PDGL 2020 #4 - Lesopark Letňany

Datum 06.09.2020
Ligy Pražská DiscGolfová Liga - 2020
PDGA -
Hřiště PDGL hřiště
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Pavel Voloczek: pdgl@ultimo.cz
Kapacita 75 hráčů

Informace

 

PDGL :: JARO-PODZIM 2020

13.6. Konopiště 18. 7. Kladno |  15.8. Ladronka | 6.9. Lesopark Letňany 4.10. Bohnická nemocnice 14.11. Běchovice 6.12. Areál Interlovu (Roztyly)

 

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°ZÜCA Česká republika a DiscGolf Club Praha vás zvou na 3. discgolfový turnaj Pražské DiscGolfové Ligy (série léto-pozdim 2020).

 

:: LESOPARK LETŇANY::

 

>> FLIGHTY PRO PRVNÍ KOLO <<

 

Čtvrtá zastávka letošního ročníku PDGL nás zavede zpět (celkově již potřetí) do letňanského lesoparku. Tam na vás budou čekat zejména otevřené a delší jamky, takže mírnou výhodu tu budou mít zejména hráči s dynamitem v ruce. Jamky však připravíme tak, aby si je užili všichni. Z předchozích zkušeností víme, že hra se tady může dost protáhnout, proto si zahrajeme pouze dvě kola - pěkně na pohodu.

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Jak je již na turnajích PDGL zvykem, hráči budou rozděleni do dvou výkonnostních kategorií a ženy budou mít kategorii vlastní (W / FA1). Pokročilí a středně pokročilí hráči by měli spadat do kategorie A (MA1), začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie B (MA3). 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 830 a vyšším --> A  
Hráči s ratingem nižším než 830 --> B
Hráči, co ještě nemají rating --> B**
Ženy, bez ohledu na rating --> W

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do kategorie A, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 830 (tzn. startujete v B) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v B. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v kategorii B, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do kategorie A, další turnaje v dané sérii už odehrajete v kategorii A (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2501592138 / 2010.

Kvůli pozdnímu zveřejnění informací bude možné zaplatit i na místě, ale vězte, že platba předem ulehčí práci vám i nám :)

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu
(Př. "PDGL Konopiště - Jan Řetěz" nebo "PDGL Konopiště - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

 

8:30 - Registrace (pro ty, kteří budou platit na místě)

9:15 - Hráčský meeting

9:30 - Výhoz prvního kola

Obědová pauza

14:00 - Meeting před 2. kolem 

14:15 - Výhoz druhého kola 

17:30 - Vyhlášení výsledků

(Harmonogram je předběžný a můžete podléhat změnám.)

 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Layout z minulého roku - aktuální bude zveřejněn pár dní před turnajem, ale bude relativně podobný tomuto.

 

 

(Mapu stáhni kliknutím na obrázek nebo sem)

Stručný popis jamek, které jsou něčím speciální:

- všechny asfaltové cesty jsou OB

1) Double mando mezi dvěma stromy; bližší strom cca 50 m od teepadu, koš cca 50 m od manda. Při netrefení manda hráč hází z Drop Zone, která bude umístěna cca 55 m od koše, kousek před double mandem.

3) Cesty z obou stran OB; pozor na chodce / běžce / cyklisty

5) CTP jamka

6) Vyvýšená platforma, na které byl umístěn koš v minulých letech, je bohužel hodně zarostlá, takže se to nedá rozumně hrát. Proto jsme se rozhodli tuto jamku ozvláštnit jinak. Jedná se prakticky o dva ostrovy, mezi kterými se nachází hazard. Tzn. prvním hodem bude potřeba přehodit cca 35m dlouhý hazard pás; safe zóna bude dlouhá cca 40 metrů; poté bude následovat další hazard zóna cca 35m a nakonec koš bude umístěn na konci poslední safe zóny, která bude dlouhá cca 20m = 130m celková délka. Největší bombeři tedy budou schopni útočit na eagle. Při dopadu disku do hazard zóny pokračujete ze stejného místa, ale s jedním trestným hodem. Cesta po pravé straně je OB po celé délce jamky. Pokud se dostanete do OB v úrovni některé z hazard zón, přičítáte si samozřejmě jen jeden trestný hod. Zóny budou rozděleny červenými vlajkami.

8) Tzv. dog-leg. Půjde hrát buď safe krátkým tunelem a pak příhoz ke koši nebo rovnou z teečka velkým hyzerem rovnou ke koši. Ten ale bude umístěn těsně vedle křoví, proto doporučujeme spottera za tunelem.

9) --> 10) Přechod od koše 9 na další jamku je hned za košem doleva. Prvních pár flightů to bude muset trošku vyšlapat, pak už to bude v pohodě :)

10) --> 11) Přechod po pěšince podél pole

11) Rybí háček :) Dloooouhá jamka, kde koš je na konci schovaný vpravo za rohem. Z mapky je to jasné.

12) Rozhodně spottujte! 

