Moravian Open 2019

Tisková zpráva: V závěrečném klání proDiscgolf.cz 1. ligy discgolfu zářili domácí, Bílek uctil památku svého tatínka tím nejlepším možným způsobem.

Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka. Jednalo se sice již o 7. ročník tohoto prestižního discgolfového turnaje na kopci Svinec u Nového Jičína, ale poprvé byl věnován památce Jiřího Bílka. Snad řízením osudu se jeho synovi Bohdanu Bílkovi podařilo v celém turnaji zvítězit i přes to, že se v letošní sezóně doposud spíše trápil. Největším soupeřem mu byl jeho klubový spoluhráč Jakub Knápek, na stupních vítězů kategorie MPO je doplnil Michael Rádl. Mezi ženami zvítězila favoritka Bínová, pár hodů za ní byla Eliška Bártková. Celkem soutěžilo 90hráčů v 7 různých kategoriích.

Jak už bylo psáno v hlavní kategorii MPO se z prvních dvou příček radovali domácí hráči, třetí místo putovalo do Brna. V kategorii žen (FPO) zvítězila pražská Eva Bínová, druhé místo brala Eliška Bártková a třetí Martina Vajdová. V kategorii nad 40 let byl souboj nejdramatičtější, po rozhozu však zvítězil ostravský Tomáš Dostál, druhé místo bral Rudolf Konečný z Uherského Hradiště a třetí Marek Šrom z Brna. Nejzkušenější kategorii nad 50 let ovládl Karel Kolář z Liberce, druhý byl Jiří Provazník z Ostravy a třetí Jozef Čierny ze Slovenska. V kategorii do18 let potom zvítězil novojičínský Jakub Dostál, druhý byl novojičínský Šimon Galia a třetí Petr Mrázek. Kategorii do 15 let letos opět ovládl talentovaný mladík z Moravského Krumlova – Petr Striegler, po rozhozu skončil na druhém místě Martin Štípek z Uničova a na třetím Martin Opršal z Brna. V nejmladší kategorii zvítězil slovenský Tomáš Mozola, nicméně mistrem České republiky se stal druhý hráč celkového pořadí Filip Brückler! Na stupních vítězů je doplnil polský Szymon Walczak.

Turnaj byl věnován památce Jiřího Bílka, největšího pracanta a člověka s nejkrásnějším srdcem ze všech. Člena discgolfového klubu Moravian Gators Nový Jičín.

O discgolfu

Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem, místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, stává se vítězem. Discgolfové hřiště má obvykle 9 nebo 18 jamek. V České republice je v současné době přes 100 pevných discgolfových hřišť a další se staví. V rámci České discgolfové ligy se loni uskutečnilo více než 150 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České asociace discgolfu.