Blog
Nové zadávání turnajů

Kuba Kudrna připravil další evoluci při zakládání turnajů a jejich výsledků. Na instruktážní video ke změnám se můžete podívat zde:

 

https://youtu.be/25I4nJ3Qq4A

 

Do komentářů nám pište vaše dotazy, nebo nápady.

 

Blog
Hledá se discgolfová jamka roku 2019

Která je nejlepší, nejkrásnější a nejoblíbenější? Z tisícovky jamek v České republice může být nejlepší jen jedna jediná. Před 5 lety v této prestižní soutěži zvítězila jamka číslo 8 v Kopřivnici, dnes je ale jiná doba a mnohem větší konkurence.

 

V tuto chvíli již probíhá nominační fáze, ve které má každý účastník možnost nominovat až 3 různé jamky pro postup do play-off. Konec nominační fáze je ve středu 13.11., do play-off postupuje 16 jamek s nejvyšším počtem hlasů a poté bude až do 27.11. probíhat každý den jeden duel dle nasazení. Následovat bude velkolepé finále a závěr soutěže.

 

Nejlepší jamka bude samozřejmě náležitě vyšperkována speciálním košem i teesignem. Mezi účastníky rozdá organizátor proDiscgolf.cz ceny za více než 20 tisíc Kč!

 

Teď nezbývá než nominovat, tak rychle na www.jamkaroku.cz.

 

Blog
Předávání cen za rok 2019

Vážení discgolfisté, 

31. 10. 2019 byla ukončena sezona roku 2019. 

Každou takovou sezonu se patří zakončit oceněním těch nejlepších a předat jim ceny. Dle Soutěžního řádu, platného pro sezonu 2019, mělo vyhlášení proběhnout na Galavečeru ČALDu.

Bohužel se nám nakonec nepodařilo dohodnout na společném termínu. Jako náhradní řešení SŘ umožňoval předání při příležitosti členské schůze. Nicméně na základě zkušenosti z Olomouce na konci sezony 2018, na které nebyl téměř nikdo z oceněných, jsme se rozhodli situaci vyřešit jinak.

Vyhlášení proběhne na samostatném galavečeru ČADG.

Předběžný termín byl stanoven na únor 2020. O místě a přesném datu vás budeme informovat.

Zároveň vyhlášení chceme doplnit o setkání s řediteli turnajů. Rádi bycho  s nimi probrali jejich nápady, připomínky a zároveň pro ně připravili další "vzdělávací program". Jedno z témat bude zajištění lékařského dohledu při turnaji.

Blog
Členská schůze ČADG 2019

Členská schůze členů ČADG se blíží. Potkáme se již 16. 11. v Praze.

Místo: U Zábranských, Křižíkova 89/330, 186 00 Praha 8 - Karlín. Od 12:00

Členské schůze (dále jen ČS) se mohou zúčastnit všichni členové ČADG a mohou diskutovat k jednotlivým tématům. Hlasování o přednesených tématech se však mohou zúčastnit pouze členové s rozšířeným členstvím.  Aby byla členská schůze usnášeníschopná, je třeba nadpoloviční účast členů, tj. aktuálně 69 členů s rozšířeným členstvím (včetně plných mocí).

V případě, že na ČS schůzi nedorazíte, nezapomeňte prosím, předat plnou moc někomu, kdo se ČS účastnit bude. Formulář plné moci naleznete na stránkách https://idiscgolf.cz/cadg/Dokumenty.aspx Jeden člen může zastupovat max. 10 dalších členů.

