17
21 Petr Kuliha 251854 794 59 61 120 +18
22 Vladimír Vaněk 60 64 124 +22
23 Ondřej Jahelka 238260 806 64 62 126 +24
24 Eliška Maněnová 0 66 62 128 +26
25 Julia Mandzyuk 0 66 63 129 +27
25 Tomáš Přeček 67 62 129 +27
27 Filip Eisner 65 67 132 +30
28 Jan Foglar 66 68 134 +32
28 Lukáš Lemberka 66 68 134 +32
30 Jiří Bubeník 0 68 71 139 +37
31 Štěpán Juračka 0 70 71 141 +39
32 Martin Brzobohatý 83 81 164 +62

Flighty


Hřiště

Kolo Kategorie Hřiště Layout Počet jamek Par Délka
1 MA1MA2MA3 PDGL hřiště Lesopark Letňany 2021 15 51 1610
2 MA1MA2MA3 PDGL hřiště Lesopark Letňany 2021 15 51 1610