Soutěžní řád 2020 a přihlašování turnajů

Česká discgolfová sezóna 2019 byla v mnohých věcech zlomová - ČADG získala prvního partnera pro proDiscgolf.cz 1. Ligu discgolfu, počet pevných discgolfových hřišť přesáhl magickou hranici 100 a české discgolfové turnaje byly rozděleny do tří samostatných lig. Mnoho věcí fungovalo dobře, jiné se nevydařily úplně na 100%, v posledních měsících však Soutěžně technická komise ČADG pracovala na změnách soutěžního řádu pro rok 2020.

Nejednalo se o nějak drastické změny, STK se letos uchýlila spíše k postupnému vylepšování. Kompletní znění soutěžního řádu naleznete zde https://idiscgolf.cz/o-discgolfu/Pravidla.aspx, nejdůležitější změny jsme pro vás ale vypsali:

1. Byla upravena bodovací tabulka všech turnajů, nově se body nebudou určovat výpočtem, ale budou předem pevně stanovené podle celkového počtu hráčů v kategorii (2 úrovně).
  2. Na všech turnajích ČADG je zakázáno kouření ve flightech, kde hraje hráč či hráčka do 18 let věku. Na turnajích 1. DGL a MČR je kouření zakázáno úplně.
  3. RDGL je nově rozdělena pouze na čtyři regiony (západ, střed, jih, sever). Sezóna RDGL trvá od 1. ledna do 31. října. Vítězové regionů si pro příští rok vybojují přednostní právo registrace do 2. DGL.
  4. Ředitel RDGL se může rozhodnout, zda bude nebo nebude vyhlašovat a oceňovat hráče 1. DGL (včetně účasti ve finále). Tato skutečnost musí být uvedena v propozicích turnaje při začátku registrace.
  5. Turnaje 1. DGL se nesmí krýt s turnaji PDGA EuroTour, EDGC, EMDGC a turnaji PDGA Major v Evropě.
  6. Mistrovství ČR jednotlivců musí být turnajem kategorie PDGA B (či vyšší) a povinně musí mít 3 denní formát s postupným startem.