Blog
Moravský Krumlov 2021 - shrnutí ředitele turnaje

1. turnaj první discgolfové ligy v roce 2021 proběhl v Moravském Krumlově. Jednalo se již o sedmý ročník tradičního víkendového turnaje v zámeckém parku. Turnaje se zúčastnilo 90 hráčů, kapacita turnaje tedy byla zcela naplněna. Bylo otevřeno 5 kategorií. Jak je již na turnaji v Krumlově zvykem, hráčské balíčky byly velmi pestré. I přesto, že  páteční přípravu hřiště a následný trénink poznamenal vydatný déšť, hřiště splňovalo nejvyšší parametry. Po sobotních dvou kolech proběhlo vyhlášení výsledků za první a druhou ligu za rok 2020. Tradiční puttovačku vyhrál domácí Petr Striegler. Následný distance contest probíhal od zámku do mírného kopce směrem na výhoziště jamky č.2. V něm po dramatické bitvě zvítězil Petr Striegler s výkonem 128 m.

Nedělní finálové kolo za přítomnosti kamer (v kategorii Open) a silného větru (ve všech kategoriích)  bylo velmi vyrovnané. 

V nejsilnější kategorii MPO nakonec i díky poslední jamce zvítězil Petr Striegler a potvrdil skvělou formu z puttovačky a distance contestu,   Jakub Semerád (hráč s nejvyšším ratingem v historii Českého discgolfu) byl druhý a dlouholetý  spoluředitel turnaje Jakub Kudrna třetí. 

V kategorii FPO zvítězila favorizovaná hráčka z Nového Jičína Eliška Bártková, na druhém místě byla Nikola Moravcová a třetí byla Petra Křížová.

V kategorii M40 dlouho vedl Martin Malý, ale domácí Marek Šrom předvedl v neděli velmi vyrovnaný výkon a zvítězil. Na druhém místě skončil již výše zmiňovaný „Mumák“, třetí byl Tomáš Dostál.

V kategorii M50 v roce 2021 poprvé závodí Daniel Večeř a svůj první start v této kategorii „přetavil“ ve vítězství. Již tradiční účastník z dalekého Liberce, Karel Kolář skončil druhý a Pavel Votický třetí.

Byla otevřena jedna kategorie Juniorů a to do MJ18. Chlapci předváděli velmi kvalitní výkony. Po rozhozu zvítězil Martin Štípek před nejmladším účastníkem turnaje Tomášem Mozolou a Janem Janků.

 

Touto cestou bychom rádi poděkovali Městu Moravský Krumlov a Službám města Moravský Krumlov za dlouhodobou podporu discgolfu v Moravském Krumlově. Dík patří i naším partnerům, firmě Ultimo, Lékárně Benu Moravský Krumlov, vinařství Víno Tichý a pražírně Johny Coffee.

 

Za Discgolf Club Moravský Krumlov Tomáš Striegler


 

Blog
MČR Masters 2021

Představujeme Vám discgolfový turnaj Mezinárodní mistrovství ČR v kategoriích master.

Tento turnaj od letošního roku nahradí tradiční květnový turnaj „Jarní Špalíček“ a do budoucna bude vždy v květnu pod názvem Caurus Egra Master Cup. Jak již název napovídá, bude určen hráčům v kategoriích master 40+.

Pro rok 2021 jsme navrhli České asociaci discgolfu (ČADG) formát tohoto turnaje jako samostatný mistrovský turnaj pro kategorie master. Díky této samostatnosti jsme mohli přidat další dvě kategorie. O titul mistra ČR se tedy bude bojovat v kategoriích mix MP40, MP50, MP60 a v ženské kategorii FP40.

MČR Master je turnajem mezinárodním, zúčastnit se mohou všichni hráči jenž splní podmínky registrace a turnaj může vyhrát kdokoliv z účastníků. Avšak, mistrem ČR v dané kategorii se může stát pouze občan České republiky.

Hrát se bude na chebském hřišti DG Myslivna Cheb a bude upraven na tři layouty.

Registrace je rozdělena do 4 částí a začátek je stanoven na 01. dubna od 20:00.

Více informací o hřišti, jednotlivých častí registrace, možnostech ubytování, stravě a dalších informací najdete na internetových stránkách turnaje http://masters.caurusegra.cz/

Připravujeme se na termín 15. – 16. května, ale v případě trvání vládních nařízení ohledně COVID 19 je stanoven náhradní termín na 28. – 29. srpna 2021.

Za Caurus Egra

Karel Zdeněk

ředitel turnaje

Blog
Registrace na 1. ligu v Mor. Krumlově

Hráči s prvoligovou příslušností by neměli zapomenout, že tento týden probíhá první fáze registrace na turnaj 1. ligy v Moravském Krumlově. Turnaj naleznete https://idiscgolf.cz/turnaje/353

Druhá fáze pro členy ČADG začíná v pondělí 18. 5. od 20:00

Nastavte minutky! 🙂