PDGL 2020 #4 - Lesopark Letňany

Datum 06.09.2020
Ligy Pražská DiscGolfová Liga - 2020
PDGA -
Hřiště PDGL hřiště
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Pavel Voloczek: pdgl@ultimo.cz
Kapacita 75 hráčů

Informace

 

PDGL :: JARO-PODZIM 2020

13.6. Konopiště 18. 7. Kladno |  15.8. Ladronka | 6.9. Lesopark Letňany 4.10. Bohnická nemocnice 14.11. Běchovice 6.12. Areál Interlovu (Roztyly)

 

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°ZÜCA Česká republika a DiscGolf Club Praha vás zvou na 3. discgolfový turnaj Pražské DiscGolfové Ligy (série léto-pozdim 2020).

 

:: LESOPARK LETŇANY::

 

>> FLIGHTY PRO PRVNÍ KOLO <<

 

Čtvrtá zastávka letošního ročníku PDGL nás zavede zpět (celkově již potřetí) do letňanského lesoparku. Tam na vás budou čekat zejména otevřené a delší jamky, takže mírnou výhodu tu budou mít zejména hráči s dynamitem v ruce. Jamky však připravíme tak, aby si je užili všichni. Z předchozích zkušeností víme, že hra se tady může dost protáhnout, proto si zahrajeme pouze dvě kola - pěkně na pohodu.

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Jak je již na turnajích PDGL zvykem, hráči budou rozděleni do dvou výkonnostních kategorií a ženy budou mít kategorii vlastní (W / FA1). Pokročilí a středně pokročilí hráči by měli spadat do kategorie A (MA1), začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie B (MA3). 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 830 a vyšším --> A  
Hráči s ratingem nižším než 830 --> B
Hráči, co ještě nemají rating --> B**
Ženy, bez ohledu na rating --> W

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do kategorie A, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 830 (tzn. startujete v B) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v B. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v kategorii B, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do kategorie A, další turnaje v dané sérii už odehrajete v kategorii A (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2501592138 / 2010.

Kvůli pozdnímu zveřejnění informací bude možné zaplatit i na místě, ale vězte, že platba předem ulehčí práci vám i nám :)

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu
(Př. "PDGL Konopiště - Jan Řetěz" nebo "PDGL Konopiště - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

 

8:30 - Registrace (pro ty, kteří budou platit na místě)

9:15 - Hráčský meeting

9:30 - Výhoz prvního kola

Obědová pauza

14:00 - Meeting před 2. kolem 

14:15 - Výhoz druhého kola 

17:30 - Vyhlášení výsledků

(Harmonogram je předběžný a můžete podléhat změnám.)

 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Layout z minulého roku - aktuální bude zveřejněn pár dní před turnajem, ale bude relativně podobný tomuto.

 

 

(Mapu stáhni kliknutím na obrázek nebo sem)

Stručný popis jamek, které jsou něčím speciální:

- všechny asfaltové cesty jsou OB

1) Double mando mezi dvěma stromy; bližší strom cca 50 m od teepadu, koš cca 50 m od manda. Při netrefení manda hráč hází z Drop Zone, která bude umístěna cca 55 m od koše, kousek před double mandem.

3) Cesty z obou stran OB; pozor na chodce / běžce / cyklisty

5) CTP jamka

6) Vyvýšená platforma, na které byl umístěn koš v minulých letech, je bohužel hodně zarostlá, takže se to nedá rozumně hrát. Proto jsme se rozhodli tuto jamku ozvláštnit jinak. Jedná se prakticky o dva ostrovy, mezi kterými se nachází hazard. Tzn. prvním hodem bude potřeba přehodit cca 35m dlouhý hazard pás; safe zóna bude dlouhá cca 40 metrů; poté bude následovat další hazard zóna cca 35m a nakonec koš bude umístěn na konci poslední safe zóny, která bude dlouhá cca 20m = 130m celková délka. Největší bombeři tedy budou schopni útočit na eagle. Při dopadu disku do hazard zóny pokračujete ze stejného místa, ale s jedním trestným hodem. Cesta po pravé straně je OB po celé délce jamky. Pokud se dostanete do OB v úrovni některé z hazard zón, přičítáte si samozřejmě jen jeden trestný hod. Zóny budou rozděleny červenými vlajkami.

8) Tzv. dog-leg. Půjde hrát buď safe krátkým tunelem a pak příhoz ke koši nebo rovnou z teečka velkým hyzerem rovnou ke koši. Ten ale bude umístěn těsně vedle křoví, proto doporučujeme spottera za tunelem.

9) --> 10) Přechod od koše 9 na další jamku je hned za košem doleva. Prvních pár flightů to bude muset trošku vyšlapat, pak už to bude v pohodě :)

10) --> 11) Přechod po pěšince podél pole

11) Rybí háček :) Dloooouhá jamka, kde koš je na konci schovaný vpravo za rohem. Z mapky je to jasné.

12) Rozhodně spottujte! 

13) Ostrov! Kdo neskončí prvním hodem v zóně kolem koše (bude vyznačená červenými vlajkami), hází z Drop Zone s trestným hodem. DZ bude cca 20 m od koše

14) Bezpečnostní mando na začátku jamky, aby se nehrály hyzery zprava přes cestu. I tak rozhodně doporučujeme spottovat a dbát zvýšené opatrnosti. Kdo by náhodou mando prvním hodem minul, hraje třetí hod znovu z výhoziště.

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

PARKOVÁNÍ, JÍDLO

U parku se nachází parkoviště (vyznačeno na mapce), ale jeho velikost je omezená. Dále se dá parkovat přímo v ulici Toužimská podél protilehlých budov.

 

MOŽNOST OBJEDNAT SI PIZZU

objednávejte skrze formulář v sekci registrace na této stránce

- platba na místě v hotovosti - ráno v rámci registrace

 

V relativní blízkosti parku se nachází také několik restaurací a obědová pauza bude dostatečně dlouhá, abyste se stihli v klidu najíst. Pokud se vám nikam nechce, vezměte si svačinu. 

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje na email pdgl@ultimo.cz. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

 

CO JE PDLG?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (B), pokročilí (A) a ženy (W)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, W) získají na každém turnaji medaily / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, W)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
  • vítěz každé kategorie si odnese discgolfový batoh Core Pro Backpack od Latitude 64° a poukázku do Ultimo.cz
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o vozík ZÜCA COMPACT CART + příslušenství v hodnotě více než 7000 Kč + další ceny. Do velké losovačky budou zařazeni pouze hráči, kteří se zúčastní alespoň 5 ze 7 turnajů v této sérii.

 

PARTNEŘI PDGL

Ultimo

Latitude 64          ZÜCA Czech Republic

Disc golf club Praha

   

