Blog
Soutěžní řád 2021 – nejdůležitější změny
Nedůležitější změny v soutěžním řádu pro rok 2021:

Sezóna pro 1. DGL, 2. DGL a RDGL probíhá vždy od 1. února do 31. října kalendářního roku.

Pořadí v 1. a 2. DGL – Pokud z jakéhokoli důvodu nebudou odehrány alespoň 3 turnaje v lize, bude liga anulována. Minimální počet započítávaných turnajů je 3.

Bodové hodnocení turnajů RDGL – na účastníka, který není členem ČADG, a na hráče s právem přednostní registrace do 1. DG se v hodnocení pro celkové pořadí v RDGL nahlíží tak, jako by se tento hráč RDGL nezúčastnil.

Nejlepší hráči RDGL již nepostupují do 2. DGL.

Byla zrušena podmínka 1. DGL poměru 2:2 turnajů v Čechách a na Moravě. Tato změna je z důvodu nízkého počtu přihlášeních turnajů v Čechách. Věříme, že se ČADG pro příští sezónu podaří připravit takové podmínky, aby se situace neopakovala.

Mistrovství ČR je letos rozděleno do tří turnajů:
MČR Masters v Chebu - MP40, MP50, MP60, FP40.
MČR Juniorů v J. Hradci - MJ15, FJ15, MJ12, FJ12, MJ10 a FJ10.
MČR OPEN Č. Budějovice - MPO, FPO, MJ18.

Celý soutěžní řád naleznete na https://idiscgolf.cz/pravidla.

 

Blog
Nové vedení České discgolfové reprezentace

Do vedení České discgolfové reprezentace pro rok 2021 byli jmenováni Jan Studnička z Českých Budějovic a František Trenz z Nového Jičína. Kapitáni budou spolupracovat na přípravě českých reprezentantů během celého roku, a to jak pro letošní Mistrovství Evropy, tak i ostatní reprezentační akce konané tento rok.

Děkujeme všem přihlášeným kandidátům, kteří se přihlásili. Vážíme si Vaší nabídky a ochoty pomoci.

 

Blog
Aktualizace harmonogramu 2. ligy

Byla provedena aktualizace harmonogramu turnajů Druhé discgolfové ligy 2021. Z důvodu nejistých podmínek a možností organizace turnaje především z hlediska protipandemických opatření byl turnaj Slovácko Open – Ivo Vojtík Memorial odložen na podzimní termín 18.-19.9.2021

Zároveň byl do této ligy dodatečně zařazen tradiční turnaj ADD na zámku Kozel, a to v termínu 26.-27.3. Všichni věříme, že turnaj bude moci proběhnout, nicméně v případě nepříznivých okolností bude i tento turnaj přesunut na pozdější termín.

Na turnaj ADD je již možné se registrovat v rámci první registrační fáze (viz http://idiscgolf.cz/turnaje/604), na stejných stránkách budou průběžně doplňovány aktuální informace ohledně turnaje.

Aktualizovaný tabulkový přehled termínů turnajů lze nalézt na http://idiscgolf.cz/download/terminovka_2021.pdf.

 

Blog
Pojištění ČADG

Od roku 2018 má Česká asociace discgolfu s Českou pojišťovnou (nyní Generali Česká pojišťovna) uzavřenou pojistnou smlouvu na škodu nebo újmu vzniklou na životě, zdraví či majetku při hraní discgolfu. Od té doby byla již dvakrát využita, pokaždé na zranění způsobené letícím diskem. Přesto někteří discgolfisté o pojištění neví, nebo v něm mohou mít zmatek. Zde je krátké shrnutí.

Na koho se pojištění vztahuje?
Na všechny aktuální členy ČADG během účasti na turnaji či tréninku discgolfu na území ČR. U turnajů organizovaných v rámci některé ligy pod ČADG jsou pojištěni všichni hráči těchto turnajů (i pokud nejsou členy ČADG).

Na jaké situace lze pojištění uplatnit?
Pokud je při discgolfu někdo zraněn/usmrcen, nebo pokud se způsobí nějaká škoda (např. rozbité okno, zraněné zvíře).
Pokud se něco takového stane, obraťte se na Generali Českou pojišťovnu (č. pojistné smlouvy 86835118-12) a co nejdříve kontaktuje VR ČADG (vr@idiscgolf.cz), aby se vše mohlo co nejrychleji a bez problémů vyřídit.

Co to znamená?
Samozřejmě má každý hráč povinnost se před svým hodem ujistit, že ve svém okolí není žádná osoba ani zvíře, koho by mohl ohrozit. Nicméně i přes veškerou opatrnost se může nějaká nehoda stát. A právě pro tyto situace bylo pojištění zřízeno. Nezbývá než doufat, že jej bude potřeba využívat co nejméně.

Celou smlouvu s podmínkami k pojištění lze najít mezi dokumenty ČADG na odkazu http://idiscgolf.cz/dokumenty.

 

Blog
Nominace do reprezentace ČR v discgolfu

Do reprezentačního družstva byli nominováni tito hráči:

Kategorie MPO: Jakub Knápek, Bohdan Bílek, Jakub Semerád, Kryštof Novák, Matěj Vojtík, Michael Rádl, Jakub Kudrna, Daniel Konečný a František Trenz.

Kategorie FPO: Eliška Bártková, Jarmila Havířová a Eva Bínová.

Kategorie MPM: Lukáš Filandr, Jiří Brožek, Marek Šrom a Tomáš Dostál.

Kategorie MJ18: Jakub Dostál, Petr Mrázek, David Kolařík a Jan Janků.

Kategorie MJ15: Petr Striegler a Martin Štípek.

Kategorie FJ18: Klára Štodtová.

Z těchto hráčů budou do rozhodného dne definitivně nominováni hráči, kteří nás budou reprezentovat na Mistrovství Evropy 2021. Jako rozhodný den pro nominaci na EDGC 2021 bylo určeno datum 31.5. 2021.

Juniorská kategorie má o rok posunutou věkovou hranici, aby se tito hráči mohli zúčastnit v kategorii, ve které by hráli v původním termínu v roce 2020.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí pro užší nominaci i následné reprezentování České republiky a českého discgolfu.

EDIT 20.2.2021
Do reprezentačního družstva byl dodatečně jmenován Kryštof Novák. Úřadující mistr ČR nebyl původně mezi reprezentanty zařazen z důvodů předem známých pracovních povinností na EDGC (a s tím související nemožností hrát na tomto turnaji), nicméně i tak má možnost zapojit se do předcházející přípravy České reprezentace jako hráč.

 

Blog
Kritéria nominace do reprezentace ČR

Česká asociace discgolfu tímto zveřejňuje kritéria pro nominaci hráčů do české reprezentace discgolfu. Na základě těchto kritérií budou do konce ledna nominováni hráči, zároveň bude stanoveno datum rozhodného dne. Podle hráčských výsledků dosažených k tomuto datu budou mít hráči možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy 2021 na Konopišti.

Odkaz na dokument Kritéria pro nominaci hráčů do české reprezentace discgolfu.

Blog
Startuje Jihočeská discgolfová liga!

Jihočeské discgolfové kluby DGC Vajgar a Budweis Discgolf Club spojily síly ve snaze vybudovat na jihu Čech ligu, která si klade za cíl, šířit discgolf do povědomí Jihočechů a iniciovat výstavbu discgolfových hřišť v našem regionu. Vše bylo plánováno už na rok 2020 i s prvním velkým cílem, a to dostat discgolf do Českého Krumlova. Nastalý začátek pandemie koronaviru však ligu zhatil a postaral se o roční odložení, i tak ale DiscGolfPark v Českém Krumlově stojí a může se proto letos do ligy zapojit už jako stálé hřiště a podpořit vznik dalšího v jiném městě. Liga tento rok zamíří se svými turnaji do šesti měst šest měsíců po sobě – od února do července. V pěti z těchto už hřiště stojí (České Budějovice, Třešť, Strakonice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec) a discgolf je zde rozšířen. Jeden turnaj se pak bude konat ve městě s potenciálem pro postavení hřiště (Pacov). Hráčům se budou počítat čtyři nejlepší výsledky ze šesti turnajů a pro letošní první ročník jsou vypsány čtyři kategorie. Podrobné informace k lize najdete na www.discgolfjih.cz.

Zveme proto všechny příznivce discgolfu z řad veřejnosti i nadšených discgolfistů k účasti v Jihočeské discgolfové lize a nezapomeňte se registrovat na zahajovací turnaj ligy, se odehraje už 27.2. v DiscGolfParku Stromovka v Českých Budějovicích a jako každý tamní turnaj bude stát za to! Odkaz na registrační stránku turnaje.

Blog
Hledáme kapitána české discgolfové reprezentace

V termínu 11.-14. srpna 2021 přivítáme v České republice ty nejlepší hráče z celé Evropy, aby se utkali na hřištích Franz Ferdinand a Konopiště Meadows v parku okolo zámku Konopiště o tituly Mistrů Evropy. Samozřejmě u toho nemůže chybět ani naše reprezentace. Aby však mohla reprezentace dobře fungovat, je potřeba pro ni najít nehrajícího kapitána, který ji povede a bude zařizovat vše potřebné před samotným mistrovstvím i během něj tak, aby se reprezentanti mohli soustředit jen na své výkony a vydali ze sebe to nejlepší. 

 

Děkujeme dosavadnímu kapitánovi Kryštofu Novákovi a pevně věříme, že nový kapitán odvede stejně skvělou práci jako on. Věříš si, že bys to zvládl? Chtěl bys přispět české reprezentaci k lepším výsledkům? Pošli přihlášku do 31.1.2021 na email vr@idiscgolf.cz. 

 

Co by měl kapitán české reprezentace splňovat: 

 • mít dobrý zájem o discgolf, 

 • umět hráče motivovat, utužovat dobrou partu a dobrou náladu, 

 • být schopný v organizačních činnostech, 

 • být flexibilní, 

 • umět obstojně fotografovat, 

 • orientovat se a umět pracovat se sociálními médii. 

 •  

Co kapitán reprezentace získá: 

 • reprezentační dres, stejně jako samotní hráči, 

 • ubytování a stravu zdarma během akce, 

 • příležitost být během mistrovství Evropy v discgolfu po celou dobu přímo uprostřed dění, a to jak na hřišti, tak pak v zákulisí, 

 • finanční ohodnocení, 

 • spoustu nezapomenutelných zážitků a nových zkušeností. 

 •  

Těšíme se na Vaše přihlášky. 

 


 

 

Blog
Předávání cen za 1. a 2. ligu discgolfu 2020

Rok 2020 je za námi a mnozí již jistě netrpělivě očekávají vyhlášení výsledků jednotlivých lig. Jak bylo již dříve zmíněno, původně mělo vyhlášení i s předáváním cen proběhnout v rámci slavnostního galavečera ČADG. Bohužel, k uskutečnění této akce nemohlo kvůli pandemii COVID-19 dojít.

Jak bude tedy celá situace vyřešena? Na základě rozhodnutí VR bude všem, kteří se umístili na prvních 3 místech v 1. či 2. lize, v nejbližších dnech odeslána poštou malá cena, k předání trofejí pak dojde během prvního prvoligového turnaje, který se uskuteční. Předpokladem je tedy předání cen během víkendu 24.-25.4.2021, bližší informace zveřejníme před samotnou akcí.

Prvoligový turnaj byl jako příležitost k předání cen zvolen na základě faktu, že všichni ocenění si svým umístěním vydobyli právo pro přednostní účast v první lize discgolfu pro rok 2021 a velmi pravděpodobně se tedy na turnaji můžeme těšit na jejich hojnou účast.

Kromě cen a trofejí vyhrál každý umístěný hráč i určitý finanční obnos, ohledně kterého budeme v nejbližší době každého hráče kontaktovat individuálně.

Vyhlášení, kdo se jak umístil, je věnován tento článek, případné další výsledky lze nalézt na stránkách idiscgolf v sekci Ligy.

Blog
Vyhlášení výsledků 1. a 2. ligy discgolfu 2020

Sezona 2020 je za námi a my máme to potěšení seznámit Vás s jejími výsledky pro 1. a 2. ligu discgolfu. 

 

1DL 

V rámci První ligy discgolfu 2020 byly odehrány 4 turnaje, a to Moravský Krumlov 2020, Prodiscus: Jindřichův Hradec Open 2020, Made in Chřiby 2020 v Těšánkách a Agrola Bagr Cup 2020 v Českých Budějovicích. 

Výsledky jsou následující. 

V kategorii MPO zvítězil se získanými 286 body Jakub Semerád. Kuba hrál celou sezonu vyrovnané výborné výkony, například v první lize získal kromě jednoho vítězství 3 druhá místa. Nejen tím si vybojoval i celkový PDGA rating nad 1000 a členství v týmu Latitude 64°. Druhé a třetí místo v lize dělil pouze jediný bod, který si vybojoval Bohdan Bílek z klubu Moravian Gators Nový Jičín nad Matějem Vojtíkem z DGC Slovácko. 

Mezi ženami vyhrála suverénně Eliška Bártková (Moravian Gators Nový Jičín), druhé místo si skvělým vítězstvím na posledním turnaji vydobyla Martina Vajdová (Bazarmix Ostrava) před třetí Veronikou Fabíkovou (Fénix Brno). 

V kategorii MP40 si první místo zajistil 2 turnajovými vítězstvími a 1 třetím místem novopečený master Lukáš Filandr před vítězi předchozích ročníků Markem Šromem (DGC Moravský Krumlov) a Tomášem Dostálem (Bazarmix Ostrava). 

Kategorie MP50 byla plna napětí až do úplného konce, o vítězi rozhodl jediný bod. Tuto kategorii nakonec ovládl Jirka Provazník (Bazarmix Ostrava) nad Jozefem Čiernym, kousek za nimi pak třetí místo obsadil Pavel Marišinec (Bazarmix Ostrava). 

Mezi staršími juniory dominoval Petr Mrázek (Bazarmix Ostravaa zaslouženě bere první místo v kategorii MJ18. Druhý za ním se umístil Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín), třetí místo pak získal David Kolařík. 

U juniorů do 15 let to byla již téměř tradiční bitva mezi Petrem Strieglerem (DGC Moravský Krumlov) a Martinem Štípkem (Eagles Uničov), nakonec rozhodl opět jediný bod, a to ve prospěch Peti Strieglera. Třetí místo si vybojoval Jan Janků. 

 

2DL 

Do druhé ligy discgolfu silně zasáhla celosvětová pandemie, a tak se místo původních plánovaných 8 podařilo uskutečnit pouze 4 turnaje: proDiscgolf.cz Búřov Open 2020, Latitude 64° Vesec Open 2020, Veselí Open 2020 a Slovácko Open 2020. 

Kategorii MPO ovládl polský Milosz Boruszewski před druhým Ondřejem Vojtáškem (Eagles Uničov) a třetím Tomášem Zavřelem. 

Ženskou kategorii FPO vyhrála díky vítězstvím na dvou turnajích Andrea Jenčke (Lions Šumperk), druhá skončila Nikola Moravcová a třetí Iveta Mikulicová (DGC Kobylí). 

Mezi hráči kategorie MP40 vyhrál s velkým náskokem Michal Jiřík. Druhé místo obsadil Petr Zahrádka o 4 body před třetím Pavlem Jiříkem. 

V kategorii MP50 suverénně zvítězil slovenský Roman Miezga se 2 turnajovými vítězstvími před druhým Martinem Olšinou. Třetí místo získal Viktor Harásek (Hanáčti letci Olomouc). 

Kategorii juniorů do 18 let vyhrál se 2 vítězstvími David Kolařík, druhé místo získal s jedním vítězstvím Vojtěch Vykydal (Albium Ústí nad Labem). Třetí místo obsadil Tomáš Bobek. 

Kategorie juniorů do 15 let nebyla ve druhé lize naplněna. 

Všem umístěným gratulujeme, informace o organizaci předání trofejí a cen lze nalézt zde