Blog
MČR juniorů - shrnutí ředitelky turnaje
O víkendu 4.-5. září jsme uspořádali 1. Juniorské Mistrovství České republiky v discgolfu, kterého se zúčastnilo famózních 42 hráčů a hráček z celé naší země. Víkend plný nejen hraní hřiště (jak to na klasickém discgolfovém turnaji bývá) ale i dalších soutěži v puttování/drivování, výukové akademie s Jakubem Semerádem, turnaj v doubles pro rodiče s dětmi, sobotní pizza párty s autogramiádou nejlepších hráčů a nechyběla ani noční puttovačka... Nebylo to sice takové jako na PDGA Junior Disc Golf World Championships, kde turnaj tohoto formátu a setkání discgolfových rodin probíhá celý týden...Ale i přesto je to myslím velmi dobrý začátek pro Českou asociaci discgolfu a juniory. 
 
Věk hráčů se pohyboval od 5 do 15 let a jejich výkony nás přesvědčily, že o těchto dětech v budoucnu ještě rozhodně uslyšíme.
Výsledky v jednotlivých kategoriích dopadly následovně:
kat. MJ10 (do 10 let)
1. místo Honza Vlček - Frýdlant
2. místo Vilém Votický - Chrást/Kostomlaty
3. místo Matyáš Veselý - Jindřichův Hradec
kategorie MJ12 (do 12 let)
1. místo Marek Surjomartono - Praha
2. místo Hynek Votický - Chrást/Kostomlaty
3. místo Čestmír Slíva - Ostrava
kategorie MJ15 (do 15 let)
1. místo Šimon Daněk - Jindřichův Hradec
2. místo Jan Adam - Ostrava
3. místo Filip Bruckler - Liberec
kategorie FJ15 (dívky do 15 let)
1. místo Kristýna Jurčíková - Nový Jičín
2. místo Tereza Schindlerová - Dlouhá Loučka
3. místo Kája Jurčíková - Nový Jičín

 
Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat lidem, bez kterých bych to rozhodně nezvládla - můj snoubenec Jakub Hošek a nejlepší hráč v ČR Jakub Semerád. Taky jsem hrozně hrdá a pyšná na moje kluky z organizace Dům dětí a mládeže Praha 9, na to jaký jsme tým, jak se podporujeme a jak při sobě stojíme. Moc jsem si to s vámi užila a dle vašich reakcí soudím, že i vy se mnou. Taky děkuji velmi DGC VAJGAR Jindřichův Hradec, že jste mě přijali s nabídnou udělat MČR u vás a pomohli mi moje sny uskutečnit. Díky Janu Nadberežnému za to, že jsem se na tebe mohla před akcí kdykoliv s čímkoliv obrátit a Prochymu za skvělou grafiku akce a všechno to okolo.
S díky nesmím zapomenout ani na firmu Prodiscus, která celou akci sponzorovala svými disky a Kryštofu Novákovi, který mi na místě také neustále nabízel pomocnou ruku. V neposlední řadě velký dík patří i České asociaci discgolfu, která celou akci finančně podpořila a dovolila mi ji uspořádat pod jejich hlavičkou. A nesmím zapomenout ani na bráchu Jakuba Kalinu, který mi na akci přijel natáčet a doufám, že nějaký sestřih brzy uvidíte.
 
Tak a kam se podíváme v roce 2022? Už se nemůžu dočkat!
Věřím, že český discgolf má v juniorech velkou budoucnost a snad se do pořádání akcí pro děti chytne více lidí...protože ta dětská radost za to stojí!!!!!
 
