Discgolf Club Beskyd Frenštátsko

Město Frenštát pod Radhoštěm
Rok založení 2021
Předseda Adam Muras
Kontakt dgcbeskyd@email.cz
Počet členů 19
ČADG členství
11780738
Photo

Informace o klubu

Discgolf Club Beskyd Frenštátsko, zapsaný spolek (DGC Beskyd) jsme založili v srpnu 2021 ve skupince čtyř discgolfistů z okolí Frenštátu. Aktuálně (na podzim 2022) už sdružujeme 20 discgolfvých nadšenců a naše parta se pořád rozrůstá.

Snažíme se hlavně o sdružování discgolfistů na Frenštátsku a pomoc s rozvojem jejich herních dovedností. Kromě toho reprezentujeme Frenštátsko na větších i menších discgolfových turnajích a pořádáme celou řadu akcí pro hráče všech úrovní.

Máme to štěstí, že našim domovským hřištěm je jedno z nejkrásnějších hřišť široko daleko – Rekovice na trojanovských Horečkách. Ve spolupráci s obcí Trojanovice se staráme jak o údržbu, tak další rozvoj tohohle krásného kousku Beskyd (např. v roce 2022 jsme rozšířili hřiště na 12 jamek a pro rok 2023 plánujeme přípravu alternativního "rodinného layoutu" pro rodinky a začátečníky).

Na Rekovicích pořádáme každoročně čtyři hlavní discgolfové akce. V roce 2021 jsme naši činnost začali Rekovickou letní discgolfovou ligou, na které se každý letní pátek scházíme a porovnáváme své herní dovednosti. V roce 2022 jsme k tomu od frenštátské Astry pod svá křídla převzali organizaci jarního a podzimního turnaje Rekovice Open určeného hlavně pro mladé a začínající hráče. Discgolfoví harcovníci si zase můžou vyzkoušet náročnější osmnáctijamkový layout na naší nejnovější akci – Bogey Cupu. K tomu příležitostně pořádáme spoustu menších akcí určených hlavně pro klub (svítící turnaj, puttovací turnaj, různé discgolfové workshopy a tak dále).


Členové