13) Ostrov! Kdo neskončí prvním hodem v zóně kolem koše (bude vyznačená červenými vlajkami), hází z Drop Zone s trestným hodem. DZ bude cca 20 m od koše

14) Bezpečnostní mando na začátku jamky, aby se nehrály hyzery zprava přes cestu. I tak rozhodně doporučujeme spottovat a dbát zvýšené opatrnosti. Kdo by náhodou mando prvním hodem minul, hraje třetí hod znovu z výhoziště.

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

PARKOVÁNÍ, JÍDLO

U parku se nachází parkoviště (vyznačeno na mapce), ale jeho velikost je omezená. Dále se dá parkovat přímo v ulici Toužimská podél protilehlých budov.

 

MOŽNOST OBJEDNAT SI PIZZU

objednávejte skrze formulář v sekci registrace na této stránce

- platba na místě v hotovosti - ráno v rámci registrace

 

V relativní blízkosti parku se nachází také několik restaurací a obědová pauza bude dostatečně dlouhá, abyste se stihli v klidu najíst. Pokud se vám nikam nechce, vezměte si svačinu. 

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje na email pdgl@ultimo.cz. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

 

CO JE PDLG?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (B), pokročilí (A) a ženy (W)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, W) získají na každém turnaji medaily / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, W)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
  • vítěz každé kategorie si odnese discgolfový batoh Core Pro Backpack od Latitude 64° a poukázku do Ultimo.cz
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o vozík ZÜCA COMPACT CART + příslušenství v hodnotě více než 7000 Kč + další ceny. Do velké losovačky budou zařazeni pouze hráči, kteří se zúčastní alespoň 5 ze 7 turnajů v této sérii.

 

PARTNEŘI PDGL

Ultimo

Latitude 64          ZÜCA Czech Republic

Disc golf club Praha

   

 
Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 - 5
MA3 - 5
FA1 - 5

Registrační fáze 1
16.08.2020 20:00 - 05.09.2020
Všichni

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Lukáš Burger MA3 Registrovaný
2 Martin Pošmourný MA3 Registrovaný
3 Adam Kulich 117338 896 MA1 DeGen Registrovaný
4 Petr Houška MA1 DeGen Registrovaný
5 Štěpán Pilař MA3 Registrovaný
6 Pavel Sedlák 129758 950 MA1 DGCL Registrovaný
7 Jakub Polák MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Filip Míchek MA3 DGC Praha Registrovaný
9 Jakub Hošek 130320 897 MA1 Kobra Kai Registrovaný
10 Marketa Sedlakova FA1 DGCL Registrovaný
11 Marek Šoth MA3 DGC Praha Registrovaný
12 David Slovák MA3 DGC Praha Registrovaný
13 Jiří Veselý 138440 824 MA3 DGC Praha Registrovaný
14 Jan Zahradníček 110718 935 MA1 DGC Praha Registrovaný
15 Miroslav Vlček 118956 809 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
16 Jakub Koštel 115203 905 MA1 DGC Praha Registrovaný
17 Bianca Strunz FA1 DGC Praha Registrovaný
18 Adam Surjomartono 148373 891 MA3 DGC Praha Registrovaný
19 Marek Surjomartono 147916 878 MA3 DGC Praha Registrovaný
20 Filip Surjomartono 147915 930 MA3 DGC Praha Registrovaný
21 Roman Kunovjánek MA3 Registrovaný
22 Simona Kreuzigerová FA1 Registrovaný
23 David Šindelář MA1 DGC Kadaň Registrovaný
24 Vojtěch Šváb 116195 910 MA1 DGC Praha Registrovaný
25 Alexander Uulas 102929 902 MA1 Registrovaný
26 Lubos Pavlik 120061 895 MA1 DGDL Registrovaný
27 Lukáš Pelikán MA3 Registrovaný
28 Jan Kolář 101936 923 MA1 DeGen Registrovaný
29 Lenka Duštírová FA1 DeGen Registrovaný
30 Martina Kalinová 91716 839 FA1 DG Eagles Registrovaný
31 Petr Böhm MA3 Registrovaný
32 Tomáš Plechatý MA3 Registrovaný
33 Jirka Dustira 133437 835 MA1 Registrovaný
34 Lukas Landa 122650 932 MA1 TMHOI Registrovaný
35 Martin Fojtík 126634 950 MA1 TMHOI Registrovaný
36 Lucie Blažková 101582 657 FA1 DGCRP Registrovaný
37 Lukáš Timko 144882 MA3 DGC Praha Registrovaný
38 Zdeněk Sedlák 135760 786 MA3 Ce Cheb Registrovaný
39 Filip Conk 137217 923 MA1 DGC Praha Registrovaný
40 Vojta Bublík MA3 DGC Praha Registrovaný
41 Conor Gleason MA3 DGC Praha Registrovaný
42 Michael Bliek 139978 781 MA3 DGC Praha Registrovaný
43 Václav Bednář 120195 830 MA1 DGCRP Registrovaný
44 Jan Veselý 80355 933 MA1 DGC Praha Registrovaný
45 Matyáš Bareš 129605 910 MA1 Registrovaný
46 Tomáš Bareš MA3 Registrovaný
47 Harmen van den Berg MA3 Registrovaný
48 Lukáš Houška MA1 Discgolf P... Registrovaný
49 Martin Fajta MA1 Discgolf P... Registrovaný
50 Marcela Tomášů 114302 762 FA1 DGC Albium Registrovaný
51 Matěj Verl 115072 884 MA1 DGC Praha Registrovaný
52 Sebastian Paul 135127 800 MA3 DGC Praha Registrovaný
53 Martin Zeman MA3 DGC Praha Registrovaný
54 Tomáš Verner 70826 894 MA1 DGC Praha Registrovaný
55 Josef Nepovím MA3 Registrovaný
56 Jakub Zahradníček 124053 836 MA1 Kobra Kai Registrovaný
57 Václav Josef Vlček MA3 DGC Kadaň Registrovaný
58 Michael Eversfield MA3 DDM P9 Registrovaný
59 Václav Chadt MA3 DGC Praha Registrovaný
60 Tomáš Mašín 138536 834 MA3 DGC Albium Registrovaný
61 Pavel Cerny 137113 748 MA3 Registrovaný
62 Vojtěch Rychtar 71080 897 MA1 DeGen Registrovaný
63 Petr Höfner MA1 DeGen Registrovaný
64 Zdenka Staňková FA1 DGC Praha Registrovaný
65 Martin Dolejš MA3 Registrovaný
66 Filip Carlan 111692 927 MA1 FloppyDisk Registrovaný
67 Jakub Kříž 134138 833 MA1 TMHOI Registrovaný
68 Jan Redlich 72821 848 MA1 DGC Praha Registrovaný

#HráčPDGA#Rating12Celkem+/-
1Jan Zahradníček110718935404585-17
2Martin Fojtík126634950434487-15
3Vojtěch Šváb116195910454388-14
3Jan Veselý80355933434588-14
5Pavel Sedlák129758950444589-13
6Matyáš Bareš129605910474390-12
7David Šindelář0 434891-11
8Lukas Landa122650932464692-10
9Filip Conk137217923464793-9
9Filip Carlan111692927484593-9
11Adam Kulich117338896464894-8
11Jakub Koštel115203905474794-8
11Jan Kolář101936923474794-8
11Jakub Kříž134138833494594-8
15Jakub Hošek130320897484795-7
15Alexander Uulas102929902474895-7
17Václav Bednář120195830484896-6
18Lubos Pavlik120061895504797-5
18Jirka Dustira133437835514697-5
18Lukáš Houška0 514697-5
21Vojtěch Rychtar71080897504999-3
22Petr Houška0 4753100-2
22Jakub Zahradníček1240538364852100-2
24Tomáš Verner708268944853101-1
25Martin Fajta0 5252104+2
25Matěj Verl1150728844856104+2
25Petr Höfner0 5450104+2
25Jan Redlich728218485153104+2
#HráčPDGA#Rating12Celkem+/-
1Filip Surjomartono147915930414788-14
2Filip Míchek0 464591-11
3Tomáš Plechatý  484896-6
3Conor Gleason  484896-6
5Martin Pošmourný  455297-5
6Václav Chadt  504999-3
7Marek Surjomartono1479168785248100-2
8Harmen van den Berg  50521020
9Jiří Veselý1384408245449103+1
9Tomáš Bareš0 5251103+1
11Jakub Polák0 5054104+2
11Miroslav Vlček1189568095450104+2
13Václav Josef Vlček0 5253105+3
14David Slovák  5749106+4
15Lukáš Burger0 5453107+5
15Adam Surjomartono1483738915354107+5
15Tomáš Mašín1385368345552107+5
18Roman Kunovjánek  5355108+6
18Petr Böhm  5454108+6
20Sebastian Paul1351278005852110+8
21Michael Bliek1399787816152113+11
22Vojta Bublík0 5759116+14
22Martin Zeman  5660116+14
24Pavel Cerny1371137485958117+15
25Štěpán Pilař  6157118+16
25Lukáš Pelikán0 6157118+16
25Lukáš Timko144882 5959118+16
25Zdeněk Sedlák1357607865959118+16
29Martin Dolejš  5961120+18
30Marek Šoth0 6459123+21
31Josef Nepovím 0 6659125+23
32Michael Eversfield  6663129+27
#HráčPDGA#Rating12Celkem+/-
1Martina Kalinová9171683950521020
2Marketa Sedlakova0 5358111+9
2Bianca Strunz0 5655111+9
4Zdenka Staňková0 5756113+11
5Marcela Tomášů 1143027626360123+21
6Simona Kreuzigerová0 6363126+24
7Lenka Duštírová  6765132+30
8Lucie Blažková1015826577171142+40

Hřiště

LayoutKoloPočet jamekParDélka
Lesopark Letňany 20201. kolo15511625
Lesopark Letňany 20202. kolo15511625