Rozvolnění a pořádání turnajů od 30. 11. 2020




Množí se nám dotazy ohledně možnosti pořádání turnajů od pondělí 30. 11. Věřte, že stále situaci sledujeme a vyhodnocujeme.

Momentálně vyčkáváme, jestli vláda skutečně vyhlásí stupeň 3 (tj. oranžový). Nejednou nás již úřed vlády překvapil.

Sportovní soutěže

V oranžovém stupni je možné pořádat amatérské i profesionální soutěže, avšak bez diváků. V tomto případě je myšlena soutěž, jako soutěž organizovaná pod registrovanou asociací. Vzhledem k tomu, že naše sezona skončila a do začátku příští sezony se již neuskuteční žádný turnaj pod hlavičkou ČADG, tento bod není pro nás relevantní. Pod hlavičkou PDGA je možné turnaj pořádat jako soutěžní.

Rekreační sport

Do této kategorie spadají N turnaje a vztahují se na ně následující omezení: "Vnitřní sportoviště pouze individuální sporty, pouze do 10 osob; sportovat lze venku, vždy pouze 2 hrací týmy/skupiny.

Obrátili jsme se na KHS, aby nám zodpověděla dotaz, jestli rozdělení do skupin 3-5 hráčů je pro tyto podmínky vyhovující a jestli v takovém případě platí omezení na 2 skupiny. Jakmile dostaneme vyjádření (může se stát, že KHS bude sama čekat na vyhlášení 3. stupně před zodpovězením dotazu), budeme Vás informovat.

Ať tak, či onak, nadále doporučujeme pořadatelům turnajů, aby zvážili nutnotnost pořádání players meetingů a vyhlášení. Nadále bychom měli být obezřetní a raději se setkání většího počtu hráčů na jednom místě vyhnout. Livescoring na idiscgolf a alternativní aplikace v kombinaci s informováním emailem se v celé sezoně osvědčila.