Mistrovství střední Evropy v discgolfu
Ti nejlepší discgolfisti z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska se 20. až 22.9. utkají o tituly středoevropských šampiónů na kopci Svinec u Nového Jičína. Soutěžit se bude na vyšperkovaném turnajovém hřišti připraveném domácím a pořadatelským klubem Moravian Gators Nový Jičín. Celkem budou otevřeny čtyři kategorie – MPO (muži), FPO, (ženy), MJ18 (chlapci do 18 let) a FJ18 (dívky do 18 let). Česká republika i Nový Jičín samotný má ve většině kategorií horká želízka v ohni.

 

Podaří se našim hráčům využít výhody domácího hřiště a stanou na nejvyšším stupínku? Nebo vystrčí růžky velmi silné Rakousko, které z minulých Mistrovství střední Evropy nemá zatím ani jedno první místo? Může někdo porazit talentované slovenské juniorky, které obsadily celou polovinu startovního pole své kategorie?

 

To vše se ukáže po třech 18 jamkových kolech na speciálně připraveném turnajovém hřišti DiscGolfPark Svině. Diváci jsou vítáni s otevřenou náručí, turnajové centrum a infokiosek se nachází na Chatě Svinec, Kojetín 56.

 

Největší hvězdy turnaje:

Bohdan Bílek (ČR) – trojnásobný mistr střední Evropy v MJ18, mistr Evropy v MJ18

Michael Rádl (ČR)– aktuální mistr střední Evropy v kategorii MPO

Jakub Dostál (ČR) – české želízko v ohni v kategorii MJ18

Michal Kúdela (SR) – několikanásobný mistr Slovenska v kategorii MPO

Katka Boďová (SR) – trojnásobná mistryně střední Evropy v kategorii FPO

Laurenz Schaurhofer (AT) – současná rakouská jednička v kategorii MPO

 

Česká discgolfová sezóna 2019 se pomalu blíží ke konci, v Novém Jičíně týden po Mistrovství střední Evropy ale proběhne ještě jeden turnaj. Závěrečná zastávka 1. ligy discgolfu ČADG: Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka.