Blog
Rozvolnění a pořádání turnajů od 30. 11. 2020

Množí se nám dotazy ohledně možnosti pořádání turnajů od pondělí 30. 11. Věřte, že stále situaci sledujeme a vyhodnocujeme.

Momentálně vyčkáváme, jestli vláda skutečně vyhlásí stupeň 3 (tj. oranžový). Nejednou nás již úřed vlády překvapil.

Sportovní soutěže

V oranžovém stupni je možné pořádat amatérské i profesionální soutěže, avšak bez diváků. V tomto případě je myšlena soutěž, jako soutěž organizovaná pod registrovanou asociací. Vzhledem k tomu, že naše sezona skončila a do začátku příští sezony se již neuskuteční žádný turnaj pod hlavičkou ČADG, tento bod není pro nás relevantní. Pod hlavičkou PDGA je možné turnaj pořádat jako soutěžní.

Rekreační sport

Do této kategorie spadají N turnaje a vztahují se na ně následující omezení: "Vnitřní sportoviště pouze individuální sporty, pouze do 10 osob; sportovat lze venku, vždy pouze 2 hrací týmy/skupiny.

Obrátili jsme se na KHS, aby nám zodpověděla dotaz, jestli rozdělení do skupin 3-5 hráčů je pro tyto podmínky vyhovující a jestli v takovém případě platí omezení na 2 skupiny. Jakmile dostaneme vyjádření (může se stát, že KHS bude sama čekat na vyhlášení 3. stupně před zodpovězením dotazu), budeme Vás informovat.

Ať tak, či onak, nadále doporučujeme pořadatelům turnajů, aby zvážili nutnotnost pořádání players meetingů a vyhlášení. Nadále bychom měli být obezřetní a raději se setkání většího počtu hráčů na jednom místě vyhnout. Livescoring na idiscgolf a alternativní aplikace v kombinaci s informováním emailem se v celé sezoně osvědčila.

 

Blog
Kandidatura turnajů 2021

Letošní sezona je za námi a patřila k těm nejsložitějším v dějinách discgolfu a sportu obecně. Vždy je však třeba dívat se kupředu a proto i my zahajujeme přípravy na sezonu příští, která určitě bude zase o kus lepší než ty minulé.

Pořadatele MČR 2021 již známe a nyní je čas, abychom vyhlásili příležitost do vašich měst a klubů přivést turnaje 1. , 2. ligy a MČR v alternativních formátech (doubles, kluby, jamkovka atd.)

Na linku níže naleznete přihlášku pro pořadatelství. Termín odevzdání přihlášek je 27. 11. a pokud vše půjde dobře, rádi bychom termínovku turnajů vyhlásili již na členské schůzy 12. 12. 2020

https://forms.gle/Tx2dfNUtMbQ5wbT69

Příští sezona nám jiště nabídne o mnoho více příležitostí a méně zákazů než sezona letošní. Věříme, že současná situace nikoho neodradí od pořádání turnaje. Ostatně český discgolf posouváme právě my - pořadatelé a hráči. Nyní je skvělá příležitost spojit se a ukázat, že nás současná situace nezastaví a naše láska ke sportu je silnější.

 

 

Blog
MČR 2021 Junioři

Hlavně vám juniorům a rodičům dlužíme jednu velice důležitou informaci.Bylo rozhodnuto o pořadatelství MČR Juniorů v roce 2021. 

Pořadatelem turnaje bude Martina Kalinová za DDM Praha 9. MČRJ se uskuteční v termínu 8.- 9. 5. 2021. Místo bude ještě upřesněno.

Martině držíme palce a jsme přesvědčeni, že pořadatelství je ve správných rukách.

 

Blog
Aktualizace hráčských údajů

Dobrý den, 

vedení ČADG aktuálně finalizuje přípravu podkladů pro NSA (Národní sportovní agenturu). NSA údaje o registrovaných členech kontroluje proti rejstříku osob a narazili jsme na nesrtovalosti u velké většiny z vás.

Většině hráčů byl zaslán email, jehož textaci naleznete níže. Prosíme všechny členy ČADG i ostatní hráče, aby si všechny své údaje dali dopořádku do 11. 11. 2020.

Správně registrovaní členové jsou podmínkou pro možnost čerpaní dotací na discgolf. Tyto prostředky používáme pro podporu rozvoje discgolfu a podporu mládeže.

Děkujeme za doplnění.

Dobrý den,

jednou z podmínek pro členství v České asociaci discgolfu je mít správně uvedené údaje ve svém profilu. Při nahrávání seznamu členů do databáze Národní sportovní agentury nám byl vrácen i Váš účet (případně vašich dětí). Nebylo vás málo, což by v konečném důsledku mohlo způsobit, že asociace nedosáhne na některé dotace, případně by mohly být čerpány v nižší výši.
 
Prosíme Vás tedy o kontrolu Vašich účtů na webu https://www.idiscgolf.cz
Především se zaměřte na následující:
- správné rodné číslo - uvádějte prosím celé číslo bez lomítka, tj 10místné číslo (9místné pro ty dříve narozené)
- správné jméno - používejte prosím své přesné skutečné jméno, včetně diakritiky
- prohozené jméno a příjmení
 
Prosíme Vás o opravu údajů do 11.11.2020. Hráčům, kteří ve druhé polovině listopadu nebudou mít údaje v pořádku, bude členství zrušeno.
 
Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.
 
Děkujeme za spolupráci
Za VR ČADG
Jakub Sýkora
 
Blog
Discgolf ve Víkendu

V úterý jste mohli vidět reportáž v pořadu Víkend.

Podařilo se nám získat celou reportáž a je nyní umístěna na náš YT kanál, ze kterého můžete video sdílet dále.

Video naleznete zde:

https://youtu.be/d0Sltvr4Yqk

Blog
Discgolf na Nově

Českým internetem už kolují zvěsti, že v úterý ve 21:45 uvidíme discgolf ve Víkendu na Nově. Dnes nám redakce Víkendu infomaci potvrdila a můžeme tak se 100% jistotou říci, že se někteří z vás uvidí v televizi. Reportáž se natáčela při posledním 1. ligovém turnaji v Českých Budějovicích. Ten kdo tam byl, se může z blízka hledat, ten kdo nebyl, může v reportáži hledat své kamarády.

Upoutávka zde: 

https://www.facebook.com/watch/?v=1055541468249717

Ještě čekáme na potvrzení informace, jestli bude mít discgolf zastoupení i ve Sportovních novinách, kde bychom jako "Borce na konec" mohli vidět eso bombarďáka Franty Trenze.

 

 

Blog
Kandidatura do VR ČADG 2021-22

Jak jsme Vás informovali, 12. prosince proběhne v Praze Členská schůze České asociace discgolfu.

Kromě obvyklé agendy, kdy současná Výkonná rada ČADG bude své členy informovat o souhrnu za rok 2020, je tato Členská schůze také volební. Současné VR ČADG končí mandát.

Otevíráme prostor pro podání přihlášek kandidátů do Výkonné rady ČADG. Podmínkou pro účast ve VR ČADG je platné členství ČADG. Uzávěrka na podání přihlášek je stanovena na 15. 11. 2020. Přihlášky posílejte na adresu vr@idiscgolf.cz. Prosíme, spolu s přihláškou (volnou formou) zašlete také své představení a důvod proč se o pozici ucházíte. Vaše představení bude poskytnuto pro účel volby ostatním členům ČADG.

Věříme, že snad každý discgolfista touží posunout naši organizaci/hru kupředu a rád se zapojí.

 

Blog
MČR 2021 oznámení

S potěšením oznamujeme, že máme vybraného pořadatele MČR 2021 v discgolfu.

Než vám prozdradíme vítěze, bylo by fajn si kandidáty představit. Do kandidatury na pořádání MČR 2021 se přihlásili dva jihočeské kluby DGC Vajgar Jindřichův Hradec a Budweis Discgolf Club z Českých Budějovic.

DGC Vajgar - dlouholetý pořadatel discgolfových turnajů v Mertových sadech. Příprava layoutu vždy na nejvyšší úrovni, letos podpořená skělými spottery s vlaječkami a se záludnými lesními jamkami. Typicky výborná kuchyně Honzy Nadberežného se zázemím v hospůdce Pod Hradem nebo v parku u lávky. 

Budweis Discgolf Club - klub založený před 2 lety. Jeden z nerychlejších růstů členské základny a pořadatel posledního turnaje 1. discgolfové ligy v letošním roce. Hřiště v parku Stromovka, která umožňuje vystavět téměř neomezené množství zajímavých jamek. Na hřišti je třeba umět hodit daleko a v mnoha případech i přesně. Klub úzce spolupracuje s centrem Bazalka, kterému pomáhá finančními dary z vybraného startovného. Kuchyně zajištěná restaurací Solnice s neméně výborným jídlem a pivem.

Očekávali jsme těžký výběr, přestože oba kandidátské kluby zaručovaly, že nemůžeme šlápnout vedle. Nakonec se však rozhodlo tak trochu samo, když jsme obdrželi zprávu, že na části Jindřichohradeckého layoutu Oldřich III. z Hradce, který měli v klubu připravený pro pořadatelství, se bude provádět výstavba a náhradní pozemky se nedaří zajistit.

Proto se příští rok uvidíme na MČR 2021 v discgolfu uvidíme v Českých Budějovicích! Termín turnaje je stanoven na 10. - 12. 9. 2021

Gratulujeme!

Blog
Omezení sportu - usnesení vlády 996/2020

V návaznosti na usnesení vlády č. 996, o pozastavení organizovaných sportovních akci od pondělí 12. 10. 2020 po dobu 14 dní, VR ČADG oznamuje, že pozastavuje organizované soutěže, minimálně po dobu platnosti omezení.

V následujících dnech budeme kontaktovat organizátory dotčených turnajů, abychom se domluvili na dalším postupu.

 

Blog
Covid 19 - opatření říjen

V návaznosti na vládní opatření ze dne 1. 10. 2020, s účinností od 5. 10. 2020 (naleznete zde) VR ČADG přijímá stanovisko, že se nás omezení týkají v bodě II.2

"sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště; stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy"

Vzhledem k tomu, že je většina turnajů již za námi, dopad těchto opatření bude minimální. Veškeré turnaje regionálních lig, 2. ligy jsou pod záštitou ČADG a tudíž je možné turnaje pořádat s maximální kapacitou hráčů a pořadatelů 130 osob. Tento počet považujeme za dostatečný.

Rádi bychom upozornili pořadatele tzv. Nkových turnajů, že tyto turnaje nejsou organizovány ČADG a tudíž se na ně vztahují jiná pravidla usnesení vlády. ČADG však bude akceptovat změnu statusu turnaje se zařazením do regionální ligy.

VR, po domluvě s pořadateli, během včerejší schůze jednohlasně odsouhlasila výjimku pro zažazení Czech Open 2020 pod záštitu ČADG. Jedná se o jeden z mála mezinárodních turnajů na území ČR, který je standardně veden pouze jako PDGA. Bez této výjimky by se nemohl (nejspíše) turnaj v plánovaném termínu uskutečnit.

Rádi bychom upozornili, že nadále platí doporučení ČADG k účasti a pořádání turnajů z května (naleznete zde)