Blog
Úprava registrace do turnaje

V nedávné době se na nás obrátil jeden z hráčů discgolfu. Uvedl, že nesouhlasí, aby jeho údaje (telefon a email) byly předávány pořadatelům turnaje.

Na základě této stížnosti jsme provedli rychlé opatření, se kterým se setkáte v rámci registrace do turnaje.

Do registrace jsme přidali dva checkboxy, se kterými je nutné souhlasit, abyste se mohli do turnaje zaregistrovat (textaci a umístění naleznete na konci článku).

1. Souhlas s předáním údajů pořadateli turnaje.

2. Prohlášení o bezpečnosti

Info pro pořadatele - i pro pořadatele jsme přidali prohlášení, že s poskytnutými údaji budou nakládat v souladu se Zákonem na ochranu osobních údajů a v souladu s GDPR.

 

Souhlas s předáním údajů

V případě souhlasu s předáním informací o hráči jsme se obrátili na ÚOOÚ a požádali jej o vyjádření, jestli je takový postup správný. Zároveň jsme jej požádali o vyjádření, jestli je možné hráči, který nesouhlasí s poskytnutím údajů pořadateli, zamezit v registraci. Vycházíme přitom z běžné praxe, kdy např. při nakoupení pojištění Vás pojišťovna bez udělení tohoto souhlasu nepojistí.

Prohlášení o bezpečnosti

Z dostupné legislativy vyplývá, že požadatel turnaje je povinnen zajistit zdravotní pomoc při turnajích a má odpovědnost v případě úrazů a škod na majetku atp. Abychom pomohli pořadatelům, hráč musí souhlasit, že turnaj absolvuje na své riziko. Tuto tématiku jsme probírali s pořadateli v Olomouci a v blízké době k tomu doplníme samostatný článek a informace.

Nové souhlasy

 

Souhlas se zpracováním údajů

Prohlášení bezpečnosti

Blog
Výjimky pro pořadatele turnajů

Přinášíme dvě zprávy od PDGA, které se obě týkají udělování výjimek pro PDGA turnaje.

První z nich je nové pravidlo 804.02 C: "Každé mandatory, které nemá drop zónu do vzdálenosti 10 m od mandatory, vyžaduje výjimku od PDGA". Všechny případy, kdy musíte žádat o výjimku, naleznete na https://www.pdga.com/non-standard-rules-and-waivers-explained.


Druhá zpráva je pro nás potěšující, a sice že nyní by žádnému našemu řediteli neměla při žádostech o výjimky dělat problémy jazyková bariéra, protože odteď bude na tourmanager@pdga-europe.com výjimky vyřizovat Matěj Verl.

Připojujeme také odkaz na PDGA k dokumentu Internation program guide. Tuto příručku by měl znát každý pořadatel turnaje.

https://www.pdga.com/pdga-documents/international/international-program-guide?fbclid=IwAR2GXCfThO4C0-cjX5FNoBm2i-gf1uhMwmeEr8CzFm8EMRAdVfr1eKayM8A

Za upozornění děkujeme koordinátorovi při PDGA Pavlovi Kotalovi.

Blog
Členství jednotlivců 2020
V poslední době se nám množí dotazy typu "zaplatil jsem, ale u profilu stále nemám aktivní členství". Pokud by to náhodou byl i Váš případ, čtěte dále.
 
Dříve jste možná byli zvyklí, že stačí poslat platbu a všechno se zázračně propíše do vašeho profilu a máte hotovo, letos na to potřebujete o dva až tři kliky více. Kvůli přesunu evidence z MŠMT na novou Národní spotrovní agenturu nyní evidujeme u každého hráče i jeho rodné číslo. A protože v doplňování povinných údajů do profilu nebyli v minulosti členové příliš pilní, pro letošek vyžadujeme podání žádosti o členství i pro jeho prodloužení.
 