Martina - Žralok - Kalinová
Blog
MMČR Master - shrnutí ředitele
Za dosti deštivého počasí o víkendu 28-29.08. jsme pořádali Mezinárodní mistrovství ČR v kategoriích Master - Caurus Egra MastersCup 2021 na našem domácím hřišti Discgolf Myslivna Cheb. Na turnaji byly vypsány kategorie MP40, FP40, MP50 a MP60. Z celého Česka přijelo 61 hráčů a hráček.
Při turnaji se hrály doplňkové hry pod patronací ULTIMO.cz.
- Ultimo.cz CTP na jamce 8 vyhrál Petr Haering.
--
- Ultimo.cz Putting Contest vyhrál Radek Jurčík.
--
- Ultimo.cz Ace - Pool nevyhrál nikdo, a proto byla cena rozdělena na 6 poukázek a rozlosována mezi hráče a dobrovolníky. Šťastlivci jsou: Petra Křížová, Zdeněk Kolínek, Pavel Votický, Libor Juřena, Corky Dunn a Kajda Zdeněk.
--
I když turnaj byl mistrovský, původní myšlenka byla uspořádat Caurus Egra MastersCup a nejdřív proběhlo vyhlášení tohoto turnaje a na závěr byli představeni Master mistři ČR pro rok 2021.
---
MP60
1. Karel Kolář - DeGen Liberec
2. Vlastimil Janda - DGC Kobylí
3. Jaroslav Krátký - DG Hanáčti Letci Olomóc
---
MP50
1. Rudolf Konečný - DGC Slovácko
2. Daniel Večeř - DGC Wild Eagles
3. Pavel Votický - Kostomlaty pod Milešovkou
---
FP40
1. Petra Křížová - DGC Kobylí
2. Monika Kolínková - DG Lions Šumperk
3. Lenka Tichá - DGC Ultimo Kadaň
---
MP40
1. Jiří Brožek - Caurus Egra
2. Roman Jurajda - Rožnov pod Radhoštěm
3. Libor Juřena - DGC Kobylí
---
Na závěr turnaje byli představeni mistři České republiky pro rok 2021
MP40 - Jiří Brožek (Caurus Egra)
FP40 - Petra Křížová (DGC Kobylí)
MP50 - Rudolf Konečný (DGC Slovácko)
MP60 - Karel Kolář (DeGen Liberec)
---
---
Turnaj by se neobešel bez podpory a jim patří velké díky:
--
Ale to obrovsky největší poděkování patří dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu turnaje: Pošťákovi, Brašuleti, Martině, Zuzce, Klobásovi, Kajdovi, Amče, Johnymu, Kate, Kačce, Pilňasovi, Ondrovi, Milanovi, Dušanovi, Terce, Důšovi, Jardovi, Vajklavovi, Bodlákovi, Mumákovi, Hrůšovi a rodičům.
Tak snad příští rok na Caurus Egra MastersCupu 2022 a třeba na MMČR v DGC Kobylí, z.s.
--
 
Karel Zdeněk
 

 

Blog
Discgolf-Shop.com Vesec Open 2021 - shrnutí

Poslední turnaj 1. discgolfové ligy se konal 6.-8. srpna 2021 v Liberci, ve sportovním areálu Vesec. Domácí discgolfový klub Hunters si pro hráče připravil jako každým rokem dlouhé a členité hřiště rozložené po celém sportovním areálu. S náročným hřištěm dorazilo bojovat celkem 127 hráčů v šesti kategoriích, což bylo nejvíce v 12-leté historii tohoto turnaje.

Celková délka všech 18 jamek byla 2654 metrů a par hřiště byl 67. PDGA rating paru hřiště byl ohodnocen na 956. Hráči si na hřišti užili jamky do kopce i z kopce, spousty OB, hazard, ostrovní jamku či vyvýšený koš. Jednou z nejnáročnějších a zároveň nejzajímavějších jamek je dlouhé roky „ostrovní“ jamka č.17, 4-par dlouhý 210 metrů, na kterém mohou hráči zkusit již z výhoziště namířit přímo na koš (jen pro opravdové siláky), nebo zkusit trefit ostrovní fairway. Tato jamka dokáže hráče opravdu potrápit, a to hlavně díky nevyzpytatelnému větru, který zde často fouká.

