MČR juniorů - shrnutí ředitelky turnaje
O víkendu 4.-5. září jsme uspořádali 1. Juniorské Mistrovství České republiky v discgolfu, kterého se zúčastnilo famózních 42 hráčů a hráček z celé naší země. Víkend plný nejen hraní hřiště (jak to na klasickém discgolfovém turnaji bývá) ale i dalších soutěži v puttování/drivování, výukové akademie s Jakubem Semerádem, turnaj v doubles pro rodiče s dětmi, sobotní pizza párty s autogramiádou nejlepších hráčů a nechyběla ani noční puttovačka... Nebylo to sice takové jako na PDGA Junior Disc Golf World Championships, kde turnaj tohoto formátu a setkání discgolfových rodin probíhá celý týden...Ale i přesto je to myslím velmi dobrý začátek pro Českou asociaci discgolfu a juniory. 
 
Věk hráčů se pohyboval od 5 do 15 let a jejich výkony nás přesvědčily, že o těchto dětech v budoucnu ještě rozhodně uslyšíme.
Výsledky v jednotlivých kategoriích dopadly následovně:
kat. MJ10 (do 10 let)
1. místo Honza Vlček - Frýdlant
2. místo Vilém Votický - Chrást/Kostomlaty
3. místo Matyáš Veselý - Jindřichův Hradec
kategorie MJ12 (do 12 let)
1. místo Marek Surjomartono - Praha
2. místo Hynek Votický - Chrást/Kostomlaty
3. místo Čestmír Slíva - Ostrava
kategorie MJ15 (do 15 let)
1. místo Šimon Daněk - Jindřichův Hradec
2. místo Jan Adam - Ostrava
3. místo Filip Bruckler - Liberec
kategorie FJ15 (dívky do 15 let)
1. místo Kristýna Jurčíková - Nový Jičín
2. místo Tereza Schindlerová - Dlouhá Loučka
3. místo Kája Jurčíková - Nový Jičín

 
Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat lidem, bez kterých bych to rozhodně nezvládla - můj snoubenec Jakub Hošek a nejlepší hráč v ČR Jakub Semerád. Taky jsem hrozně hrdá a pyšná na moje kluky z organizace Dům dětí a mládeže Praha 9, na to jaký jsme tým, jak se podporujeme a jak při sobě stojíme. Moc jsem si to s vámi užila a dle vašich reakcí soudím, že i vy se mnou. Taky děkuji velmi DGC VAJGAR Jindřichův Hradec, že jste mě přijali s nabídnou udělat MČR u vás a pomohli mi moje sny uskutečnit. Díky Janu Nadberežnému za to, že jsem se na tebe mohla před akcí kdykoliv s čímkoliv obrátit a Prochymu za skvělou grafiku akce a všechno to okolo.
S díky nesmím zapomenout ani na firmu Prodiscus, která celou akci sponzorovala svými disky a Kryštofu Novákovi, který mi na místě také neustále nabízel pomocnou ruku. V neposlední řadě velký dík patří i České asociaci discgolfu, která celou akci finančně podpořila a dovolila mi ji uspořádat pod jejich hlavičkou. A nesmím zapomenout ani na bráchu Jakuba Kalinu, který mi na akci přijel natáčet a doufám, že nějaký sestřih brzy uvidíte.
 
Tak a kam se podíváme v roce 2022? Už se nemůžu dočkat!
Věřím, že český discgolf má v juniorech velkou budoucnost a snad se do pořádání akcí pro děti chytne více lidí...protože ta dětská radost za to stojí!!!!!
 
Martina - Žralok - Kalinová