Novojičínská discgolfová Tour 2024


Informace o lize

Discgolfový klub Moravian Gators Nový Jičín vás zve na druhý ročník Novojičínské discgolfové Tour. Letos plánujeme 5 turnajů - jeden tradiční ve Smetanových sadech, jeden (snad) na nově vznikajícím DiscGolfParku Skalky (spíše lesní hřiště), jeden na naší milé Bochetě, jeden úplně někde jinde v okrese Nový Jičín a poté závěrečný noční turnaj opět na Bochetě.

Novojičínská discgolfová Tour 2024

Turnaje NJDGT jsou zaměřené zejména na amatérské a lokální hráče, ale přihlásit se může kdokoli. Na každém turnaji máme rezervovaných několik divokých karet, které chceme primárně rozdávat nováčkům.

Celkem je naplánovaných 5 turnajů, z toho se každému hráči započítají 4 nejlepší výsledky. Hraje se v 6 kategoriích a bodování je odspodu. Více podrobností o lize najdete v detailu ligy.

Vedoucí hráči (po prvních čtyřech turnajích) ve všech kategoriích získají divoké karty včetně startovného (a tedy i svítících disků zdarma) na závěrečný noční turnaj. Po něm proběhne vyhlášení vítězů celé tour a NJDGT afterparty. První tři hráči celé tour v každé kategorii obdrží věcné ceny a samozřejmě trofeje.

Plánované termíny turnajů jsou:

Organizátorem NJDGT je discgolfový klub Moravian Gators Nový Jičín z.s.

Partneři ligy

 

Registrace a kategorie

Registrace se vždy otevírá 30 dní před turnajem ve 20:00 pro všechny členy ČADG. Druhá fáze registrace - pro úplně všechny - vždy začíná 25 dní před turnajem4. Registrace budou probíhat zde na idiscgolf.cz. Startovné se bude platit na místě v hotovosti. Hráči, kteří nejsou aktivními členy ČADG připláci ke startovnému 50 Kč navíc.

Kategorií bude otevřeno 6 a budou se řídit pouze českým (iDG) ratingem platným v den turnaje. Pokud hráč iDG rating zatím nemá, vybere si kategorii dle vlastního uvážení, PDGA rating se v takovémto případě ignoruje.

  • MPO - mohou se přihlásit hráči a hráčky s jakýmkoli iDG ratingem
  • MA2 - mohou se přihlásit všichni hráči a hráčky s iDG ratingem do 899 včetně
  • MA3 - mohou se přihlásit všichni hráči a hráčky s iDG ratingem do 849 včetně
  • MA4 - mohou se přihlásit všichni hráči a hráčky s iDG ratingem do 799 včetně
  • FPO - mohou se ženy a dívky s jakýmkoli iDG ratingem
  • MJ15 - mohou se přihlásit všichni hráči a hráčky do 15 let (ročník narození 2009 či vyšší)

Pokud splňujete podmínky více kategorií (např. máte rating a jste dívka do 15 let), můžete si svou kategorii vybrat dle vlastního uvážení, stále ale musíte splňovat její požadavky v termínu turnaje. Hráči budou v předvečer turnaje přeřazeni do kategorií dle aktuálního iDG ratingu.

Je třeba také zmínit, že v letošním roce bude NJDGT používat tzv. bodování odspodu, dostanete tedy vždy body na základě toho, kolik porazíte hráčů ve své kategorii. Tohle číslo se pak vynásobí koeficientem dle ratingové úrovně kategorie. Přestupy mezi kategoriemi jsou v průběhu roku možné. Samotné koeficienty kategorií budou překvapením i pro nás, měly by však vycházet z koeficientů dle PDGA. Předběžně odhadujeme, že MPO bude mít koeficient 5, MA2 = 4, MA3 = 3, MA4 = 2. Přestup z/do kategorie FPO nebo MJ15 není možný. Například to znamená, že pokud se účastníte turnaje v kategorii MA3 a porazíte 5 hráčů, získáte 5 bodů * koeficient kategorie. Např. tedy 5 * 3 = 15 bodů. Pokud však budete hrát v kategorii MA2 a porazíte 3 hráče, obdržíte 5 * 4 = 20 bodů. Jakmile se dozvíme přesnou funkčnost, dopíšeme ji sem.

Výhry a trofeje

Na turnajích NJDGT se vždy hraje o unikátní trofeje či plakety pro nejlepší hráče, věcné ceny od našich partnerů. Na Bedřich Smetana Memoriálu navíc i o tradiční smetanové dobroty. Na každém turnaji se také můžete těšit na CTP o disk z limitované edice od Discmanie, losovačku o roční členství v UDisc Pro zdarma a další soutěže.

Samozřejmostí jsou i odměny pro nejlepší hráče na celé tour v každé kategorii. Vyhlášení proběhne bezprostředně po posledním (nočním) turnaji.

Varování

V případě, že se přihlásíte na některý turnaj a zjistíte, že se nebudete moci zúčastnit, ihned se odhlašte mailem na vybor@moraviangators.cz, nebo telefonicky přímo u ředitele turnaje. A to i v případě, že jste na waiting listu.

Těšíme se na všechny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Turnaje ligy

DatumLigaPDGANázev turnajeKrajRegistraceStav
02.03.2024 NJDGT - NJDGT #1: Bedřich Smetana Memoriál Moravskoslezský kraj Fáze 3 75/60
20.04.2024 NJDGT - NJDGT #2: Otevírací turnaj DiscGolfParku Skalky Moravskoslezský kraj Uzavřena 0/45
23.06.2024 NJDGT - NJDGT #3: DiscGolfPark Bocheta na 12 jamek Moravskoslezský kraj Uzavřena 0/60
07.09.2024 NJDGT - NJDGT #4: Novojičínské překvapení Moravskoslezský kraj Uzavřena 0/45
26.10.2024 NJDGT - NJDGT #5: DiscGolfPark Bocheta potmě Moravskoslezský kraj Uzavřena 0/45


Otevřené kategorie

Kategorie Cena Min. hráčů
MA2 - 3
MA3 - 3
MA4 - 3
FPO - 3
MJ15 - 3
MPO - 3
MP40 - -
Nečlenové ČADG musí zaplatit ke startovnému navíc poplatek 0 Kč

Registrační fáze

Registrační fáze 1
29 - 28 dní před začátkem turnaje
Hráč je členem ČADG

Registrační fáze 2
28 - 0 dní před začátkem turnaje
Všichni

Registrační fáze 3
30 - 29 dní před začátkem turnaje
Hráč je členem klubu: Moravian Gators Nový Jičín z.s.