Hráči, kteří do Liberce pravidelně jezdí, již vědí, jaké počasí se dá pro turnaj očekávat. Většinou se jedná o silný vítr, typické a časté pro Liberec bývá také velmi deštivo.  Překvapivě se první dva turnajové dny vydařily a hráče přes den „překvapilo“ příjemné polojasné počasí a téměř bezvětří. Až v posledním turnajovém dni se Liberec trochu připomněl a připravil pro hráče větrné počasí, s kterým si spousta hráčů nevěděla rady. Musíme ale dodat, že během páteční i sobotní noci zalil vesecký areál déšť. Naštěstí pro hráče to bylo jen v noci…

Vítěz v hlavní kategorii MPO se mohl těšit na putovní trofej od firmy Preciosa, kterou v letošním roce doplnily putovní trofeje pro další kategorie. Díky sklářům z Nového Boru si mohli vítězové všech dalších kategorií odvézt putovní skleněný disk, kopii disku Mercy od Latitude 64­°. Na každé z těchto trofejí byla vypískována jména všech předchozích vítězů.

Organizátoři si pro hráče připravili i zajímavé bonusy. Sladkou odměnou za CTP pro každou kategorii byl obrovský „frgál“ od místního pekařství Koláček. Velmi zajímavá byla také jamka č.6, 92 metrů dlouhá jamka mírně z kopce, na které byla vypsána odměna za ESO, discgolfový koš od Latitude 64 a poukázka v hodnotě 2000 Kč na nákup v e-shopu Disgolf-Shop.com. Bohužel se žádnému hráči nepodařilo eso dát, i když to několikrát bylo velmi blízko.

V hlavní kategorii MPO bojovalo až do konce o vítězství hned několik hráčů. Do finálového kola šli v prvním flightu Petr Striegler, Bonaventura Amann, Stanislaus Amann a překvapení turnaje Jakub Veselý. Hráči se ve vedení střídali, avšak rozhodovalo se mezi Petrem Strieglerem a Bonaventurou Amannem, který na posledních čtyřech jamkách porazil Petra o 6 hodů a díky tomu v turnaji zvítězil. I tak si ale Petr Striegler (15let) vybojoval vítězství v první discgolfové lize. Třetí místo společně vybojovali Jakub Semerád a Jakub Veselý.

Kategorie žen byla také velmi zajímavá. O prvenství sváděly boj pouze dvě hráčky. Eliška Bártková a Nikola Moravcová. Až předposlední jamka posledního kola rozhodla o vítězství Elišky Bártkové, avšak pouze o jeden jediný hod. Ve finálovém kole stojí za zmínku také eagle Nikoly na jamce č. 12, kdy perfektně trefila druhý hod z cca 50 metrů přímo do koše. Třetí místo v turnaji obsadila Martina Vajdová.

V juniorech se pro turnaj otevíraly hned dvě kategorie. Juniory do 15 let (MJ15) ovládl Šimon Daněk, druhý skončil Tomáš Mozola a třetí Jakub Vlček. Na začátku třetího kola však vedl Jakub Vlček, který měl náskok 7 hodů. Skvěle však třetí kolo zvádli Šimon i Tomáš, kteří zahráli 68 hodů, tedy pouze jeden hod nad par hřiště. Kubovi se příliš v posledním kole nedařilo, a tak nakonec bral jen třetí místo.

V kategorii do 18 let (MJ18) si vítězství a nově i putovní trofej, skleněný disk od sklářů z Nového Boru odvezl Martin Štípek, který v prvním kole stanovil rekord hřiště 58 hodů (-9) a byl ohodnocen ratingem 1024. Druhý skončil Filip Surjomatono a třetí Jan Janků.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem účastníkům za skvělou atmosféru a výborné výkony. Dále partnerům turnaje za jejich přízeň a hlavně všem dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu a dokázali tím vytvořit další skvělý turnaj.

 

Pavel Brückler
ředitel turnaje

Blog
O pohár starosty města Uničov - shrnutí ředitele

O uplynulém víkendu 24.-25.7.2021 proběhl již třetí turnaj První ligy discgolfu, kdy se odehrál již tradiční turnaj O pohár starosty města Uničov. Turnajový layout byl velmi podobný tomu z minulého roku, kdy zde uničovští Eagles hostili Mistrovství republiky. O turnaj byl obrovský zájem, startovní listina byla zaplněna během pouhých několika vteřin od spuštění registrace pro členy ČADG. Jak je v Uničově zvykem, hřiště bylo opět perfektně připraveno hlavně díky Technickým službám města a Ondřeji Vojtáškovi, který každoročně manikúruje turnajové fairwaye.