Prvním krokem je doplnění RČ ve vašem profiliu ( https://idiscgolf.cz/ucet/muj-ucet ). Dále je potřeba odeslat žádost o členství ( https://idiscgolf.cz/zadost ), čímž se zkontroluje, zda jsou zadané všechny povinné údaje pro členství. Žádost je poté potvrzena na základě spárování s platbou na našem transparentním účtu většinou do druhého až třetího dne.
 
Pokud se vám zdá, že už jste udělali vše a my vaši žádost přehlédli, nebo máte jakýkoliv další dotaz, napište nám na vr@idiscgolf.cz a my situaci prověříme.
 
 
Děkujeme
VR
Blog
Galavečer ČADG - Místo a program

S blížícím se termínem Galavečera ČADG je nutné upřesnit detaily konání.

Jak bylo předesláno potkáme se 15. 2. 2020 v Olomouci od  16:00.

Vzhledem k velkému zájmu o Galavečer ČADG jsme byli nuceni hledat jiný prostor, což způsobilo toto pozdější oznámení, za což se omlouváme. Nakonec volba padla na Restauraci na Pile. Místo je ještě blíže vlakovému nádraží.

Kontakt

Restaurace Na Pile

Pavlovická 31, Pavlovičky, 779 00 Olomouc
585 154 993
https://maps.app.goo.gl/mJ6oqRWZzBv31PjW9

DressCode (jak se obléci)

Na Galavečer ČADG je požadován business casual styl. Pro představu připojujeme odkaz, kde nalezneta jak své oblečení vhodně kombinovat.

https://www.wikihow.cz/Jak-se-obl%C3%A9kat-ve-stylu-business-casual

Vstupné na akci je symbolicky stanoveno na 50 Kč. Pro vyhlašované a ředitele turnajů je zdarma.

Program dne
 
Před začátkem galavečera ČADG, bychom se rádi setkali s řediteli a spolupořadateli turnajů. Jedná se o vůbec první organizované setkání a cílem je, předat si zkušenosti z pořádání turnajů, probrat novinky v SŘ a projít nejčastější dotazy k pravidlům.

 

10:30 – 11:00 příjezd a registrace ředitelů turnjů

11:00 – 12:00 Povinnosti pořadatele sportovní akce a první pomoc

12:00 – 13:00 Oběd, hrazený Čadg

13:00 – 14:00 Soutěžní řád 2020

14:00 – 15:00 Pravidla hry

15:30 - Akreditace na Galavečer Čadg

16:00 – 22:00 GALAVEČER ČADG

Vyhlášení vítězů se budeme snažit stihnout do 19:30, aby hráči z Čech stihli poslední spoj domů, pokud nebudou chtít zůstat.

Blog
Členské příspěvky klubů

Zaznamenali jsme otázky na výši členských příspěvků klubů pro rok 2020. Abychom tedy předešli jakýmkoli dohadům, zde je odpověď.
Jak je ze stanov patrné, výši členského příspěvku navrhuje VR jako součást rozpočtu ke schválení členské schůzi. V rámci návrhu rozpočtu na rok 2020, který byl přijat členskou schůzí 16.listopadu 2019, nebyl poplatek stanoven. Z toho tedy vyplývá, že pro letošní rok od klubů za členství žádné poplatky vybírány nebudou.

Blog
Galavečer ČADG - vyhlášení vítězů

Už příští sobotu 15. 2. 2020 se potkáme v Olomouci při příležitosti vyhlášení vítězů za sezonu 2019.

Prosíme, potvrďte nám svou účast na linku https://forms.gle/REgsQGcEx7Yy2ybA8. Jsou zváni všichni hráči discgolfu!

Seznam oceněných naleznete na FB.

https://www.facebook.com/CADGCZ/posts/2833732956687589

Blog
Účast na Galavečeru ČADG

Ahoj discgolfisti,

jak víte, dne 15. 2. 2020 se v Olomouci bude konat Galavečer ČADG (více zde: https://idiscgolf.cz/clanek/69). Abychom zajistili odpovídající kapacitu, prosíme, dejte nám vědět kdo dorazí.

Podle počtu účastníků vybereme odpovídající prostor.

