Blog
TZ: 1.liga Made in Chřiby 2020

Po čtyřleté pauze se v areálu Gruntu Galatík V Těšánkách u Kroměříže znovu uskutečnil discgolfový turnaj a pod názvem Made In Chřiby 2020 se zařadil do První ligy discgolfu. Hlavní organizace se zmocnil klub Discgolf Lískovec v čele s Markem Budíkem a ruku k dílu přiložily další moravské kluby, jmenovitě Fénix Brno, DGC Moravský Krumlov, Eagles Uničov a DGC Kobylí. Turnaj se uskutečnil s podporou internetového obchodu proDiscgolf.cz, firem G3, Grunt Galatík, Amekan, Spálovský a dalších.

Během tréninkového pátečního dne se uskutečnil i distance contest v jednotlivých kategoriích. Nejlepší výkon předvedl Jakub Knápek hodem dlouhým 162 metrů, kterým zároveň stanovil nový český rekord.

V sobotu, kdy panovalo krásné slunečné počasí, všech 83 hráčů poměřilo síly s velmi náročným hřištěm plným dlouhých a místy i technických hodů. Na několika jamkách jsou hráči nuceni házet přes vodu, což přidává zvláště na mentální obtížnosti hřiště. Jamka 1 má navíc koš umístěný na ostrově, a tím se stává jednou z unikátních jamek českého discgolfu. Všudy přítomný vítr na dlouhých otevřených fairwayích hraje také velkou roli. V prvním kole se Jakubovi Knápkovi podařilo zahrát kolo s nejvyšším PDGA ratingem, jakého kdy český hráč dosáhl, a to 1061. Během sobotního večera se uskutečnil také putting contest, který zvítězil Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov).

V neděli hru ztížil navíc faktor deště a mokra a boje o přední pozice byly tedy ještě obtížnější. V hlavní kategorii MPO se s hřištěm nejlépe vypořádal Jakub Knápek (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín), na druhém místě skončil Jakub Semerád (Silver Stars Hunters Team) a třetí se umístil Matěj Vojtík (Gold Stars Hunters Team, DGC Slovácko). Mezi ženami zvítězila Eliška Bártková (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín) po rozhozu s druhou Katkou Boďovou ze Slovenska, třetí skončila Nikola Moravcová (DGC Hunters). Mezi hráči kategorie MP40 zvítězil Lukáš Filandr (Latitude 64), v MP50 Jirka Provazník (Bazarmix Ostrava), mezi juniory do 18 let Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín) a do 15 let Petr Striegler (proDiscgolf.cz Albatros Team a DGC Moravský Krumlov).

Kompletní výsledky jsou k dispozici na webu idiscgolf.cz (http://idiscgolf.cz/turnaje/319) a PDGA (https://www.pdga.com/tour/event/46801). Fotografie od Martina Jaroše jsou dostupné na FB stránce Discgolf Lískovec (https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2642044462723626https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2643221305939275https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2643885772539495) a video od Tomáše Valíka na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=BZ6Rz1lg488). Celkem se rozdalo zpět mezi nejlepší 60% vybraného startovného, něco málo přes 30 000Kč. Průměrný rating paru hřiště byl 958 a pod par zahrálo celkem 17 hráčů. 

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za odvahu vypořádat se s takto těžkým hřištěm.  

Daniel Konečný a Marek Budík

 

 

Blog
TZ: MČR 2020 v Uničově

V termínu 21.- 23.8.2020 se v Uničově uskutečnilo dvakrát odložené Mistrovství republiky jednotlivců v discgolfu, kterého se zúčastnilo 143 českých hráčů a hráček.


Třídenní turnaj byl vypsán zároveň jako PDGA B. Po čtvrtečním oficiálním tréninku a online meetingu byl turnaj oficiálně zahájen v pátek ráno.


Během prvního kola jsme byli svědky velmi dobrých výkonů ve všech kategoriích, v kategorii OPEN nejlepší kolo zahráli se skóre -12 (rating 1045) Jakub Semerád a Kryštof Novák, v kategorii FPO jsme po prvním kole měli na prvním místě hned 4 hráčky, Elišku Bártkovou, Andreu Jenčke, Veroniku Fabíkovou a Lenku Vondrovou. V ostatních kategoriích po prvním kole vedli Tomáš Dostál s -8 (MP40), Pavel Votický s PARem (MP50) a Martin Štípek s -7 (MJ18). Bylo jasné, že druhý hrací den bude opravdu důležitý.


