O víkendu byli korunováni Mistři střední Evropy
Třetí záříjový víkend v Novém Jičíně se nesl ve znamení discgolfu. Mistní discgolfový klub Moravian Gators totiž uspořádal prestižní Discgolfové Mistrovství střední Evropy přímo na kopci Svinec. Turnaje se zúčasnilo 86 hráčů ze sedmi různých zemí, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích. V nejprestižnější z nich – MPO – zvítězil rakouský Stanislaus Amann, mezi ženami vyhrála Češka Eva Bínová, v kategorii chlapců do 18 let bral titul slovenský Marko Čačala a mezi dívkami do 18 panovala polská Weronika Ziemińska. Jednalo se o doposud nejelitnější discgolfový turnaj v Novém Jičíně.

 

Počasí bylo po celý víkend velmi příznivé. Sluníčko svítilo a vítr sice foukal, nicméně na poměry Svince to nebylo nic strašného. Zde je žebříček medailových úspěchů českých hráčů na turnaji:

MPO:

2. místo Jakub Semerád (DGC Hunters)

3. místo František Trenz (Moravian Gators Nový Jičín)

 

FPO:

1. místo Eva Bínová (proDiscgolf.cz Albatros Team)

3. místo Eliška Bártková (proDiscgolf.cz Albatros Team, Moravian Gators Nový Jičín)

 

MJ18:

2. místo Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín)

 

Delší článek vyšel na blogu proDiscgolf.cz, dočtete se v něm více o turnaji samotném, hřišti i statistikách Disc Golf Metrix: https://blog.prodiscgolf.cz/discgolfove-mistrovstvi-stredni-evropy-2019-je-u-konce/

 

Kompletní výsledky včetně statistik jsou zde: https://metrix.live/1080545

 

Kompletní výsledky na PDGA zde: https://www.pdga.com/tour/event/42924

 

Fotogalerie z turnaje (od Martina Jaroše)jsou zde: https://www.facebook.com/cedgc/

 

Největší turnaj v ČR je tedy za námi, ale česká discgolfová sezóna zdaleka nekončí. Už tento víkend (27. až 29.9.) se totiž uzavře proDiscgolf.cz 1. liga discgolfu závěrečným turnajem: Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka.

 

O discgolfu

 

Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem, místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, stává se vítězem. Discgolfové hřiště má obvykle 9 nebo 18 jamek. V České republice je v současné době přes 100 pevných discgolfových hřišť a další se staví. V rámci České discgolfové ligy se loni uskutečnilo více než 150 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České asociace discgolfu.