Blog
Předávání cen za 1. a 2. ligu discgolfu 2020

Rok 2020 je za námi a mnozí již jistě netrpělivě očekávají vyhlášení výsledků jednotlivých lig. Jak bylo již dříve zmíněno, původně mělo vyhlášení i s předáváním cen proběhnout v rámci slavnostního galavečera ČADG. Bohužel, k uskutečnění této akce nemohlo kvůli pandemii COVID-19 dojít.

Jak bude tedy celá situace vyřešena? Na základě rozhodnutí VR bude všem, kteří se umístili na prvních 3 místech v 1. či 2. lize, v nejbližších dnech odeslána poštou malá cena, k předání trofejí pak dojde během prvního prvoligového turnaje, který se uskuteční. Předpokladem je tedy předání cen během víkendu 24.-25.4.2021, bližší informace zveřejníme před samotnou akcí.

Prvoligový turnaj byl jako příležitost k předání cen zvolen na základě faktu, že všichni ocenění si svým umístěním vydobyli právo pro přednostní účast v první lize discgolfu pro rok 2021 a velmi pravděpodobně se tedy na turnaji můžeme těšit na jejich hojnou účast.

Kromě cen a trofejí vyhrál každý umístěný hráč i určitý finanční obnos, ohledně kterého budeme v nejbližší době každého hráče kontaktovat individuálně.

Vyhlášení, kdo se jak umístil, je věnován tento článek, případné další výsledky lze nalézt na stránkách idiscgolf v sekci Ligy.

Blog
Vyhlášení výsledků 1. a 2. ligy discgolfu 2020

Sezona 2020 je za námi a my máme to potěšení seznámit Vás s jejími výsledky pro 1. a 2. ligu discgolfu. 

 

1DL 

V rámci První ligy discgolfu 2020 byly odehrány 4 turnaje, a to Moravský Krumlov 2020, Prodiscus: Jindřichův Hradec Open 2020, Made in Chřiby 2020 v Těšánkách a Agrola Bagr Cup 2020 v Českých Budějovicích. 

Výsledky jsou následující. 

V kategorii MPO zvítězil se získanými 286 body Jakub Semerád. Kuba hrál celou sezonu vyrovnané výborné výkony, například v první lize získal kromě jednoho vítězství 3 druhá místa. Nejen tím si vybojoval i celkový PDGA rating nad 1000 a členství v týmu Latitude 64°. Druhé a třetí místo v lize dělil pouze jediný bod, který si vybojoval Bohdan Bílek z klubu Moravian Gators Nový Jičín nad Matějem Vojtíkem z DGC Slovácko. 

Mezi ženami vyhrála suverénně Eliška Bártková (Moravian Gators Nový Jičín), druhé místo si skvělým vítězstvím na posledním turnaji vydobyla Martina Vajdová (Bazarmix Ostrava) před třetí Veronikou Fabíkovou (Fénix Brno). 

V kategorii MP40 si první místo zajistil 2 turnajovými vítězstvími a 1 třetím místem novopečený master Lukáš Filandr před vítězi předchozích ročníků Markem Šromem (DGC Moravský Krumlov) a Tomášem Dostálem (Bazarmix Ostrava). 

Kategorie MP50 byla plna napětí až do úplného konce, o vítězi rozhodl jediný bod. Tuto kategorii nakonec ovládl Jirka Provazník (Bazarmix Ostrava) nad Jozefem Čiernym, kousek za nimi pak třetí místo obsadil Pavel Marišinec (Bazarmix Ostrava). 

Mezi staršími juniory dominoval Petr Mrázek (Bazarmix Ostravaa zaslouženě bere první místo v kategorii MJ18. Druhý za ním se umístil Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín), třetí místo pak získal David Kolařík. 

U juniorů do 15 let to byla již téměř tradiční bitva mezi Petrem Strieglerem (DGC Moravský Krumlov) a Martinem Štípkem (Eagles Uničov), nakonec rozhodl opět jediný bod, a to ve prospěch Peti Strieglera. Třetí místo si vybojoval Jan Janků. 

 

2DL 

Do druhé ligy discgolfu silně zasáhla celosvětová pandemie, a tak se místo původních plánovaných 8 podařilo uskutečnit pouze 4 turnaje: proDiscgolf.cz Búřov Open 2020, Latitude 64° Vesec Open 2020, Veselí Open 2020 a Slovácko Open 2020. 

