Článek
Nová verze iDiscgolf.cz je tu!

Ahoj, tak je to konečně tady!

Přichází nová verze iDiscgolf.cz, od které si slibujeme hlavně příjemnější uživatelské prostředí pro ty, kteří na webu pracují se hřišti, layouty, turnaji atd. Děkujeme všem, kteří mají k webu co říct (tím myslíme konstruktivní návrhy, které se dostanou k nám, ne narážky někde na facebooku). Hodně návrhů, jak vylepšit stránky bylo vyslyšeno a tady je seznam hlavních věcí, které se změnily:

- Zadávání výsledků jednotlivých hráčů: zadávání kompletních výsledů je nyní možné přidávat po jednom hráči pro zrychlení a možnost zadávání výsledků ve více lidech.

- Správci klubu: klub nyní může spravovat libovolné množštví uživatelů. Je potřeba je nastavit v administraci každého klubu

- Fotka hřiště: U hřiiště přibylo nové pole - fotka. Ta se zobrazuje nahoře v detailu hřiště. Fotku pro každé hřiště je potřeba přidat, jinak se tam bude zobrazovat generická fotka. 

- Vyhledávání v DropDownListech: při vybírání všemožných dat napříč celým webem je teď možné v každém rozbalovacím menu vyhledávat, což hodně zpříjemní práci všem uživatelům.

- Řazení tabulek: vybrané tabulky je teď možné řadit podle všech sloupců a je to velmi rychlé a bez načítání.

- Vyhledávání v tabulkách: tam, kde to dává smysl, přibylo vyhledávání v tabulkách a opět je velmi rychlé.

- Přihlašování přímo v menu

- Aktuální boční sloupec: data v bočním sloupci se teď načítají okamžitě a jsou aktuální

- Stránkování článků: přibylo stránkování článků, takže jich teď na hlavní stránce uvidíte maximálně 10

- Rychlé načítání seznamu turnajů: je fakt rychlé ;)

- Barvy pro kategorie: hráčské kategorie a ligy jsou nyní oddělené barvami, aby se v nich dobře rozeznávalo

- Registrační fáze: na detailu turnaje jsou rozepsané registrační fáze.

Článek
Mistrovství Evropy 2020

Evropská discgolfová federace (EDGF) schválila změny týkající se Mistrovství Evropy, na kterých v posledních měsících pilně pracovala. Tyto změny se budou týkat již příštího Mistrovství Evropy v roce 2020 a popravdě nejde jen o malé kosmetické úpravy.

Jednou z nejzásadnějších změn je rozdělení mistrovství do dvou turnajů. První z nich bude určen pro všechny hráče v kategoriích open, ženy a junioři. Druhého se budou účastnit hráči ve všech kategoriích master. Tímto rozdělením se podstatně navýší kapacita a jednotlivé země tak budou mít příležitost vyslat více hráčů. Oba turnaje by se měly v roce 2020 odehrát na jednom místě na dvou různých hřištích.

Najde se v naší zemi někdo s odvahou zhostit se této události? Pokud ano, je právě vhodný čas pro podání příhlášky k pořádání tohoto turnaje. ČADG je připravena případného organizátora podpořit. Pro detailní informace o formátu turnaje a náležitostem týkajících se podání přihlášky navštivte http://discgolffederation.eu/Wordpress/?p=2823

 

EDIT: EDGF na žádost žadatelů prodloužila termín pro podání přihlášek do 24.4.2019. Vybraný pořadatel bude zveřejněn 3.5.2019

Článek
Regionální ligy

 

Řádky, na kterých se rozepíšu níže, prosím, nepokládejte za vyjádření VR ČADG, ale pouze za vyjádření mých vlastních myšlenek. Rozhodně se nejedná o znevažování práce kluků a klubů, kteří se aktivně zapojují a pořádají turnaje. Jsem za jejich aktivitu nesmírně vděčný a jejich práce si vážím.

Na FB ČADG se však strhla emocionální přestřelka ohledně struktury regionálních lig a zároveň roztržení DGLMS (Disc Golfová Liga Moravy a Slezska). Možná jsme opravdu předběhli dobu, ale jsem čím dál více přesvědčený, že jednáme v dlouhodobé perspektivě správně.

REGIONY

Ustanovením regionů se ČADG snaží vymezit "správní celky" o přibližně stejné hráčské základně a počtu hřišť. Na většině území ČR toto vymezení proběhlo bez problému. S výjimkou severní Moravy a Slezska, která je tradičně nejsilnějším Disc Golfovým regionem.

Ano, i já jsem se učil ve škole, že se Ostrava nachází na severní Moravě, stejně tak jako Nový Jičín. VR nikdy netvrdila, že to tak geograficky není. Nicméně, pro potřeby našeho sportu a regionální rozdělení není geografické umístění podstatné. Proto jsme např. Ostravu a Nový Jičín zařadili do východní Moravy. Stačí se podívat do mapky, která je součástí Soutěžního Řádu (SŘ). Při pohledu by mělo být patrné, proč toto rozdělení vzniklo.

Mapa regionů

Neměli bychom zapomenout, že rozdělení regionů bylo předloženo STK (3 členové jsou ze severní Moravy) již v listopadu 2018 na Členské Schůzi (ČS), na které bylo také většinově přijato. V rámci ČS vznikla pouze jedna námitka na umístění hřiště a této námitce bylo vyhověno.

Pokud by měl být nějaký region droben na menší celky, je to právě severní Morava a Slezsko. Je to totiž jediný region v ČR, který je aktuálně svou hráčskou základnou a počtem hřišť dostatečně silný. Jsem přesvědčený, že je ve vašich/v našich schopnostech se se změnou vypořádat nad očekávání dobře.  

Když jsem hledal reálný příklad, na kterém bych ukázal, proč to vlastně není špatná myšlenka, napadlo mě včelařství. Včelař (VR ČADG) se většinou stará o více včelstev (Regiony). Některá včelstva jsou přirozeně silnější (severní Morava a Slezsko, DGLMS) a některá včelstva jsou oslabená (zbytek hřišť v regionech, o kterých jste se sami v diskuzích zmiňovali, že se na nich nic nehraje).

Můžeme si vybudovat jedno supervčelstvo (všechny dobré turnaje zařadíme např. pod DGLMS, které stáhne hráče ze širokého okolí), zbytek necháme ladem a budeme čekat, jestli oslabená včelstva (ostatní hřiště) uhynou, nebo se chytnou. Jednoho dne ale může i supervčelstvo potkat včelí mor.

Nebo jako každý správný včelař vezmeme části silných včelstev a podpoříme jím oslabená včelstva (zkušení ředitelé budou pomáhat klubům a hřištím na kterých se nehraje, aby se naučili pořádat turnaje a získávat členy). Získáme tak větší šanci, že se včelstva rychleji rozvinou a vybudujeme více silných včelstev.

Mám relativně blízko k Severozápadní lize a vidím, že kluci z Chebu a Kadaně nyní navazují kontakty s hřištěm v Tachově, v Břasech, nebo s kluky s Plzně a chtějí jim pomoci tím, že jim ukáží, jak připravit turnaj. V příštích letech už to bude na nich, aby převzali štafetu. A jednou i tento region nejspíše dojde k přerozdělení.

Nechci ničit ani omezovat DGLMS. Jak jsem napsal výše, práce kluků kterou odvedli si vážím a jsem si 100% jistý, že si jí stejně váží i ostatní členové VR a komisí. Věřím, že regionální ligy i DGLMS mohou souběžně dočasně fungovat a že ani nebude docházet k termínovým kolizím, které jste v diskuzi zmiňovali (7 víkendů DLGMS + 7 víkendů regionálních lig a ještě zůstanou termíny na 1. a 2. DGL). Na druhou stranu, je lepší do toho říznout nyní, než se za 10 let handrkovat, že chceme ničit ligu s delší než 10-ti letou tradicí.

Nejdůležitější je si odnést ponaučení.

Musíme si být navzájem parťáky, snažit se navzájem pochopit druhé, lépe spolu komunikovat a hlavně si důvěřovat (a to nám dle mého chybí nejvíc :-/).

Členové VR svou práci dělají srdcem a často nejsme experty na dané oblasti, které potřebujeme ke správnému řízení. Jsme lidé, děláme a budeme dělat chyby. O to je pro nás důležitější, abyste nás podrželi a skutečně nám důvěřovali, že se snažíme náš sport posunout kupředu. I když to někoho z vás zabolí a nebudete souhlasit.

Buďme jednotní.

VB

 

 

 

 

 

 

 

Článek
Lokální ligy

Dozvěděli jsme se, že ČADG údajně omezuje, nebo přímo zakazuje pořádání lokálních lig, které mají v českém discgolfu tradici.

Rádi bychom uvedli naše vyjádření a uvedli věci na pravou míru.

 

Od letošního roku roku nově ČADG stanovila regiony, dle kterých dělíme Čechy, Moravu a Slezsko. V rámci tohoto dělení a přesto, že jsme se k věci snažili přistoupit co možná nejcitlivěji, došlo k tomu, že některá města v rámci lokálních lig spadají do různých regionů.

Výsledky z turnajů se počítají do regionu, ve kterém se turnaj odehrává. Pokud se tedy turnaje v rámci lokální ligy odehrávají ve více regionech, je třeba výsledky evidovat a sčítat mimo. Vzhledem k tomu, že každá lokální liga může využívat jiný způsob bodování, nemůže asociace poskytnout zázemí pro počítání výsledků.

ČADG žádným způsobem nezakazuje pořádání lokálních lig. Naopak si velice vážíme toho, že mezilidské vztahy v discgolfu boří hranice regionů a krajů. Stejně jako si vážíme práce pořadatelů takových lig.

 

 

Článek
Limitovaná edice disků ČADG

A je to tu! Pecka!

Limitovaná edice disků do výstavky se stampem ČADG.

VR rozhodla, že do prodeje poskytne pouze 50 disků! Máte tak šanci získat tento unikát!

Jak se vám líbí? Dejte nám vědět do komentáře.

Autorem tohoto povedeného stampu je Martin Malý alias MuMák, kterému děkujeme za odvedenou práci!

Pro členy ČADG je tento disk k zakoupení za cenu 350 Kč + 50 Kč poštovné. (Celkem 400 Kč)
Pro nečleny je cena stanovena na 500 Kč + 50 Kč. (Celkem 550 Kč)

Pokud máte o disk zájem:
1. Pošli na email vaclav.bednar@idiscgolf.cz email s předmětem "Chci disk" a nezapomeň uvést jméno a adresu
2. Zaplať ve prospěch účtu ČADG (7434016001/5500). Do zprávy o příjemce napiš své jméno.
3.Očekávej poštu

Pro každého zájemce je určen pouze 1 disk.

Jedná se o disky L64 Fuse a Pure, plast ZERO, gramáž 170-175g. 
Výrobce nám poslal různé varianty barev a stampů a nebylo možné nafotit všechny varianty. Do emailu můžeš napsat preferovanou variantu, ale negarantujeme, že jí dostaneš.

Platby budeme párovat jednou týdně ve čtvrtek večer a předávat k odeslání. Distribuci se bude věnovat Ultimo shop, kterému tímto mnohokrát děkujeme za nabídnutou pomoc.

Pro Pražáky a Středočechy je možnost vyzvednout disk na prodejně bez poštovného, ale počítejte s tím, že kluci disk nevydají do doby, než dostanou od VR potvrzené zaplacení.

Tak na nic nečekej a objednávej!

VR

Článek
Trenérský kurz III. třídy

ČALD vypsal nový termín kurzu k trenérským licencím III. třídy v ultimate a discgolfu! Nyní pouze dvoudenní, levnější a přesně na míru trenérům sportů s létajícím diskem.

 

Co se na kurzu dozvíte?

Kromě obecných přednášek k metodice tréninku a kondiční a atletické přípravě se můžete těšit na didaktiku sportu se zaměřením za děti a začátečníky či praktické rady a sdílení zkušeností s náborem hráčů, zakládáním a rozvojem týmu. Celý kurz je vhodný zejména pro vedoucí dětských kroužků, učitele, kteří chtějí sporty s létajícím diskem zahrnout do vyučování tělesné výchovy či trenéry amatérských týmů.

 

Přihlašovat se můžete vyplněním následujícího formuláře https://goo.gl/forms/ZVPlRFxBnJCbZJgJ3.