Abychom mohli zajistit dostatek místa pro všechny, prosíme o vyplnění krátkého dotazníku, kde nám potvrďte vaší ne/přítomnost. Zároveň můžete nahlásit, zda máte zájem o jídlo. Jídelní lístek bude zaslán kolem 11. 11. 2019. Formulář zde: https://forms.gle/5P3Q3rQsBzKzSRyb6

Pokud máte zájem o změnu členství/zřízení rozšířeného členství, vyplňte formulář https://idiscgolf.cz/cadg/Zadost.aspx

Závěrem bychom Vás rádi informovali, že se Výkonná rada rozhodla k příležitosti ČS vyhlásit soutěž o obsazení zbývajících postů ve VR – aktuálně jsou volné 3 židle. Pokud tedy máte chuť, energii a odvahu měnit český discgolf a posouvat jej k lepšímu, neváhej nám zaslat svou nominaci na vr@idiscgolf.cz. Termín uzávěrky je 12. 11. 2019 ve 20:00. Kandidáti se následně budou moci presentovat na ČS, kde je i členové ČADG budou schvalovat.

Ať to lítá!

 

Program schůze:

-Zahájení schůze

-Volba předsedy a dalších orgánů ČS

-Schválení programu

-Zpráva o činnosti VR

-Návrh stanov – diskuse

-Návrh stanov – schválení

-Výsledek hospodaření za 2018 - schválení

-Návrh rozpočtu na 2019 – schválení

-Návrh rozpočtu na 2020 – schválení

-Plán činnosti na 2020

-Volba/odvolání členů VR

-Různé

 

Blog
Reprezentace 2020

Přinášíme Vám nová kritéria pro nominaci reprezentace. Změny navazují na VIZI 2025, kterou schválila Členská schůze v Olomouci. Od příštího roku tak bude širší reprezentace nominována na celý kalendářní rok. Z takto nominovaných budou vybíráni hráči pro jednotlivé turnaje dané sezóny. Doufáme, že tato změna přinese jasnější představu o tom, jak se propracovat třeba na Mistrovství Evropy a také to bude krok k další práci s týmem reprezentantů.
A abyste věděli jak moc je potřeba se snažit pro účast na Mistrovství Evropy v příštím roce, zde jsou počty hráčů, které a v jakých kategoriích bude ČADG moci nominovat.

MPO   3 FPO   3 MJ18   3 MP40   2 FP40   2 MP60   1

V kategorii MPO nám navíc připdane cca 3-5 míst dle žebříčku PDGA Europe.

Blog
Moravian Open 2019
Tisková zpráva: V závěrečném klání proDiscgolf.cz 1. ligy discgolfu zářili domácí, Bílek uctil památku svého tatínka tím nejlepším možným způsobem.
 
Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka. Jednalo se sice již o 7. ročník tohoto prestižního discgolfového turnaje na kopci Svinec u Nového Jičína, ale poprvé byl věnován památce Jiřího Bílka. Snad řízením osudu se jeho synovi Bohdanu Bílkovi podařilo v celém turnaji zvítězit i přes to, že se v letošní sezóně doposud spíše trápil. Největším soupeřem mu byl jeho klubový spoluhráč Jakub Knápek, na stupních vítězů kategorie MPO je doplnil Michael Rádl. Mezi ženami zvítězila favoritka Bínová, pár hodů za ní byla Eliška Bártková. Celkem soutěžilo 90hráčů v 7 různých kategoriích.
 
Jak už bylo psáno v hlavní kategorii MPO se z prvních dvou příček radovali domácí hráči, třetí místo putovalo do Brna. V kategorii žen (FPO) zvítězila pražská Eva Bínová, druhé místo brala Eliška Bártková a třetí Martina Vajdová. V kategorii nad 40 let byl souboj nejdramatičtější, po rozhozu však zvítězil ostravský Tomáš Dostál, druhé místo bral Rudolf Konečný z Uherského Hradiště a třetí Marek Šrom z Brna. Nejzkušenější kategorii nad 50 let ovládl Karel Kolář z Liberce, druhý byl Jiří Provazník z Ostravy a třetí Jozef Čierny ze Slovenska. V kategorii do18 let potom zvítězil novojičínský Jakub Dostál, druhý byl novojičínský Šimon Galia a třetí Petr Mrázek. Kategorii do 15 let letos opět ovládl talentovaný mladík z Moravského Krumlova – Petr Striegler, po rozhozu skončil na druhém místě Martin Štípek z Uničova a na třetím Martin Opršal z Brna. V nejmladší kategorii zvítězil slovenský Tomáš Mozola, nicméně mistrem České republiky se stal druhý hráč celkového pořadí Filip Brückler! Na stupních vítězů je doplnil polský Szymon Walczak.
 