Kategorii MPO ovládl polský Milosz Boruszewski před druhým Ondřejem Vojtáškem (Eagles Uničov) a třetím Tomášem Zavřelem. 

Ženskou kategorii FPO vyhrála díky vítězstvím na dvou turnajích Andrea Jenčke (Lions Šumperk), druhá skončila Nikola Moravcová a třetí Iveta Mikulicová (DGC Kobylí). 

Mezi hráči kategorie MP40 vyhrál s velkým náskokem Michal Jiřík. Druhé místo obsadil Petr Zahrádka o 4 body před třetím Pavlem Jiříkem. 

V kategorii MP50 suverénně zvítězil slovenský Roman Miezga se 2 turnajovými vítězstvími před druhým Martinem Olšinou. Třetí místo získal Viktor Harásek (Hanáčti letci Olomouc). 

Kategorii juniorů do 18 let vyhrál se 2 vítězstvími David Kolařík, druhé místo získal s jedním vítězstvím Vojtěch Vykydal (Albium Ústí nad Labem). Třetí místo obsadil Tomáš Bobek. 

Kategorie juniorů do 15 let nebyla ve druhé lize naplněna. 

Všem umístěným gratulujeme, informace o organizaci trofejí a cen lze nalézt zde

 

Blog
Členství v ČADG

Před několika dny jsme vstoupili do nového roku, a proto nezapomeňte na prodloužení členství v České asociaci discgolfu. Pokud jste tak ještě neučinili, neváhejte! Prodloužení členství není nikterak složité.

Pokud byste tápali, jak si členství zřídit nebo prodloužit, v tomto článku naleznete návod, který jsme pro vás připravili v loňském roce. Než se do vyplňování žádosti pustíte, nezapomeňte si ve svém profilu na idiscgolfu zkontrolovat, že máte správně uvedené jméno, adresu a rodné číslo.

Následně do Vašeho e-mailu obdržíte zprávu s platebními instrukcemi.

Výhody členství v ČADG

 • Pojištění proti újmě na zdraví a na majetku při turnajích pod hlavičkou ČADG i při volných trénincích.
 • Přednostní registrace do turnajů před nečleny ČADG.
 • Bodování v soutěžích a možnost získání ocenění v jednotlivých soutěžích pořádaných ČADG.
 • Osvobození od poplatků při registraci do turnajů.
 • Přímá podpora rozvoje discgolfu a činnosti ČADG.
 • Právo účastnit se členských schůzí ČADG a vznést své nápady, připomínky a aktivně se zapojit do rozvoje discgolfu v ČR.

Členské poplatky v novém

Na členské schůzi ČADG, která se konala 12. 12. 2020 (zápis zde), proběhla diskuse ohledně výše členského příspěvku. V návaznosti na diskusi dochází pro sezonu 2021 k drobným změnám.

Nový člen ČADG – 50% sleva na první rok – Abychom mezi námi přivítali nové členy, rozhodli jsme se pro první rok členství zvýhodnit členský poplatek 50% slevou. Definice nového člena: Hráč, který nikdy nebo v posledních čtyřech (4) letech nebyl členem ČADG (tj. nebyl členem ČADG v letech 2020, 2019, 2018, 2017). Sleva 50 % je poskytnuta z částky, která odpovídá způsobu, jakým se hráč registruje – člen ČADG klubu (základ 400 Kč/rok), nebo základním členstvím ČADG (500 Kč/rok).

Člen ČADG klubu – poplatek 400 Kč/rok – Hráči, kteří jsou členy některého z registrovaných klubů pod ČADG, mají zachovánu výši poplatku 400 Kč/rok. Hráč registrací přes klub ušetří 100 Kč. Od této úpravy si slibujeme posílení klubových základen a další vznik nových klubů. S větší hráčskou základnou mají kluby vyšší šanci získat podporu od městského/krajského úřadu na svůj provoz.

Základní členství ČADG – 500 Kč/rok – Základní členství ČADG se pro rok 2021 stanovuje ve výši 500 Kč. Tuto částku uhradí hráč, který není členem žádného ČADG klubu.

Juniorská sleva – 50% sleva – junioři mladší 18 let získávají slevu 50 % z členského příspěvku (v celém kalendářním roce 2021 hráč nedovrší 18 let). Sleva se sčítá s ostatními slevami. Příklad: junior patřící pod ČADG klub bude hradit 200 Kč, pokud nebude příslušníkem žádného klubu 250 Kč. Pokud bude zároveň „novým členem“, úhrada bude 100, resp. 125 Kč.

Nečlenské příspěvky

Hráčům, kteří nejsou členy ČADG a budou se chtít v roce 2021 zúčastnit turnaje pod hlavičkou ČADG (tj. regionální liga, 1. a 2. liga, MČR a jeho alternativ), je stanoven poplatek za registraci na jednotlivé turnaje následovně:

Regionální DG liga: 50 Kč ke startovnému za každý jednotlivý turnaj.

2. DG liga: 100 Kč ke startovnému za každý jednotlivý turnaj.

1. DL liga a MČR: 200 Kč ke startovnému za každý jednotlivý turnaj.

Z poplatku je za hráče hrazeno pojištění pro případ způsobení škody na zdraví a na majetku pro konkrétní turnaj, poplatek za využití a na rozvoj platformy idiscgolf.cz a provoz ČADG.

N turnaje

V průběhu sezony 2021 bude zaveden poplatek za využití platformy idiscgolf.cz pro „N“ turnaje. Po provedení nutných změn vás budeme předem informovat o spuštění.

Založení tzv. N-kového turnaje, tj. turnaje, který nespadá pod hlavičku ČADG (není zařazen do RDGL, 2. a 1. DG ligy a není MČR), bude v průběhu roku 2021 zpoplatněno částkou 100 Kč/turnaj. Většina obdobných platforem pro pořádání turnajů je zpoplatněna. Naší snahou je nastavit poplatek za využití platformy dostatečně citlivě, aby byla vyvážená hodnota poskytovaného servisu a zároveň aby nebyl poplatek odrazující. V porovnání s drtivou většinou zahraničních platforem je poplatek nízký.

Jakkoli byla sezona 2020 ovlivněna situací způsobenou onemocněním COVID-19, přibližně 100 událostí ročně se pořádá mimo záštitu ČADG. Část z nich jsou tréninky nebo upozornění na události typu EDGC, NBDG atp., nicméně většinově převládají N-kové turnaje.

Počet turnajů ČADG/celkový počet událostí (zdroj: idiscgolf.cz)

2020 - 35/139

2019 - 68/161

Blog
Přehled poplatků za členství ČADG pro sezonu 2021

Na členské schůzi České asociace discgolfu byly odsouhlaseny nové výše poplatků za členství v ČADG. Pro lepší přehlednost jsme připravili tabulku, která shrnuje nastavení poplatků.

Zdali má Váš klub členství ČADG, si můžete ověřit zde: https://idiscgolf.cz/kluby

Jak se přihlásit?

Stačí vyplnit online Členskou přihlášku a zaplatit členský poplatek.

Kluby se mohou přihlásit prostřednictvím svého předsedy vyplněním online přihlášky na stránce pro editaci klubu.

Poplatky posílejte na bankovní účet, jako Variabilní symbol uveďte vaše hráčské ID (je uvedeno ve vašem profilu hráče pod označením ČADG#)

Bankovní spojení

Raiffeisen Bank          pouze pro platby v českých korunách!!!                  

Číslo účtu:                 7434016001/5500 
IBAN:                          CZ4355000000007434016001
SWIFT:                        RZBCCZPP

Název účtu  www.cadg.cz vedený u Raiffeisen Bank jako transparentní účet

Odkaz na výpis z účtu: RB.cz


FIO Bank                    pouze pro platby v EUR!!!

Číslo účtu:                 2801755576/2010
IBAN:                          CZ9620100000002801755576
SWIFT:                        FIOBCZPPXXX

Blog
Soutěžně technická komise – kandidatura

Výkonná rada otevírá prostor pro podání přihlášek kandidátů do Soutěžně technické komise ČADG (STK). Podmínkou pro možnou kandidaturu je platné členství ČADG. Uzávěrka na podání přihlášek je stanovena na 10. 1. 2020. Přihlášky prosím posílejte na adresu vr@idiscgolf.cz. Pro lepší představu, co je úlohou STK, je k dispozici dokument Statut STK.

Blog
Termínovka 2021

Na své první online schůzi se ve čtvrtek 17.12. 2020 sešla nová Výkonná rada, kde kromě jiného schválila to, na co určitě všichni netrpělivě čekáte – termíny pro sezonu 2021 pro turnaje mistrovství ČR, první a druhou discgolfovou ligu. Stačí kouknout do harmonogramu. Děkujeme všem přihlášeným pořadatelům a těšíme se na vyhlášené turnaje!
Kompletní zápis z VR lze vidět na tomto odkazu.

Blog
Členská schůze 2020 - zápis

V sobotu 12. prosince 2020 proběhla Členská schůze České asociace discgolfu. V rámci ní Výkonná rada informovala přítomné o své činnosti za předcházející období. Byly přijaty jednací i disciplinární řád. Druhý zmíněný bude následně novou disciplinární komisí přepracován tak, aby byl v souladu se soutěžním řádem. V dalších bodech byly představeny a schváleny výsledky hospodaření za rok 2019, stejně tak byla podána zpráva o průběžném hospodaření za rok 2020.

Účastníci členské schůze byli informováni o aktuálních přípravách odloženého EDGC, který ČADG (ČALD) spolupořádá v novém termínu v srpnu 2021.

Dále proběhla diskuse o problematice členství v ČADG – motivace pro nové hráče, zviditelnění výhod, poplatky za členství v ČADG, jednorázové poplatky.

Byl představen plán organizace jednotlivých lig, u RL rozdělení do kategorií na základě výkonnosti hráčů. Tento plán byl členskou schůzí podpořen a realizován by měl být pravděpodobně od sezony 2022.

Pro navázání lepší komunikace a spolupráce mezi ČADG a členskými kluby bylo dohodnuto, že budou naplánovány menší schůzky i v průběhu roku. Termíny schůzek navrhne VR během ledna. Cílem těchto schůzek je lepší koordinace rozvoje discgolfu a soutěží.

V rámci Členské schůze byli zvoleni noví členové Výkonné rady, Kontrolní komise a Disciplinární komise.

Do Výkonné rady byli zvoleni Veronika Fabíková, Michal Sviták, Tomáš Šustek, Václav Bednář, Filip Carlan a Petr Tanka.

Do Kontrolní komise byli zvoleni Petr Ryšánek, Vlastimil Janda a Ľubka Tanka Bílková.

Do disciplinární komise byli zvoleni Petr Ryšánek, Michael Rádl a Ondřej Roblík.

Bližší informace lze najít v zápisu z Členské schůze. Jakmile to bude možné, tak bude zveřejněn i záznam z Členské schůze na kanálu Youtube. O jeho zveřejnění Vás budeme informovat.

Základní body, které se aktuálně dotknou běžného člena ČADG:

 • Nově budou turnaje moci pořádat pouze členové ČADG.
 • Poplatek za členství v ČADG
  • Pokud jste členem klubu, který patří do ČADG, tak platíte i nadále 400 Kč.
  • Pokud nejste členem takového klubu, platíte 500 Kč.
  • Junioři mají 50% slevu.
  • Pro rok 2021 mají noví hráči discgolfu, kteří nikdy nebyli členy ČADG, slevu za členství 50 %. Tato sleva se sčítá s případnými dalšími slevami (např. juniorskou).
 • Jednorázový poplatek za účast na turnaji pod hlavičkou ČADG bude pro hráče-nečlena ve výši 50 Kč u regionální ligy, 200 Kč u 1. a 2. ligy.
 • Při pořádání neligového turnaje, u kterého bude využíván web idiscgolf.cz, bude zaveden poplatek pro pořadatele ve výši 100 Kč.
Blog
Kandidatura do KK a DK ČADG - Petr Ryšánek

Vážená výkonná rado,

Po zvážení všech pro a proti Vám oznamuji svoji kandidaturu do Kontrolní a Disciplinární komise ČADG.

Jelikož jsem si discgolf od prvního cinknutí řetězu zamiloval, chtěl bych svojí účastí v těchto orgánech  ČADG pomoct rozvoji tohoto sportu u nás.

Snad se mé životní zkušenosti budou pro Vás hodit.

Petr Ryšánek

 

 

Blog
Představení kandidátů do KK - Vlastimil Janda

Výkonné radě vrcholí přípravy na ČS ČADG a máme radost, že i vy se pilně připravujete.

Obdrželi jsme další kandidaturu do kontrolní komise ČADG, tentokrát od Vlastimila Jandy.

 

Vážená výkonná rado,

Po zvážení všech pro a proti Vám oznamuji svoji kandidaturu do Kontrolní komise ČADG.

Chtěl bych svojí účastí v této komisi ČADG pomoct rozvoji discgolfu.

A taky chci podpořit Petra Ryšánka, ať v tom není sám.

S pozdravem Vlastimil Janda DGC Kobylí

 

 

Blog
Souhrn před členskou schůzí ČADG 2020

Členská schůze se kvapem blíží a těšíme se, až se všichni  v sobotu 12. 12. 2020 uvidíme ve 13:00, byť on-line. Níže naleznete souhrn, témata a podklady pro ČS.

Sejdeme se ve virtuálním světě na této adrese skrze webové rozhraní MS Teams. Po načtení prohlížeče, vyberte variantu „pokračovat v prohlížeči“. Není tak třeba nic stahovat a instalovat. Zástupcům klubů byl odeslán s email s dalšími instrukcemi, které se vztahují ke způsobu hlasování. Prosíme všechny účastníky, aby se přihlásili přibližně 15 minut před zahájením ČS, abychom stihli vše řádně zkontrolovat. Pokud vám, jako zástupci klubu nedorazil email, prosíme, kontaktujte Petra Tanku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o naše první on-line setkání, prosíme, aby si všichni udržovali své mikrofony vypnuté, o slovo se hlásili prostřednictvím tlačítka a počkali na předání slova. Zapnuté mikrofony vnášejí do diskuse chaos a výrazně jí vyrušují. Pokud se někdo z vás prozatím s MS Teams nesetkal, nebojte, na začátku projdeme základní ovládací prvky.

Členskou schůzi plánujeme nahrávat a následně ji mít dostupnou na našich asociačních stránkách a YT kanále ČADG. Nahrávat však můžeme pouze se souhlasem všech přítomných. Pokud někdo z vás nechce být nahráván, prosíme, informujte nás o tom dopředu (vr@idiscgolf.cz), nebo pokud jste zástupcem klubu, prosíme, zvolte případně náhradu, které tento fakt nevadí.

Počet hlasů a seznam oprávněných hlasujících

Níže naleznete seznam přihlášených klubů do hlasování a jejich počet členských hlasů. Kluby, které dodaly seznam pozdě nebo jej nedodaly vůbec, se nemohou hlasování účastnit. Můžou se účastnit ČS, diskutovat, ale k jejich hlasu může být přihlíženo pouze jako k poradnímu.

VR prošla zaslané seznamy a revidovala počty hráčů/hlasů. V některých přídech jsme nemohly započítat hráče, kteří byli např. mladší než 15 let. V případě, že vám uváděný počet nesedí, prosíme, obraťte se na jakub.sykora@idiscgolf.cz

 

Počet členů

Počet hlasů ČS

PeaceEgg

2

1

Slovácko

6

1

Moravian Gators Nový Jičín

37

3

Kobylí

9

1

Moravský Krumlov

11

2

Uničov

29

2

Albium Ústí n L

12

2

Rokytka Praha

3

1

Caurus Egra Cheb

13

2

Fénix Brno

22

2

Wild Eagles Králíky

5

1

Ultimo Kadaň

13

2

DGC Praha

62

3

Budweis DGC

5

1

 

 

Kluby, které dodaly pozdě nebo nedodaly.

Floppy Disk Choltice

Bazarmix

Olomouc

Šumperk

Svitavy

Animals Brno

 

Program Členské schůze ČADG 12.12.2020 

 

Zahájení schůze  

Volba předsedajícího a dalších orgánů ČS

Schválení programu ČS 

Zpráva o činnosti VR 

Jednací řád ČS – návrh, diskuse, hlasování (zde

Disciplinární řád ČADG – návrh, diskuse, hlasování (zde)

Výsledek hospodaření 2019 – návrh, diskuse, hlasování (zde)

Zpráva o hospodaření za 2020 (bude dodána)

EDGC 2021 – návrh, diskuse, hlasování (bude dodáno)

Členské poplatky za členy a kluby 2021, 2022 – diskuse

Plán činnosti a směřování ČADG v dalších letech – diskuse (bude dodáno)

Rozpočet na 2021 – návrh, diskuse, hlasování (zde)

Komunikace VR a klubů – diskuse

Volba/odvolání členů VR, KK, DK (kandidáti zde)

Různé