Licence trenéra III. třídy je předpokladem pro získání licence II. třídy, která držitele opravňuje k založení živnosti - viz směrnice ČALD http://www.cald.cz/…/cald.…/files/trenerske_licence_cald.pdf.

 

Termín: 2.-3.3.2019

Cena: okolo 2000 Kč
Ubytování a jídlo si účastníci zajišťují sami.

Událost na FB:

https://www.facebook.com/events/539539919874997/

Článek
Dotační programy pro mládež 2019

VR pro rok 2019 vyhlásila 5 dotačních programů pro podporu a rozvoj mládeže.

Detaily naleznete zde nebo mezi dokumenty (formát .pdf a .doc)

Článek
Regionální koordinátoři

Pozor, pozor!

 

Hledáme pomocné ruce v regionech.

Působení v regionech je pro rozvoj discgolfu nejdůležitější věc. Díky pozici regionálního koordinátora budeš mít možnost pomoci discgolfu a jeho fungování. Pokud discgolf opravdu miluješ a máš přehled o svém regionu, neváhej a přidej se k nám.

A co tě čeká?

Detailní popis najdeš ZDE nebo v sekci dokumenty.

Přihlášky můžeš zasílat na vr@idiscgolf.cz, do předmětu napiš Regionální koordinátor - vybraný region.

Volnou formou se nám představ a napiš, proč vybrat jako koordinátora právě tebe.

Těšíme se na tvojí odpověď.

Článek
Český discgolf ve světě

Vážení discgolfisté,

dnes vám přiblížíme, co se o České republice píše ve světě.

Žebříček WFDF

World Flying Disc Federation (WFDF) vydala žebříček postavení zemí v discgolfu. Česká republika se v tomto žebříčku nachází na krásném 6. místě a polepšila si tak o 1 místo.

Kompletní přehled naleznete na tomto odkazu.

PDGA Europe

V průběhu roku 2018 vypsala PDGA Europe vyběrové řízení na pozici PDGA Europe Tour Manager (Propozice zde). Máme velkou radost, že mezi velkou konkurencí uspěl Čech! Obrovskou gratulaci posíláme *Matějovi Verlovi! Držíme ti palce a těšíme se, že i tvým prostřednitvím bude o ČR slyšet. 

*PDGA Europe tuto informaci oficiálně ještě nevydala, máte tak možnost být mezi prvními, kdo jí ví :)

Článek
Nové zadávání výsledků

Vzhledem k tomu, že se poslední dobou množily dotazy na zadávání výsledků turnajů, rozhodli jsme se je přepracovat. 

Od teď nebude možné zadávat kompletní výsledky pomocí excelu (v budoucnu vylepšíme a přidáme i tuto možnost), ale pomocí tabulky přímo na stránce. 

Tabulku kompletních výsledků můžete vyplňovat klidně celou naráz, ale doporučujeme po několika hráčích výsledky průběžně ukládat tlačítkem pod (nebo nad) tabulkou. Přibyla možnost zadávat penalizace na jednotlivá kola, na kterou jsme dříve nemysleli. Pokud někdo psal live scoring, výsledky budou automaticky předvyplněny v této tabulce. Po dokončení skóre můžete kliknout na finalizaci výsledků.

V tom případě systém spočítá celková skóre jednotlivých kol i penalizací a odkáže vás na tabulku jednoduchých výsledků, kde si můžete zkontrolovat správnost. Pokud všechno sedí, stačí kliknout na další krok, kde systém spočítá pořadí hráčů a jejich body do ligy. Zde můžete ručně upravit pořadí (rozhozy, chyby..) a body (pro jakýkoli zvláštní případ) a poté vše uložit. 

Na stránce turnaje potom můžete nově vidět penalizace červeně a po najetí myši na skóre se zobrazí informace o skóre, například 27 + 3, což znamená skóre za kolo + penalizace.

Pokud najdete v zadávání výsledků nějakou chybu, hned nám ji prosím hlašte, ať ji můžeme opravit. Systém jsem sice testovali, ale je možné, že se pro atypické příklady může chyba vyskytnout.

 

Díky, Jakub Kudrna