Blog
Krizové a další drobné úpravy soutěžního řádu 2020
Upraveno dne 27.5.2020
Soutěžně technická komise ve spolupráci s výkonnou radou ČADG vytvořily upravenou verzi soutěžního řádu pro rok 2020. Veškeré změny jsou vyobrazené tak, že je přeškrnuto původní znění z ledna a napsáno nové znění.
 
Jde o změny jako:
- kouření na turnajích, po diskuzi s PDGA jsme se rozhodli neuplatňovat zákaz kouření ve skupinách s juniory. Stále však platí zákaz kouření na turnajích Mistrovských a 1. ligy,
- problémy stanovení vítěze ligy (např. Tomáš Dostál a Rudolf Konečný v roce 2019) jsou nyní vyřešené,
- upravené termíny registrací na turnaje (zrychlená koronová registrace),
- přidána nutnost aktivního členství v ČADG pro možnost registrace v 1. fázi 1.DGL a 2.DGL (doposud měl hráč možnost registrovat se na turnaj v 1. fázi díky tomu, že vybojoval prvoligovou přednost, ale už nemusel být člen ČADG v současném roce).
 
Dokument se souhrnem opatření k pořádání a účastni na turnajích je stále platný: http://idiscgolf.cz/clanek/84.
 

 

Blog
Hledá se pořadatel MČR 2021
Hledá se pořadatel Mistrovství České republiky v discgolfu jednotlivců a Mistrovství České republiky v discgolfu juniorů

 

MČR je každoročně nejvýznamnějším českým discgolfovým turnajem. Do jeho plánování a pořádání vkládají organizátoři velké množství úsilí a čím dříve se o místě a pořadateli MČR rozhodne, tím lépe. Proto v letošním roce vyhlašujeme přihlašování pořadatelství MČR a MČR juniorů už nyní.
Přihlášky posílejte od 26.5. do 26.6.2020, o pořadatelích bude rozhodnuto v nejbližším možném termínu. Přihlášky prosím odesílejte zde: https://forms.gle/sxZZpm21V4J7Yhyz5. Pro organizační tým, město, kraj i samotné hřiště, na kterém se  MČR odehraje, jde o obrovskou čest. Své žádosti proto pečlivě promyslete a naplánujte, času je víc, než dost.
Podmínky pro MČR jednotlivců:
- vše vychází ze současného soutěžního řádu (čl. 5), nejdůležitější body jsou níže,
- v roce 2021 proběhne MČR jednotlivců v Čechách,
- formát turnaje 3x18 jamek postupným startem (tři hrací dny - STK a VR doporučuje využití víkendu s navazujícím svátkem),
- turnaj kategoria PDGA B,
- datum turnaje se nesmí krýt s turnaji PDGA EuroTour, PDGA Major turnaji v Evropě (European Open - pravděpodobně 15.-18.7.2021, s Mistrovstvím Evropy v discgolfu (EDGC - 11.-14.8.2021) a s Týmovým Mistrovstvím světa v discgolfu (WTDGC - 18.-21.8.2021) - např. data PDGA EuroTour ještě nejsou známé, proto požadujeme také náhradní termín turnaje.
Podmínky pro MČR juniorů:
- jednodušší podmínky, viz čl. 5.2,
- zároveň s podáním žádosti o pořádání je zapotřebí zveřejnit také plánovaný formát turnaje s podrobnostmi.

 

Blog
Spuštěná registrace na MČR 2020 v Uničově

Ti nejlepší discgolfisti z České republiky se 4.7. až 6.7. utkají o tituly Mistra České republiky jednotlivců pro rok 2020 na Uničovském discgolfovém hřišti. Soutěžit se bude na upraveném turnajovém hřišti připraveném domácím a pořadatelským klubem DG Eagles Uničov z.s. Celkem bude otevřeno pět kategorií – MPO (muži), FPO, (ženy), MJ18 (chlapci do 18 let),MP50 (hráči nad 50 let) a MP40 (hráči od 40 let).  

Hraje se v Česku ne příliš rozšířeným systémem, kdy hráči odehrají ve třech dnech vždy pouze jedno kolo a startovat se tak bude postupným startem z první jamky. Další novinkou je registrace ve vlnách podle PDGA ratingu a také to, že od letošního roku by mělo být MČR vždy minimálně PDGA kategorie B, což zajistí nejlepším hráčům kvalitní finanční odměnu za výkony.  

Kdo se stane letošními Mistry se ukáže po třech 18 jamkových kolech na hřišti kde najdete vše co může hráčům znepříjemnit cestu ke koši, ať už je to ostrovní jamka, všude přítomné OB, mandatory, nebo dvě jamky, které se hází přes vodu. Diváci jsou vítáni s otevřenou náručí, turnajové centrum a infokiosek se nachází na pódiu před restaurací Na Střelnici.

 Systém doprovodného programu, turnajového centra, vyhlášení vítězů, soutěží i hráčského meetingu bude upraven podle aktuální koronavirové situace.

Discgolfový klub DG Eagles Uničov se na Vás těší.

Ať to lítá.

Turnaj naleznete na https://idiscgolf.cz/turnaje/316

Mapka ke stažení: http://imgWorld.cz/s3/DJnhNFB6IE.jpg

MCR Uničov

Blog
Turnaje pod hlavičkou PDGA od 15. května

Rozvolňování v PDGA ve třech odkazech:

Jak jste si možná někteří všimli (https://www.pdga.com/announcements/letsbringitback), i PDGA už začíná rozvolňovat opatření a v zemích, kde je to možné, obnovuje za určitých standardů (https://www.pdga.com/pdga-documents/tour-documents/requirements-and-best-practices-pdga-sanctioned-play-during-covid-19) sanctioning turnajů.

Mezi tyto země ode dneška patří i Česká republika. Každý ředitel, který chce pořádat turnaj pod záštitou PDGA však musí vyplnit formulář na https://www.pdga.com/event-director-covid-19-acknowledgement.

Více odkazů už pro dnešek nemám, proto hlášení končí.

Ať to lítá!

Děkujeme "Kotymu" za zaslání shrnujících informací.

 

Blog
Mistrovství Evropy v ČR posunuto

Bohužel máme pro vás jednu nepříjemnou zprávu.

Po těžkém zvažování všech pro a proti, se přípravný tým rozhodl přesunout turnaj EDGC/EMDGC na Konopišti o jeden rok.

Mrzí nás to, ale věříme, že na nás nezanevřete a přijedete naše hráče a nejlepší discgolfisty Evropy podpořit i příští rok.

Oficiální prohlášení:

https://edgc2020.com/european-disc-golf-championship-postponed-to-august-2021/?fbclid=IwAR0flicQ9QGmcOYZvRHW7saXS7u0qXZDGxcEL12Cy3f_vdX9dLTlRKYFkWA

Blog
Změna v STK

Dnem 15. 5. nám svou rezignaci na pozici v soutěžně-technické komisi doručil Karel Zdeněk.

Rádi bychom Karlovi poděkovali, protože jsme v něm našli parťáka a oporu při posouvání českého discgolfu kupředu. Odváděl fantastickou práci a i díky své zarputilosti a nekonečným pročítáním všech dokumentů od PDGA nás upozornil na spoustu nových možností.

Karel se s discgolfem neloučí. Nadále bude působit v jeho klubu Caurus Egra a spolu/pořádat turnaje v rámci SZDL, Chebu a blízkého okolí.

Karle, ještě jednou díky!

Blog
Upravené termíny turnajů v grafice

V návaznosti na oznámení změn termínů turnajů jsme pro vás připravili upravený přehled v grafickém podání.

Ke stažení:

http://imgWorld.cz/s3/fKdgf1AZd8.PNGRozpis update

Blog
Souhrn opatření k pořádání turnajů pod ČADG

Zdravíme vás discgolfisté, 

připravili jsme pro vás stručný manuál a doporučení k turnajům pod hlavičkou ČADG, které se nám rozběhnout už o víkend 16. 5. 2020.

Vzhledem k tomu, že se situace může turbulentně měnit, rozhodli jsme se pro online formu, kterou budeme moci průběžně aktualizovat a doplňovat i dle zkušeností získaných při turnajích. Datum poslední aktualizace naleznete v úvodu. Doporučujeme sledovat případné změny, o kterých se vás budeme snažit informovat.

Dokument naleznete na linku

  

Blog
Úprava termínovníku turnajů

Drazí hráči, 

to na co jste čekali, je tady! Omezení ve spojení s COVID-19 nás připravilo o část sezony a tak bylo třeba některé věci předělat. 

Dobrou zprávou je, že turnaje 1. ligy zůstávají beze změn. Takže pokud jste si na jejich termíny vzali dovolenou, dobře jste učinili. Registrace na 1. turnaj v Moravském Krumlově začne v tomto týdnu a registrační fáze budou zkrácené.

A teď ke změnám.

MČR se bude konat v termínu 4. - 6. 7. 2020 a bude mít třídenní formát

MČR Juniorů se přesouvá na termín 19. - 20. 9. 2020

2. liga

18. - 19. 7.  Búřov

1. - 2. 8. Vesec

15. - 16. 8. Veselí

29. - 30. 8. Slovácko

Bude upřesněno - Česká lípa

31. 10. - 1. 11. PADD

 

Regionální ligy ponecháváme na ředitelích turnajů. Vzhledem k provedeným změnám, bude třeba provést změny SŘ. Změny ohlásíme v následujících dnech.

 

 

Blog
Rozvolňování mimořádných opatření

Drazí přátelé discgolfu,

Na základě informací Vlády ČR o rozvolňování opatření Vám přinášíme novinky, které se týkají discgolfu a organizování turnajů. Jak vyplývá z informací, od různých subjektů, tak pořádání organizovaných soutěží bude možné nejdříve od 11.5. Do té doby je možné pouze trénování za specifických podmínek, které by měl stanovit provozovatel sportoviště. V našem případě se jedná obvykle o obce, či města. Organizovat, či dokonce za to vybírat peníze, je za aktuálních podmínek v rozporu s vyhlášenými Mimořádnými opatřeními MZČR. Z výše uvedeného důvodu ČADG nedoporučuje organizovat žádné turnaje do okamžiku rozvolnění opatření.

Pozitivní je však to, že s největší pravděpodobností bude možné pořádat turnaje po 11.5. V současné době připravujeme ve spolupráci s STK změny soutěžního řádu, abychom vše připravili na začátek sezóny. Předpokládáme, že v první fázi připravíme metodiku k implementaci veškerých opatření pro ochranu všech účastníků turnajů před možností nákazy. Poté bude možné organizovat jednodenní turnaje, které by mohly být součástí regionálních lig a v případě, že nedojde k žádným změnám v opatřeních, mohly by se první víkendové turnaje uskutečnit již v červnu.

Prosíme Vás, v tuto chvíli, o dodržování všech vládních nařízení a také trpělivost, než připravíme všechny potřebné materiály a informace.