Kompletní výsledky turnaje naleznete zde: https://idiscgolf.cz/turnaje/detail/122.aspx
 
Výsledky na PDGA jsou tady: https://www.pdga.com/tour/event/42925
 
Fotogalerie z obou hracích dnů jsou tady: https://www.facebook.com/pg/mgatorsnj/photos/?ref=page_internal
 
Větší shrnutí celého klání je na webu proDiscgolf.cz 1. ligy discgolfu: https://prvniligadiscgolfu.cz/posledni-turnaj-prvni-ligy-ovladli-bilek-a-binova/?fbclid=IwAR1uuCBqpiitAfwY82LIFg4SRZNvvRr0xpG2JYG7F_Oh_oJrYCRn9HqXsn0
 
Turnaj byl věnován památce Jiřího Bílka, největšího pracanta a člověka s nejkrásnějším srdcem ze všech. Člena discgolfového klubu Moravian Gators Nový Jičín.
 
O discgolfu
 
Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem, místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, stává se vítězem. Discgolfové hřiště má obvykle 9 nebo 18 jamek. V České republice je v současné době přes 100 pevných discgolfových hřišť a další se staví. V rámci České discgolfové ligy se loni uskutečnilo více než 150 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České asociace discgolfu.
Blog
O víkendu byli korunováni Mistři střední Evropy

Třetí záříjový víkend v Novém Jičíně se nesl ve znamení discgolfu. Mistní discgolfový klub Moravian Gators totiž uspořádal prestižní Discgolfové Mistrovství střední Evropy přímo na kopci Svinec. Turnaje se zúčasnilo 86 hráčů ze sedmi různých zemí, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích. V nejprestižnější z nich – MPO – zvítězil rakouský Stanislaus Amann, mezi ženami vyhrála Češka Eva Bínová, v kategorii chlapců do 18 let bral titul slovenský Marko Čačala a mezi dívkami do 18 panovala polská Weronika Ziemińska. Jednalo se o doposud nejelitnější discgolfový turnaj v Novém Jičíně.

 

Počasí bylo po celý víkend velmi příznivé. Sluníčko svítilo a vítr sice foukal, nicméně na poměry Svince to nebylo nic strašného. Zde je žebříček medailových úspěchů českých hráčů na turnaji:

MPO:

2. místo Jakub Semerád (DGC Hunters)

3. místo František Trenz (Moravian Gators Nový Jičín)

 

FPO:

1. místo Eva Bínová (proDiscgolf.cz Albatros Team)

3. místo Eliška Bártková (proDiscgolf.cz Albatros Team, Moravian Gators Nový Jičín)

 

MJ18:

2. místo Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín)

 

Delší článek vyšel na blogu proDiscgolf.cz, dočtete se v něm více o turnaji samotném, hřišti i statistikách Disc Golf Metrix: https://blog.prodiscgolf.cz/discgolfove-mistrovstvi-stredni-evropy-2019-je-u-konce/

 

Kompletní výsledky včetně statistik jsou zde: https://metrix.live/1080545

 

Kompletní výsledky na PDGA zde: https://www.pdga.com/tour/event/42924

 

Fotogalerie z turnaje (od Martina Jaroše)jsou zde: https://www.facebook.com/cedgc/

 

Největší turnaj v ČR je tedy za námi, ale česká discgolfová sezóna zdaleka nekončí. Už tento víkend (27. až 29.9.) se totiž uzavře proDiscgolf.cz 1. liga discgolfu závěrečným turnajem: Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka.

 

O discgolfu

 

Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem, místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, stává se vítězem. Discgolfové hřiště má obvykle 9 nebo 18 jamek. V České republice je v současné době přes 100 pevných discgolfových hřišť a další se staví. V rámci České discgolfové ligy se loni uskutečnilo více než 150 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České asociace discgolfu.

 

Blog
Kdo vyhraje MO a celou ligu?
Nezadržitelně se blíží závěrečný turnaj letošní 1. ligy discgolfu - Moravian Open a pořadí v lize je poměrně dost vyrovnané. Takže mi to nedalo a za pomoci dat z letošních turnajů jsem udělal malou simulaci, jak turnaj a celá liga může dopadnout.
 
Věnoval jsem se tedy jen nejobsazenější kategorii MPO, kde naprostá většína (kromě 2 hráčů) je členem PDGA a je tedy poměrně snadné si udělat obrázek o jejich letošních výkonech. Pro každého hráče bylo aproximováno statistické rozdělení jeho letošních kol a z tohoto rozdělení následně simulováno 10000 možných výsledků MO. No a když už jsou výsledky turnaje, tak jsou i výsledky ligy, ale k tomu později.
 

Moravian Open

Nejvyšší střední hodnotu PDGA ratingu letos odehraných kol* měli Jakub Knápek s 988.4 a Jakub Semerád s 985.7. O kousek za nimi pak trojice Bohdan Bílek (979.8), Kryštof Novák (978.4) a Michael Rádl (978.0).
 
 
Jak je vidět na rozdělení jejich letošních kol, Bílek a Rádl jsou na tom podobně a nejpravděpodobněji hrají kola kolem 970, občas více. Naopak Semerád a Novák hrajou kola na hranici 1000, občas méně. Jakub Knápek má evidentně buď skvělá kola nad 1000, nebo kola kolem 960.
 
Podle simulace jsou pak šance na vítězství následující:
 
Jakub Semerád - 14.5 %
Jakub Knápek - 12.4 %
Bohdan Bílek - 11.7 %
Kryštof Novák - 10.9 %
Matěj Vojtík - 9.9 %
Michael Rádl - 9.9 %
František Trenz - 6.8 %
 
Každý z těchto hráčů má více než 20 % pravděpodobnost umístění "na bedně", nejvíce Novák a Semerád 34 %.
 

1. liga 

Zajímavé boje ale budou svedeny ještě o celkové umístění v 1. lize.
 
Na celkové vítězství už mají šanci pouze dva hráči - Michael Rádl a Kryštof Novák. Prvně jmenovaný si během předchozích tří turnajů vytvořil luxusní pozici.
Jedinou šanci, jak ho z prvního místa sesadit, má Novák pokud se mu podaří turnaj vyhrát a Rádl navíc nebude druhý. Pokud by Novák vyhrál a Rádl skončil třetí, celkové vítězství bude opravdu na desetinky bodu a může ho zvrátit i taková maličkost, jako že se někdo odhlásí z turnaje.
 
A jak to vychází číselně? 95 : 5 ve prospěch Rádla.
 
Oba mají ale už v tuto chvíli jisté, že na bedně skončí - Rádl nejhůře 2. a Nováka ještě může při správné souhře náhod předstihnout Jakub Semerád. Na celkovou bednu má ještě teoretickou šanci dalších 7 hráčů, jmenovitě Vojtík (24 %), Bílek (9.6 %), Kudrna (2.2 %), Filandr (0.8 %), Libor Havlíček (0.2 %), Sýkora (0.08 %) a Kaňok (0.01 %).
 
To byla teorie, kterou může zbourat cokoliv. Jak to bude ve skutečnosti se dozvíme až v neděli 29. září. 
 
Díky za pozornost.
 
 
* Do statistik ještě nebyly započítány výsledky z Bagr Cupu, ani CEDGC
Blog
Česká republika zná své mistry pro rok 2019!

O posledním prázdninovém víkendu proběhlo v zámeckém parku u hotelu Chateau Hostačov Mistrovství České republiky v discgolfu jednotlivců. Tentokrát však bylo plné překvapivých výsledků téměř ve všech kategoriích. V té hlavní (Open) nejvyšší příčku vybojoval Daniel Konečný z Moravského Krumlova, který se sice pohyboval v první desítce velkých českých turnajů už dlouho, ale na velký úspěch dosud čekal. V ženách se vrátila na vrchol Eva Bínová (dříve Králová) z Prahy. V kategorii do 15 let zvítězil o neuvěřitelných 9 hodů Petr Striegler z Moravského Krumlova. Krumlovští tedy ukazují svou sílu napříč hráčským polem. Jediný titul z loňského roku se povedlo ubránit Karlu Kolářovi v kategorii nad 50 let.

Celkem se turnaje zúčastnilo 90 hráčů, kteří soutěžili v 6 kategoriích rozdělených dle věku a pohlaví.

 

Mistři ČR pro rok 2019:

Daniel Konečný – kategorie MPO (open)

Eva Bínová – kategorie FPO (ženy)

Jakub Dostál – kategorie MJ18 (junioři do 18 let)

Petr Striegler – kategorie MJ15 (junioři do 15 let)

Tomáš Dostál – kategorie MP40 (muži nad 40 let)

Karel Kolář – kategorie MP50 (muži nad 50 let)

Zlatý hřeb české discgolfové sezóny 2019 je tedy za námi, ale čeká nás ještě vyvrcholení 1. ligy discgolfu na Svinci na turnaji Moravian Open – Memoriál Jiřího Bílka a také Mistrovství střední Evropy na stejném místě a hřišti.

 

 

 

Blog
Mistrovství střední Evropy v discgolfu

Ti nejlepší discgolfisti z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska se 20. až 22.9. utkají o tituly středoevropských šampiónů na kopci Svinec u Nového Jičína. Soutěžit se bude na vyšperkovaném turnajovém hřišti připraveném domácím a pořadatelským klubem Moravian Gators Nový Jičín. Celkem budou otevřeny čtyři kategorie – MPO (muži), FPO, (ženy), MJ18 (chlapci do 18 let) a FJ18 (dívky do 18 let). Česká republika i Nový Jičín samotný má ve většině kategorií horká želízka v ohni.

 

Podaří se našim hráčům využít výhody domácího hřiště a stanou na nejvyšším stupínku? Nebo vystrčí růžky velmi silné Rakousko, které z minulých Mistrovství střední Evropy nemá zatím ani jedno první místo? Může někdo porazit talentované slovenské juniorky, které obsadily celou polovinu startovního pole své kategorie?

 

To vše se ukáže po třech 18 jamkových kolech na speciálně připraveném turnajovém hřišti DiscGolfPark Svině. Diváci jsou vítáni s otevřenou náručí, turnajové centrum a infokiosek se nachází na Chatě Svinec, Kojetín 56.

 

Největší hvězdy turnaje:

Bohdan Bílek (ČR) – trojnásobný mistr střední Evropy v MJ18, mistr Evropy v MJ18

Michael Rádl (ČR)– aktuální mistr střední Evropy v kategorii MPO

Jakub Dostál (ČR) – české želízko v ohni v kategorii MJ18

Michal Kúdela (SR) – několikanásobný mistr Slovenska v kategorii MPO

Katka Boďová (SR) – trojnásobná mistryně střední Evropy v kategorii FPO

Laurenz Schaurhofer (AT) – současná rakouská jednička v kategorii MPO

 

Česká discgolfová sezóna 2019 se pomalu blíží ke konci, v Novém Jičíně týden po Mistrovství střední Evropy ale proběhne ještě jeden turnaj. Závěrečná zastávka 1. ligy discgolfu ČADG: Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka.