Čeští hráči v profesionálních discgolfových týmech
O tom, že je český discgolf na vzestupu, svědčí mimo jiné fakt, že přibývá v našich řadách hráčů, kteří jsou sponzorováni předními discgolfovými značkami. Od letošní sezony jich je již 7!

Jako úplně první získal své místo v týmu Latitude 64° roku 2016 pětinásobný mistr ČR a sedminásobný český ligový mistr Lukáš Filandr.

Následoval dvojnásobný mistr ČR Kryštof Novák v roce 2017, který od té doby hraje za tým Discmania, stejně tak Bohdan Bílek o rok později, po vítězství na (zatím posledním) Mistrovství Evropy v kategorii juniorů. Od roku 2018 je také členem týmu Prodigy další novojičínský bomber Šimon Galia.

Nejvíce hráčů, kteří budou své jméno spojovat s discgolfovou značkou, přibylo pro letošní rok. Do teamu64° se k Lukášovi přidal loňský vítěz české 1. ligy Jakub Semerád. Další, kdo si vyhlédl české hráče, je tým Innova, který ve svém středu přivítal hráče s aktuálním nejvyšším PDGA ratingem Jakuba Knápka a dvojnásobnou mistryni ČR Elišku Bártkovou.

Přejeme všem těmto hráčům hodně štěstí, aby se jim v týmech dařilo a neustále se i díky jejich podpoře zlepšovali. A stejně tak i ostatním hráčům, aby se co nevidět týmy výrobců discgolfových disků rozšiřovaly o další české zástupce.