V druhém kole se v kategorii OPEN blýskl Bohdan Bílek, který vyrovnal turnajový rekord -12 (rating 1037) a tím se posunul ze 14. místa do prvního flightu posledního kola. Naopak se moc nedařilo jednomu z favoritů Matěji Vojtíkovi, který se v druhém kole propadl z průběžného 4 místa na 13. místo. Po druhé kole se vedení ujal Jakub Semerád o dva hody před duem Novák a Knápek.
V kategorii FPO se pod výborně zahraném druhém kole ocitla ve vedení Eliška Bártková s náskokem 4 hodů na Jarmilu Havířovou.
V kategorii MP40 se druhé kolo Tomáši Dostálovi nevydařilo dle jeho představ a tak se do vedení s náskokem dvou hodů probojoval Lukáš Filandr a na druhé místo poskočil Rudolf Konečný.
V kategorii MP50 smazal náskok 6 hodů Pavla Votického Jirka Provazník a do třetího kola šel se ztrátou pouze 1 hodu.
V kategorii MJ18 se do vedení vyhoupl Jakub Dostál, čemuž pomohlo i jeho eso na jamce č. 14, pronásledovaný Martinem Štípkem a Petrem Mrázkem.


Večerní bouřka provázená přívalovým deštěm dala organizátorům v neděli ráno zabrat, protože museli těsně před výhozem posledního kola řešit obrovskou louži kolem koše č.7. Vše se nakonec vyřešilo a finálové hrací kolo bylo odstartováno dle harmonogramu.

A ve třetím kole bylo opravdu na co koukat!
Jako první jsme poznali Mistra republiky pro rok 2020 v kategorii MJ18, kde si vítězství pohlídal Jakub Dostál (Moravian Gators) před Petrem Mrázkem (Bazarmix) a Martinem Štípkem (Eagles Uničov)
V kategorii MJ50 se bojovalo do poslední jamky, ale ani tam nebylo rozhodnuto. Titul Mistra republiky po rozhozu s Pavlem Votickým (DGC Albium) získal Jiří Provazník (Bazarmix). Jako třetí se umístil Pavel Marišinec (Bazarmix).
V kategorii MP40 titul Mistra republiky nakonec získal Lukáš Filandr (Latitude64) s náskokem pouhého 1 hodu před Rudou Konečným (DGC Slovácko). Třetí skončil Tomáš Dostál (Bazarmix).
V kategorii FPO se z vítězství a svého druhého titulu Mistryně republiky radovala Eliška Bártková (Moravian Gators a Albatros Prodiscgolf.cz), která o hod porazila Jarmilu Havířovou, na pódiu je doplnila Andrea Jenčke (Lions Šumperk).
V kategorii OPEN, kde v neděli dopoledne vedoucí flight dohrával dvě jamky druhého kola, přerušeného kvůli bouřce, se do boje o titul v prvním flightu zapojil Jakub Semerád, Kryštof Novák, Jakub Knápek a Bohdan Bílek. Hru těchto hráčů sledovalo rekordní množství diváků. Nejlépe se s hřištěm vypořádal Kryštof Novák (Moravian Gators, Discmania a Albatros Prodiscgolf.cz), který zopakoval svoje rekordní 1. kolo a zahrál -12 (rating 1043), k tomu přidal nádherné eso na jamce č.16 a získal tak svůj již druhý titul Mistra republiky. Zároveň získal jako absolutní vítěz turnaje speciální cenu a to hodinky od sponzora turnaje švýcarské firmy Wenger. Vicemistrem v této kategorii se stal Jakub Semerád (Goldstars Hunters) a druhým Vicemistrem Jakub Knápek (Moravian Gators a Albatros Prodiscgolf.cz).

Organizátoři turnaje děkují všem hráčům za účast, městu Uničov a Olomouckému Kraji za podporu a děkují také všem sponzorům.

