Moravský Krumlov 2021 - shrnutí ředitele turnaje

1. turnaj první discgolfové ligy v roce 2021 proběhl v Moravském Krumlově. Jednalo se již o sedmý ročník tradičního víkendového turnaje v zámeckém parku. Turnaje se zúčastnilo 90 hráčů, kapacita turnaje tedy byla zcela naplněna. Bylo otevřeno 5 kategorií. Jak je již na turnaji v Krumlově zvykem, hráčské balíčky byly velmi pestré. I přesto, že  páteční přípravu hřiště a následný trénink poznamenal vydatný déšť, hřiště splňovalo nejvyšší parametry. Po sobotních dvou kolech proběhlo vyhlášení výsledků za první a druhou ligu za rok 2020. Tradiční puttovačku vyhrál domácí Petr Striegler. Následný distance contest probíhal od zámku do mírného kopce směrem na výhoziště jamky č.2. V něm po dramatické bitvě zvítězil Petr Striegler s výkonem 128 m.

Nedělní finálové kolo za přítomnosti kamer (v kategorii Open) a silného větru (ve všech kategoriích)  bylo velmi vyrovnané.

V nejsilnější kategorii MPO nakonec i díky poslední jamce zvítězil Petr Striegler a potvrdil skvělou formu z puttovačky a distance contestu,   Jakub Semerád (hráč s nejvyšším ratingem v historii Českého discgolfu) byl druhý a dlouholetý  spoluředitel turnaje Jakub Kudrna třetí.

V kategorii FPO zvítězila favorizovaná hráčka z Nového Jičína Eliška Bártková, na druhém místě byla Nikola Moravcová a třetí byla Petra Křížová.

V kategorii M40 dlouho vedl Martin Malý, ale domácí Marek Šrom předvedl v neděli velmi vyrovnaný výkon a zvítězil. Na druhém místě skončil již výše zmiňovaný „Mumák“, třetí byl Tomáš Dostál.

V kategorii M50 v roce 2021 poprvé závodí Daniel Večeř a svůj první start v této kategorii „přetavil“ ve vítězství. Již tradiční účastník z dalekého Liberce, Karel Kolář skončil druhý a Pavel Votický třetí.

Byla otevřena jedna kategorie Juniorů a to do MJ18. Chlapci předváděli velmi kvalitní výkony. Po rozhozu zvítězil Martin Štípek před nejmladším účastníkem turnaje Tomášem Mozolou a Janem Janků.

Touto cestou bychom rádi poděkovali Městu Moravský Krumlov a Službám města Moravský Krumlov za dlouhodobou podporu discgolfu v Moravském Krumlově. Dík patří i naším partnerům, firmě Ultimo, Lékárně Benu Moravský Krumlov, vinařství Víno Tichý a pražírně Johny Coffee.