Po pátečním tréninku a registraci bylo v sobotu zahájeno první kolo, ve kterém si v kategorii MPO nejlépe vedl Bohdan Bílek s -11 (rating 1026) následovaný třemi hráči se skóre -10 (Semerád, Dostál, Veselý).

V kategorii FPO po prvním kole vedla Eliška Bártková následovaná Veronikou Fabíkovou a Martinou Vajdovou. V kategorii MP40 byl ve vedení po prvním kole domácí Ondřej Vojtášek, v MP50 Rudolf Konečný a v MJ18 Matyáš Bareš.

Po polední přestávce nastoupili hráči do druhého kola a rozhodně se bylo na co dívat. V Openech si první místo ohlídal Bohdan Bílek před Matějem Vojtíkem, který zahrál neskutečné skóre -13 (rating 1051!) což jej vystřelilo na průběžné druhé místo spolu s Kubou Semerádem a Kubou Dostálem, do prvního flightu třetího kola se probojoval ještě také Kuba Knápek.

Finálový den přinesl zamračené nebe a čerstvý vítr, což hru na některých jamkách hráčům znepříjemnilo.

V kategorii Open si vítězství nenechal sebrat Bohdan Bílek (-25), který si kromě nejvyššího payoutu a trofeje pro vítěze z Uničova odváží cenné body do hodnocení ligy a také krásné hodinky Wenger od sponzora turnaje. Na druhém místě se umístil Kuba Semerád (-24) a třetí místo si odváží Matěj Vojtík (-22). V kategorii žen si svým velmi pěkným výkonem bez velkých chyb odváží vítězství Martina Vajdová před druhou Eliškou Bártkovou a třetí Veronikou Fabíkovou. V kategorii MP40 zvítězil Tomáš Dostál (-14) před Ondřejem Vojtáškem (-9) a Martinem Malým (-1). V kategorii MP50 zvítězil s velkým náskokem Ruda Konečný před Pavlem Votickým a Pavlem Marišincem. V kategorii MJ18 si trofej pro nejlepšího odváží Matyáš Bareš (-8), druhé místo patří Martinovi Štípkovi (-4) a bronz si domů veze David Kolařík (+2).

Za celý organizační tým a klub Eagles Uničov bychom chtěli poděkovat všem partnerům a sponzorům, městu Uničov a Technickým službám města a hlavně Restauraci na Střelnici za poskytnutí zázemí pro pořadatele i hráče.

 

Štefan Staruch

místopředseda klubu

 

Blog
ADD 2021 - shrnutí ředitele turnaje

Letošní ADD, neboli Aprílový discgolfový dýchánek, je minulostí. Dle názvu by kdekdo čekal, že tento druholigový turnaj proběhl již před několika měsíci, avšak covidová omezení nás přinutila k přesunu z tradičního jarního termínu až na začátek července. Nicméně stejně jako na začátku dubna, i nyní bylo počasí nepředvídatelné a připravilo nejednu výzvu.

Kvůli vydatným bouřkám, které se parkem obklopujícím zámek Kozel přehnaly necelé dva týdny před turnajem, nebylo možné areál vůbec posekat. A další bouřka těsně před turnajem situaci rozhodně nezlepšila. Z nenápadných potůčků se staly dravé bystřiny, hladina rybníka výrazně stoupla a říčka lemující jamku č. 11 se tak tak nerozlila do fairwaye.

Páteční tréninkové kolo bylo doprovázeno silným větrem a občasnými přeháňkami, ale na turnaj se nad námi discgolfoví bohové nakonec slitovali! V sobotu bylo počasí nádherné a skoro až zbytečně horké. A v neděli na nás, navzdory pesimistické předpovědi, nespadla snad ani kapka! I neposekané hřiště bylo nakonec relativně slušně hratelné, i když je pravda, že ztráty disků byly letos až extrémní. Na jamce č. 1 snad musela být černá díra a z rybníka, přes který se házelo, stateční potápěči vylovili po turnaji 17 disků během asi 10 minut.