Příští Mistrovství republiky 2021 v discgolfu se odehraje v Jižních Čechách, kde se o pořádání rozhodne mezi městy Jindřichův Hradec a Českými Budějovicemi.
 

Mistři a vicemistři ČR pro rok 2020:

kategorie MPO (open)

 1. Kryštof Novák        (-31)
 2. Jakub Semerád      (-28)
 3. Jakub Knápek        (-26)

kategorie FPO (ženy)

 1. Eliška Bártková     (+17)
 2. Jarmila Havířová   (+18)
 3. Andrea Jenčke       (+21)

kategorie MJ18 (junioři do 18 let)

 1. Jakub Dostál          (-18)
 2. Petr Mrázek             (-15)
 3. Martin Štípek          (-14)

kategorie MP40 (muži nad 40 let)

 1. Lukáš Filandr         (-14)
 2. Rudolf konečný     (-13)
 3. Tomáš Dostál         (-11)

kategorie MP50 (muži nad 50 let)

 1. Jirka Provazník      (+11)
 2. Pavel Votický         (+11)
 3. Pavel Marišinec      (+14)
   

Nejprestižnější turnaj České discgolfové sezóny 2020 je tedy za námi, ale čeká nás ještě několik turnajů 1. ligy discgolfu – Made In Chřiby 2020 ve Zdounkách (5. - 6.9.) a Agrola Bagr Cup 2020 v Českých Budějovicích (19. - 20. 9) a také třídenní PDGA-B turnaj Moravian Open – Memoriál Jiřího Bílka u Nového Jičína (26. -28.9.)

Videa a fotografie naleznete na FB pořadatele DG Eagles Uničov nebo na FB stránkách České asociace discgolfu

Blog
TZ: 2. liga proDiscgolf.cz Búřov Open 2020
Ani nešvary počasí nepřekazily start 2. Discgolfové ligy na proDiscgolf.cz Búřov Open 2020
 
Zbrusu nová pevná osmnáctijamka ve Valašských kotárech ještě ztížená pro zahajující turnaj 2. DGL. Organizátoři turnaje ve spolupráci s majitelem a provozovatelem celého areálu Golf Club Búřov si pro 90 registrovaných hráčů přichystali hřiště plné nástrah a komplikací. Už na jamce číslo jedna se nachází (dost možná) světově unikátní ďáblovy vidle, alias čtyřnásobné mandatory. Prvních devět jamek hřiště je pak spíše lesních a technických, zatímco na druhé devítce si hráči musí poradit s větrem a velkým převýšením. 
 
Na registrační listině se objevila jména většiny nejlepších hráčů České republiky. Lokalita i příslib velmi náročného hřiště je zkrátka lákala i přes to, že v druhé lize nemohou bodovat. Vítězem kategorie MPO se stal Jakub Knápek (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín) , druhý byl Bohdan Bílek (proDiscgolf.cz Albatros Team, Team Discmania a Moravian Gators Nový Jičín) a třetí Jakub Semerád (Silver Stars Hunters Team). V FPO zvítězila Andrea Jenčke (Šumperk Lions), v MP40 Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov), v MP50 Roman Miezga, v MJ18 Petr Mrázek (DGC Bazarmix) a v MJ15 Martin Štípek (Eagles Uničov).
 
 
Fotogalerie plné překrásných snímků od Martina Jaroše jsou zde (tréninksobotaneděle).
 
Organizátorem turnaje byl internetový obchod proDiscgolf.cz.
 
Ještě jednou gratulujeme všem medailistům a děkujeme všem účastníkům! Těšíme se na příště!
 
Kryštof Novák, proDiscgolf.czDiscGolfPark.cz
tel: +420 731 613 592

 

Blog
Rozhodnutí o MČR 2021 odloženo na konec září
Na konci května Soutěžně technická komise ČADG ve spolupráci s Výkonnou radou ČADG vyhlásila přihlašování potenciálních pořadatelů MČR v discgolfu a MČR v discgolfu juniorů pro rok 2021. Pořadatelkou MČR v discgolfu juniorů 2021 bude Martina Kalinová, turnaj se odehraje v termínu 15.-16.5.2021 ve Žďáru nad Sázavou.
 
S MČR v discgolfu jednotlivců (dospělých) je situace trochu ošemetnější. Přihlásili se totiž dva organizátoři - DGC Vajgar z Jindřichova Hradce a DGC Budweis z Českých Budějovic. Vzhledem k tomu, že se jedná o nové organizátory i hřiště pro takto velký turnaj, se členové STK a VR shodli na tom, že rozhodnutí padne až na konci září 2020. Do té doby totiž proběhnou turnaje 1. DGL od stejných organizátorů - Prodiscus: Jindřichův Hradec Open 2020 a Bagr Cup 2020. 
 
Čeká nás tedy kvalitní jihočeské derby o pořadatele MČR 2021! Posléze STK a VR rozhodne o pořadateli. My teď můžeme jen čekat a doporučit všem, aby se obou turnajů zúčastnili, protože o privilegiu MČR 2021 rozhodne zejména všeobecná kvalita turnaje. Věříme tedy, že do toho organizátoři dají všechno. 
 
Za STK ČADG,
Kryštof Novák
Blog
! MČR V UNIČOVĚ ODLOŽENO NA SRPEN !

Drazí hráči,

rok 2020 se rozhodně do našich discgolfových pamětí nezapíše jako ten nejjednodušší.

Ač jsme ještě koncem minulého týdne byli pozitivní a klub z Uničova i s pomocníky o víkendu vrhnul všechny své síly do opravy výhozišť a hřiště po záplavě, do přípravy layoutu na MČR, příroda chtěla jinak.

V noci z neděle na pondělí, opět, další průtrž mračen potopila hřiště v Uničově pod vodu. Momentálně je nehratelných 6 jamek a místy je až 30 cm vody.

Výsledkem narychlo svolané schůzky pořadatelů s VR ČADG je, že MČR napodruhé posuneme. Náhradní termín padl na konec srpna, tj. na termín 21. – 23. 8. 2020, což je termín, na který bylo původně plánováno EDGC/EDGCM na Konopišti.

Velice nás mrzí, že již podruhé přesouváme termín MČR v Uničově, ale za daných okolností nemáme jinou alternativu. Věříme, že i přes nastalou situaci se se všemi uvidíme v novém termínu.

Instrukce:

Pokud víte, že se v novém termínu nebudete moci zúčastnit, prosíme, odhlašte se do 12. 7. 2020. Prosíme, neotálejte, aby měli hráči, kteří se chtějí zúčastnit, dostatek času uhradit startovné. Vaše startovné vám bude vráceno do startu MČR v Uničově 2020

Pokud máte zájem se turnaje zúčastnit a ještě nejste přihlášeni, přihlašte se a zařadíte se na waiting list. Pokud se uvolní místa, budete postupně stoupat waiting listem, až se dostanete na startovní listinu.

Pokud půjde vše podle plánu, layout MČR bude připraven 15. 8. 2020, tedy celý týden před turnajem.

Aktuální stav hřiště naleznete na tomto linku na FB

Organizační tým MČR Uničov 2020 & VR ČADG

Blog
MČR v Uničově BUDE

Je středa, dobrých zpráv třeba.

Pořadatelé z Uničova i VR ČADG se shodli, že i přes nepříznivou situaci v posledních dnech se MČR konat bude.

Snad jsme si již všechnu smůlu vybrali a neobjeví se další katastrofa.

V sobotu kluci z Uničova plánují brigádu na hřišti, budou se upravovat výhoziště. čístit fairwaye a další potřebné práce.

Takže si nezapomeňte v kalendáři uvolnit místo a přijet se podívat.

 

 

Blog
První český hráč překonal rating 1000

Obrovská gratulace Jakubovi Knápkovi, kterému se jako prvnímu českému hráči povedlo zdolat PDGA rating 1000.

Kuba je členem Gatorů a Albatrosu.

Výborná práce Kubo! Užívej si skvělý úspěch.

Věříme, že se k tobě do tisícovkového klubu brzo přidají i další hráči.

 

 

Blog
MČR v Uničově ohroženo

Měli jsme pro Vás v plánu vydat krátký článek k letošnímu prvnímu turnaji 1. discgolfové ligy, který se konal v Moravském Krumlově.

Bohužel nás v noci překvapilo počasí. Uničov se tak po coronaviru musí tento rok vypořádat s druhou těžkou situací.

Již za necelý měsíc má v Uničově proběhnout Mistrovství ČR v discgolfu. Bohužel včerejší bouřky způsobily zaplavení hřiště.

Momentálně čekáme s rozhodnutím do pátku a uvidíme, jak bude situace vypadat. Dle aktuálního stavu rozhodneme o dalším postupu.

Níže naleznete krátký videoreport od Peci, jak hřiště vypadá

https://www.facebook.com/CADGCZ/posts/3116092595118289

 

Blog
Kouření na turnajích - Anketa

Spolu s uveřejněním upraveného soutěžního řádu se pod článkem https://idiscgolf.cz/clanek/92 rozpoutala diskuse ohledně kouření na turnajích, které se upravuje a je méně restriktivní než v původní podobě

VR ČADG se obrátila na PDGA ohledně dvou bodů:

1. Zákaz kouření na turnajích 1 ligy a MČR - PDGA zákaz podpořila

2. Zákaz kouření ve flightu s juniorem - PDGA zákaz nepodpořila.

Zdůvodněním je, že jsou v takovém případě nerovné podmínky pro kuřáka, který nesmí ve flightu s juniorem kouřit a kuřákem, který jde ve flightu dospělých a kouřit může. Takže zákaz pro všechny, nebo pro nikoho.

 

VR, STK a RK většinově vnímá discgolf jako sportovní činnost. Zároveň ale neradi zasahujeme do osobních práv hráčů.

Ve FB příspěvku můžete hlasovat, jak vnímáte kouření na turnajích. V komentářích můžete uvést Váš názor, ale je nutné, aby byla dodržena pravidla slušného chování. https://www.facebook.com/CADGCZ/posts/3086834148044134

 

Dovolujeme si uvést některá pro a proti. Jistě jich vymyslíte více

Pro kouření:

Zásah do osobních práv kuřáka

Kuřák se dostává nedostatkem nikotinu do nekonfortní situace (způsobení stresu, nesoustředěnosti)

Proti kouření

Ochrana práv nekuřáků, především mladistvích a ostatních hráčů, kteří často nemají odvahu kuřákovi říci "Ne, nekuř"

Získání výhody kuřáka, kterého nikotin podporuje (zlepšuje soustředení, uklidňuje, stimuluje srdeční činnost) a získává tak výhodu nad nekuřákem

Sportujeme

 

Rádi bychom závěrem upozornili, že hlasování není závazné pro VR a jedná se pouze o průzkum.

 

 

 

Blog
MČR Juniorů 2020 zrušeno
Vážení junioři a juniorky,
mám pro vás bohužel špatnou zprávu. Letošní mistrovství ČR pro kategorie MJ10-MJ15 se nakonec ruší a přesouvá na rok 2021. 
 
Nový termín bude znám dostatečně dopředu na základě rozhodnutí Výkonné rady ČADG. Ke zrušení mě vedla především kolize s turnajem první ligy, kterého se účastní část hráčů (především z kategorie MJ15 a z řad některých rodičů). Bohužel jsme od provozovatele ve Ždáru nad Sázavou dostali pouze jedinou možnost na podzim a to víkend 18.-20.9., tedy z této strany změna termínu nebyla možná. 
 
Doufám, že jsem vám alespoň, jako malé bolestné, přinesla radost právě probíhající puttovací ligou, které se účastní 55 juniorů napříč celou republikou. V neposlední řadě bych vám ráda nabídla také možnost účasti na víkendovém Juniorském turnaji, který bych ráda uspořádala v Praze.
 
12.-13.září 2020 Smajl junior cup https://idiscgolf.cz/turnaje/440
Přijeďte se spolu s vaší rodinou/klubem podívat do hlavního města. Bude nás čekat formát víkendového turnaje (2x 10-12jamek v sobotu, finále v neděli), kromě toho vyrazíme společně v sobotu večer do historického centra a možná bude i night putting contest 🙂
Ubytovat se bude možné i u nás v DDM za drobný peníz...na karimatce a spacáku (počet nafukovacích matrací máme omezen).
 
Těším se na vás buď v září nebo příští rok!
Martina "Žralok" Kalinová
Dům dětí a mládeže Praha 9, Eagles Uničov