 
Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 - 5
MA3 - 5
FA1 - 5

Registrační fáze 1
16.08.2020 20:00 - 05.09.2020
Všichni

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Lukáš Burger 156336 902 MA3 Registrovaný
2 Martin Pošmourný 226043 824 MA3 Registrovaný
3 Adam Kulich 117338 MA1 DeGen Registrovaný
4 Petr Houška MA1 DeGen Registrovaný
5 Štěpán Pilař MA3 DGC Praha Registrovaný
6 Pavel Sedlák 129758 940 MA1 DGC Praha Registrovaný
7 Jakub Polák 185577 841 MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Filip Míchek MA3 DGC Praha Registrovaný
9 Jakub Hošek 130320 906 MA1 Kobra Kai Registrovaný
10 Marketa Sedlakova 247180 FA1 DGC Praha Registrovaný
11 Marek Šoth 187762 MA3 DGC Praha Registrovaný
12 David Slovák MA3 DGC Praha Registrovaný
13 Jiří Veselý 138440 MA3 DGC Praha Registrovaný
14 Jan Zahradníček 110718 MA1 Kobra Kai Registrovaný
15 Miroslav Vlček 118956 851 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
16 Jakub Koštel 115203 MA1 DGC Praha Registrovaný
17 Bianca Koštelová 168876 FA1 DGC Praha Registrovaný
18 Adam Surjomartono 148373 865 MA3 DGC Praha Registrovaný
19 Marek Surjomartono 147916 910 MA3 DGC Praha Registrovaný
20 Filip Surjomartono 147915 948 MA3 DGC Praha Registrovaný
21 Roman Kunovjánek MA3 DGC Praha Registrovaný
22 Simona Kunovjánková FA1 DGC Praha Registrovaný
23 David Šindelář MA1 Registrovaný
24 Vojtěch Šváb 116195 910 MA1 DGC Praha Registrovaný
25 Alexander Uulas 102929 901 MA1 DGC Praha Registrovaný
26 Lubos Pavlik 120061 MA1 DGDL Registrovaný
27 Lukáš Pelikán 153601 839 MA3 Registrovaný
28 Jan Kolář 101936 912 MA1 DeGen Registrovaný
29 Lenka Kolářová FA1 DeGen Registrovaný
30 Martina Žralok Hošková 91716 828 FA1 DGT Hawks Registrovaný
31 Petr Böhm MA3 Registrovaný
32 Tomáš Plechatý MA3 Registrovaný
33 Jirka Dustira 133437 857 MA1 DGC JBC Registrovaný
34 Lukas Landa 122650 MA1 TMHOI Registrovaný
35 Martin Fojtík 126634 MA1 TMHOI Registrovaný
36 Lucie Cágová 101582 657 FA1 DGCRP Registrovaný
37 Lukáš Timko 144882 749 MA3 DGC Praha Registrovaný
38 Zdeněk Sedlák 135760 767 MA3 CaurusEgra Registrovaný
39 Filip Conk 137217 963 MA1 DG Eagles Registrovaný
40 Vojta Bublík 164921 840 MA3 BudweisDC Registrovaný
41 Conor Gleason MA3 DGC Praha Registrovaný
42 Michael Bliek 139978 833 MA3 DGC Praha Registrovaný
43 Václav Bednář 120195 856 MA1 DGCRP Registrovaný
44 Jan Veselý 80355 MA1 CaurusEgra Registrovaný
45 Matyáš Bareš 129605 MA1 TMHOI Registrovaný
46 Tomáš Bareš MA3 Registrovaný
47 Harmen van den Berg MA3 Registrovaný
48 Lukáš Houška 214412 915 MA1 Discgolf P... Registrovaný
49 Martin Fajta 213131 858 MA1 Discgolf P... Registrovaný
50 Marcela Tomášů 114302 792 FA1 DGC Albium Registrovaný
51 Matej Verl 115072 880 MA1 DGC Praha Registrovaný
52 Sebastian Paul 135127 845 MA3 DGC Praha Registrovaný
53 Martin Zeman 206857 MA3 DGC Praha Registrovaný
54 Tomáš Verner 70826 MA1 DGC Praha Registrovaný
55 Josef Nepovím MA3 -----==(O) Registrovaný
56 Jakub Zahradníček 124053 832 MA1 Kobra Kai Registrovaný
57 Václav Josef Vlček 154980 799 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
58 Michael Eversfield MA3 DGT Hawks Registrovaný
59 Václav Chadt MA3 DGC Praha Registrovaný
60 Tomáš Mašín 138536 864 MA3 DGC Albium Registrovaný
61 Pavel Cerny 137113 844 MA3 DGC Praha Registrovaný
62 Vojtěch Rychtar 71080 873 MA1 DeGen Registrovaný
63 Petr Höfner MA1 DeGen Registrovaný
64 Zdenka Staňková FA1 DGC Praha Registrovaný
65 Martin Dolejš MA3 Registrovaný
66 Filip Carlan 111692 940 MA1 FloppyDisk Registrovaný
67 Jakub Kříž 134138 833 MA1 TMHOI Registrovaný
68 Jan Redlich 72821 844 MA1 DGC Praha Registrovaný

# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Jan Zahradníček 110718 0 40 45 85 -17
2 Martin Fojtík 126634 0 43 44 87 -15
3 Vojtěch Šváb 116195 910 45 43 88 -14
3 Jan Veselý 80355 0 43 45 88 -14
5 Pavel Sedlák 129758 940 44 45 89 -13
6 Matyáš Bareš 129605 0 47 43 90 -12
7 David Šindelář 0 43 48 91 -11
8 Lukas Landa 122650 0 46 46 92 -10
9 Filip Conk 137217 963 46 47 93 -9
9 Filip Carlan 111692 940 48 45 93 -9
11 Adam Kulich 117338 0 46 48 94 -8
11 Jakub Koštel 115203 0 47 47 94 -8
11 Jan Kolář 101936 912 47 47 94 -8
11 Jakub Kříž 134138 833 49 45 94 -8
15 Jakub Hošek 130320 906 48 47 95 -7
15 Alexander Uulas 102929 901 47 48 95 -7
17 Václav Bednář 120195 856 48 48 96 -6
18 Lubos Pavlik 120061 0 50 47 97 -5
18 Jirka Dustira 133437 857 51 46 97 -5
18 Lukáš Houška 214412 915 51 46 97 -5
21 Vojtěch Rychtar 71080 873 50 49 99 -3
22 Petr Houška 0 47 53 100 -2
22 Jakub Zahradníček 124053 832 48 52 100 -2
24 Tomáš Verner 70826 0 48 53 101 -1
25 Martin Fajta 213131 858 52 52 104 +2
25 Matej Verl 115072 880 48 56 104 +2
25 Petr Höfner 0 54 50 104 +2
25 Jan Redlich 72821 844 51 53 104 +2
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Filip Surjomartono 147915 948 41 47 88 -14
2 Filip Míchek 0 46 45 91 -11
3 Tomáš Plechatý 48 48 96 -6
3 Conor Gleason 48 48 96 -6
5 Martin Pošmourný 226043 824 45 52 97 -5
6 Václav Chadt 50 49 99 -3
7 Marek Surjomartono 147916 910 52 48 100 -2
8 Harmen van den Berg 50 52 102 0
9 Jiří Veselý 138440 0 54 49 103 +1
9 Tomáš Bareš 0 52 51 103 +1
11 Jakub Polák 185577 841 50 54 104 +2
11 Miroslav Vlček 118956 851 54 50 104 +2
13 Václav Josef Vlček 154980 799 52 53 105 +3
14 David Slovák 0 57 49 106 +4
15 Lukáš Burger 156336 902 54 53 107 +5
15 Adam Surjomartono 148373 865 53 54 107 +5
15 Tomáš Mašín 138536 864 55 52 107 +5
18 Roman Kunovjánek 0 53 55 108 +6
18 Petr Böhm 54 54 108 +6
20 Sebastian Paul 135127 845 58 52 110 +8
21 Michael Bliek 139978 833 61 52 113 +11
22 Vojta Bublík 164921 840 57 59 116 +14
22 Martin Zeman 206857 0 56 60 116 +14
24 Pavel Cerny 137113 844 59 58 117 +15
25 Štěpán Pilař 0 61 57 118 +16
25 Lukáš Pelikán 153601 839 61 57 118 +16
25 Lukáš Timko 144882 749 59 59 118 +16
25 Zdeněk Sedlák 135760 767 59 59 118 +16
29 Martin Dolejš 59 61 120 +18
30 Marek Šoth 187762 64 59 123 +21
31 Josef Nepovím 0 66 59 125 +23
32 Michael Eversfield 66 63 129 +27
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Martina Žralok Hošková 91716 828 50 52 102 0
2 Marketa Sedlakova 247180 0 53 58 111 +9
2 Bianca Koštelová 168876 0 56 55 111 +9
4 Zdenka Staňková 0 57 56 113 +11
5 Marcela Tomášů 114302 792 63 60 123 +21
6 Simona Kunovjánková 0 63 63 126 +24
7 Lenka Kolářová 0 67 65 132 +30
8 Lucie Cágová 101582 657 71 71 142 +40

Hřiště

Kolo Kategorie Hřiště Layout Počet jamek Par Délka
1 MA1MA3FA1 PDGL hřiště Lesopark Letňany 2020 15 51 1625
2 MA1MA3FA1 PDGL hřiště Lesopark Letňany 2020 15 51 1625