Věříme, že krása, rozmanitost a členitost kozelské zámecké obory převážila nad vším ostatním a 64 hráčů a hráček si toto náročné hřiště náležitě užilo. Možná jste teď překvapení, že se turnaj, který je pravidelně “vyprodán” během několika minut, nezaplnil. Inu, termín na začátku letních prázdnin, nahuštěná zkrácená sezóna i kolidující jednodenní turnaje na atraktivních hřištích udělají své. I tak jsme ale rádi, že jsme si mohli na Kozlu po vynucené téměř dvouroční pauze, opět zaházet.

Tak, a teď už konečně k výsledkům. Oficiálně se soutěžilo ve čtyřech kategoriích – MPO, FPO, MP40 a MJ18. Všichni hráči se museli popasovat se stejným 18-jamkovým layoutem o celkové délce téměř 2,3 km a s výrazným převýšením.

V juniorské kategorii startovali pouze 4 hráči od 12 do 18 let, z toho tři bratři Surjomartonové (mimochodem nově reprezentující Ultimo tým), kteří nakonec také obsadili pódium. Nejmladší Marek bral třetí příčku, nejstarší Michal byl druhý a prostřední Filip si výkonem jen těsně pod úrovní těch nejlepších dospěláků dokráčel pro vítězství.

Ani ženské zastoupení na turnaji nebylo příliš početné. A ze soutěžního hlediska se v kategorii FPO neudálo žádné velké drama. Třetí příčku obsadila zástupkyně chebského klubu Caurus Egra Tereza Čonková. Na druhém místě skončila Marcela Tomášů reprezentující ústecké Albium a pomyslné zlato si do České Lípy odvezla Markéta Sedláková.

O poznání nabitější byla kategorie MP40, ve které soutěžili muži starší 40 let. Zde se ve třetím kole odehrál zajímavý souboj o druhou a třetí příčku, ze kterého nakonec úspěšněji vyšel ředitel turnaje Jiří Blahout před Ladisem Dragounem. Vítězství si, zejména po velice vydařeném prvním kole, nenechal utéct RE.Discgolfák Jiří Jerry Brožek.

A nakonec tu máme výsledky nejpočetněji obsazené kategorie MPO. Tam se po prvním dni (tedy po dvou kolech) na děleném prvním místě usadili Petr Masník a Jan Zahradníček s Filipem Conkem a Lukášem Lks Landou v těsném závěsu. Jenže ve třetím kole zahájil svou stíhací jízdu mladý Albatros Petr Mrázek. Ten na začátku kola vřetězil eso na jamce č. 6 (zrovna tam by to čekal asi jen málokdo) a od té doby již nepovolil. Bez jediného bogey zahrál čtrnáct ran pod par, aby dostihl vedoucího Honzu Zahradníčka a v rozhozu nakonec vybojoval cenné vítězství. Třetí příčku pak obsadil Petr Masník. Speciální zmínku si zaslouží také čtvrtý Jakub Urbiš, který zahrál výborné třetí kolo, ale hlavně jako jediný za celý víkend překonal birdiečkem nechvalně známou jamku č. 13 (250 m dlouhý pětipar plný nejrůznějších nástrah; v letošních podmínkách ještě o úroveň obtížnější). Respekt!

Kompletní výsledky: https://idiscgolf.cz/turnaje/604 a https://www.pdga.com/tour/event/52821

 

Na závěr nezbývá poděkovat všem účastníkům, kastelánovi zámku Kozel, který dlouhodobě drží discgolf v přízni a všem těm, co pomohli se sklízením hřiště (zejména Jakubu Hoškovi, Filipu Conkovi, Jiřímu Veselému a Martin).

Těšíme se na opětovné shledání na Kozlu – možná ještě letos na podzim a příští rok snad již v tradičním termínu na začátku dubna.

Me-e-e-e-eeee

Blog
proDiscgolf.cz Búřov Open 2021 – shrnutí ředitele

Druhá zastávka první ligy discgolfu proběhla o prodlouženém víkendu 3.-5.7. v srdci Valašska – na Búřově. Turnaj se hrál jako třídenní s postupným startem a celkovým počtem 113 účastníků v pěti kategoriích. Nejlepším hráčem turnaje se znovu stal teprve patnáctiletý Petr Striegler (DGC Moravský Krumlov, proDiscgolf.cz Albatros Team).

Krásný kopec Búřov je domovem nádherného pevného hřiště Búřov DiscGolfPark, které bylo pro turnaj náležitě upraveno a ztíženo. Přední devítka je spíše technická a uzavřená, zato ta zadní je otevřenější a delší. V nejednom hráči zanechala silné vzpomínky zejména pětiparová sedmnáctá jamka, která je kombinací obojího. Je dlouhá i technická zároveň. Hřiště bylo výborně připraveno díky přičinění největšího valašského discgolfové srdcaře a majitele hřiště – Silvestra Mikuláštíka.

Díky postupnému startu byl turnaj příjemně rozvláčný, discgolfisti měli dostatek času na přípravu, regeneraci i různé vedlejší aktivity. I počasí nás podrželo – jen v sobotu se přes hřiště přehnalo pár přeháněk.

V nejmladší kategorii MJ18 vzal po famózním finálovém kole vítězství Jan Janků (Laguna Flyers Přerov), druhý byl Matyáš Bareš (DGC Praha) a třetí po rozhozu David Kolařík (Valmez Wolves) před Martinem Štípkem (DG Eagles Uničov). V MP50 vyhrál Daniel Večeř (Wild Eagles Králíky) před Rudolfem Konečným (DGC Slovácko) a Jozefem Čiernym (Slovensko). V MP40 svou konkurenci rozdrtil Tomáš Dostál (DGC Bazarmix Ostrava), druhý byl Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov) a třetí po rozhoru Roman Jurajda (Rožnov pod Radhoštěm) před Stanislavem Václavíkem (DGC Bazarmix). Nejkrásnější kategorii FPO ovládla Eliška Bártková (Moravian Gators Nový Jičín, proDiscgolf.cz Albatros Team, Team Innova), druhá byla Martina Vajdová (DGC Bazarmix Ostrava) a třetí Martina Kalinová (DG Eagles Uničov). V hlavní a nejpočetnější kategorii MPO urval už druhé prvoligové vítězství v řadě teprve patnáctiletý Petr Striegler (DGC Moravský Krumlov, proDiscgolf.cz Albatros Team), druhý byl Bohdan Bílek (Moravian Gators Nový Jičín, proDiscgolf.cz Albatros Team, Team Discmania) a třetí Jakub Knápek (Moravian Gators Nový Jičín, proDiscgolf.cz Albatros Team, Team Innova).

Za turnaj také padla celkem 4 esa, první vřetězila Petra Křížová na 12. jamce, další pak měli Michal Grepl na 8., Tomáš Doležel na 2. a Kryštof Novák na 8.

 

Na turnaji celou dobu fotografoval Martin Jaroš, jeho fotografie jsou zveřejněny na facebookových stránkách proDiscgolf.cz.

Fotografie z 1. kola

Fotografie z 2. kola

Fotografie z 3. kola

Zároveň po hřišti běhal i náš Tom Valík s kamerou a zveřejňoval jedno video za druhým. Těšit se můžete i na play-by-play video z finálového kola kategorie MPO.

Dojmy před turnajem

Dojmy z 1. kola

Dojmy z 2. kola

Dojmy z finálového kola

Kompletní výsledky turnaje na idiscgolf.cz: https://idiscgolf.cz/turnaje/558

Kompletní výsledky turnaje na PDGA: https://www.pdga.com/tour/event/52755

 

Děkujeme organizátorům a partnerům z proDiscgolf.cz, DiscGolfPark Česká Republika, Golf Clubu Búřov a České asociace discgolfu.

Blog
Moravský Krumlov 2021 - shrnutí ředitele turnaje

1. turnaj první discgolfové ligy v roce 2021 proběhl v Moravském Krumlově. Jednalo se již o sedmý ročník tradičního víkendového turnaje v zámeckém parku. Turnaje se zúčastnilo 90 hráčů, kapacita turnaje tedy byla zcela naplněna. Bylo otevřeno 5 kategorií. Jak je již na turnaji v Krumlově zvykem, hráčské balíčky byly velmi pestré. I přesto, že  páteční přípravu hřiště a následný trénink poznamenal vydatný déšť, hřiště splňovalo nejvyšší parametry. Po sobotních dvou kolech proběhlo vyhlášení výsledků za první a druhou ligu za rok 2020. Tradiční puttovačku vyhrál domácí Petr Striegler. Následný distance contest probíhal od zámku do mírného kopce směrem na výhoziště jamky č.2. V něm po dramatické bitvě zvítězil Petr Striegler s výkonem 128 m.

Nedělní finálové kolo za přítomnosti kamer (v kategorii Open) a silného větru (ve všech kategoriích)  bylo velmi vyrovnané. 

V nejsilnější kategorii MPO nakonec i díky poslední jamce zvítězil Petr Striegler a potvrdil skvělou formu z puttovačky a distance contestu,   Jakub Semerád (hráč s nejvyšším ratingem v historii Českého discgolfu) byl druhý a dlouholetý  spoluředitel turnaje Jakub Kudrna třetí. 

V kategorii FPO zvítězila favorizovaná hráčka z Nového Jičína Eliška Bártková, na druhém místě byla Nikola Moravcová a třetí byla Petra Křížová.

V kategorii M40 dlouho vedl Martin Malý, ale domácí Marek Šrom předvedl v neděli velmi vyrovnaný výkon a zvítězil. Na druhém místě skončil již výše zmiňovaný „Mumák“, třetí byl Tomáš Dostál.

V kategorii M50 v roce 2021 poprvé závodí Daniel Večeř a svůj první start v této kategorii „přetavil“ ve vítězství. Již tradiční účastník z dalekého Liberce, Karel Kolář skončil druhý a Pavel Votický třetí.

Byla otevřena jedna kategorie Juniorů a to do MJ18. Chlapci předváděli velmi kvalitní výkony. Po rozhozu zvítězil Martin Štípek před nejmladším účastníkem turnaje Tomášem Mozolou a Janem Janků.

 

Touto cestou bychom rádi poděkovali Městu Moravský Krumlov a Službám města Moravský Krumlov za dlouhodobou podporu discgolfu v Moravském Krumlově. Dík patří i naším partnerům, firmě Ultimo, Lékárně Benu Moravský Krumlov, vinařství Víno Tichý a pražírně Johny Coffee.

 

Za Discgolf Club Moravský Krumlov Tomáš Striegler


 

Blog
MČR Masters 2021

Představujeme Vám discgolfový turnaj Mezinárodní mistrovství ČR v kategoriích master.

Tento turnaj od letošního roku nahradí tradiční květnový turnaj „Jarní Špalíček“ a do budoucna bude vždy v květnu pod názvem Caurus Egra Master Cup. Jak již název napovídá, bude určen hráčům v kategoriích master 40+.

Pro rok 2021 jsme navrhli České asociaci discgolfu (ČADG) formát tohoto turnaje jako samostatný mistrovský turnaj pro kategorie master. Díky této samostatnosti jsme mohli přidat další dvě kategorie. O titul mistra ČR se tedy bude bojovat v kategoriích mix MP40, MP50, MP60 a v ženské kategorii FP40.

MČR Master je turnajem mezinárodním, zúčastnit se mohou všichni hráči jenž splní podmínky registrace a turnaj může vyhrát kdokoliv z účastníků. Avšak, mistrem ČR v dané kategorii se může stát pouze občan České republiky.

Hrát se bude na chebském hřišti DG Myslivna Cheb a bude upraven na tři layouty.

Registrace je rozdělena do 4 částí a začátek je stanoven na 01. dubna od 20:00.

Více informací o hřišti, jednotlivých častí registrace, možnostech ubytování, stravě a dalších informací najdete na internetových stránkách turnaje http://masters.caurusegra.cz/

Připravujeme se na termín 15. – 16. května, ale v případě trvání vládních nařízení ohledně COVID 19 je stanoven náhradní termín na 28. – 29. srpna 2021.

Za Caurus Egra

Karel Zdeněk

ředitel turnaje

Blog
Registrace na 1. ligu v Mor. Krumlově

Hráči s prvoligovou příslušností by neměli zapomenout, že tento týden probíhá první fáze registrace na turnaj 1. ligy v Moravském Krumlově. Turnaj naleznete https://idiscgolf.cz/turnaje/353

Druhá fáze pro členy ČADG začíná v pondělí 18. 5. od 20:00

Nastavte minutky! 🙂