Termín ukončení přihlašování: 26. 1. 2020

Formulář k přihlášení: https://forms.gle/psfn854gqcdXnNvZA

Blog
Galavečer ČADG a setkání s řediteli

Rádi bychom vás pozvali na první Galavečer ČADG, na kterém budou předány ceny vítězům jednotlivých lig.

 

Vzhledem k tomu, že většina vítězů pochází z Moravy, uskutěční se Galavečer ČADG v Olomouci dne 15. 2. 2020 od 16:00. 

Vstupné na akci je symbolicky stanoveno na 50 Kč. Pro vyhlašované a ředitele turnajů je zdarma.

 

Týž den, před začátkem galavečera ČADG, bychom se rádi setkali s řediteli a spolupořadateli turnajů. Jedná se o vůbec první organizované setkání a cílem je, předat si zkušenosti z pořádání turnajů, probrat novinky v SŘ a projít nejčastější dotazy k pravidlům.

 

Kompletní program naleznete níže:

10:30 – 11:00 příjezd a registrace

11:00 – 12:00 Povinnosti pořadatele sportovní akce a první pomoc

12:00 – 13:00 Oběd, hrazený ČADG

13:00 – 14:00 Soutěžní řád 2020

14:00 – 15:00 Pravidla hry

16:00 – 22:00 GALAVEČER ČADG

 

Vyhlášení vítězů se budeme snažit stihnout do 19:30, aby hráči z Čech stihli poslední spoj domů, pokud nebudou chtít zůstat. Po vyhlášení máme připravený doprovodný program.

Blog
Termíny turnajů 1. a 2. DGL, MČR

Vážení přátelé českého discgolfu,


ve čtvrtek 9.1.2020 byla Soutěžně technickou komisí a Výkonnou radou schválena termínová listina turnajů 1. DGL, 2. DGL a MČR v České republice pro rok 2020. Stejně jako loni se i letos 1. DGL skládá ze čtyř turnajů (započítávají se 3 nejlepší výsledky). V 2. DGL je pak turnajů 8 (započítává se 5 nejlepších výsledků). Mistrovství České republiky bude třídenní s golfovým startem a proběhne od 8. do 10.5. V Uničově. Týden před (2.-3.5.) proběhne MČR juniorských kategorií do 15 let ve Žďáru nad Sázavou a 29.-30.9. MČR ve hře dvojic v Uherském Hradišti . Nejvýznamnějším turnajem na území ČR však nepochybně bude Mistrovství Evropy v discgolfu, které se uskuteční od 19. do 22.8. v zámeckém parku Konopiště u Benešova.

 

V nadcházející discgolfové sezóně vám přejeme hodně štěstí a ať to lítá!

VR a STK ČADG

 

Update 11.2.  - změna termínu Moravského Krumlova

http://imgWorld.cz/s3/4pTCnrL3ix.PNG

 

 

 

 
Blog
Kapitán národního týmu

Hledáme kapitána pro národní tým pro sezonu 2020.

V termínu 19. - 22. 8. 2020 se uskuteční Mistrovství Evropy v discgolfu (EDGC/EMDGC) v ČR na Konopišti. V organizačním týmu zasednou mj. Petr Tanka jako člen VR ČADG a Kryštof Novák člen STK, organizační partner HEPA Group s.r.o.

Kryštof byl naším dlouholetým kapitánem reprezentace, ale organizační povinnosti mu neumožní nadále zastávat tuto funkci.

Vyhlašujeme výběrové řízení na pozici kapitána českého národního týmu v discgolfu.

Pokud máš zájem stát se kapitánem národního týmu, pošli svou přihlášku na adresu vr@idiscgolf.cz do 10. 2. 2020

Co by měl kapitán zvládat:

  • Motiváce a tvořič party

  • Zájem o discgolf

  • Organizační činnosti

  • Flexibilita

  • Obstojně fotografovat

  • Práce se sociálními médii (FB, Instagramem)

Těšíme se na vaše přihlášky.

VR