Blog
Kandidatura do VR ČADG 2021-22

Jak jsme Vás informovali, 12. prosince proběhne v Praze Členská schůze České asociace discgolfu.

Kromě obvyklé agendy, kdy současná Výkonná rada ČADG bude své členy informovat o souhrnu za rok 2020, je tato Členská schůze také volební. Současné VR ČADG končí mandát.

Otevíráme prostor pro podání přihlášek kandidátů do Výkonné rady ČADG. Podmínkou pro účast ve VR ČADG je platné členství ČADG. Uzávěrka na podání přihlášek je stanovena na 15. 11. 2020. Přihlášky posílejte na adresu vr@idiscgolf.cz. Prosíme, spolu s přihláškou (volnou formou) zašlete také své představení a důvod proč se o pozici ucházíte. Vaše představení bude poskytnuto pro účel volby ostatním členům ČADG.

Věříme, že snad každý discgolfista touží posunout naši organizaci/hru kupředu a rád se zapojí.

 

Blog
MČR 2021 oznámení

S potěšením oznamujeme, že máme vybraného pořadatele MČR 2021 v discgolfu.

Než vám prozdradíme vítěze, bylo by fajn si kandidáty představit. Do kandidatury na pořádání MČR 2021 se přihlásili dva jihočeské kluby DGC Vajgar Jindřichův Hradec a Budweis Discgolf Club z Českých Budějovic.

DGC Vajgar - dlouholetý pořadatel discgolfových turnajů v Mertových sadech. Příprava layoutu vždy na nejvyšší úrovni, letos podpořená skělými spottery s vlaječkami a se záludnými lesními jamkami. Typicky výborná kuchyně Honzy Nadberežného se zázemím v hospůdce Pod Hradem nebo v parku u lávky. 

Budweis Discgolf Club - klub založený před 2 lety. Jeden z nerychlejších růstů členské základny a pořadatel posledního turnaje 1. discgolfové ligy v letošním roce. Hřiště v parku Stromovka, která umožňuje vystavět téměř neomezené množství zajímavých jamek. Na hřišti je třeba umět hodit daleko a v mnoha případech i přesně. Klub úzce spolupracuje s centrem Bazalka, kterému pomáhá finančními dary z vybraného startovného. Kuchyně zajištěná restaurací Solnice s neméně výborným jídlem a pivem.

Očekávali jsme těžký výběr, přestože oba kandidátské kluby zaručovaly, že nemůžeme šlápnout vedle. Nakonec se však rozhodlo tak trochu samo, když jsme obdrželi zprávu, že na části Jindřichohradeckého layoutu Oldřich III. z Hradce, který měli v klubu připravený pro pořadatelství, se bude provádět výstavba a náhradní pozemky se nedaří zajistit.

Proto se příští rok uvidíme na MČR 2021 v discgolfu uvidíme v Českých Budějovicích! Termín turnaje je stanoven na 10. - 12. 9. 2021

Gratulujeme!

Blog
Omezení sportu - usnesení vlády 996/2020

V návaznosti na usnesení vlády č. 996, o pozastavení organizovaných sportovních akci od pondělí 12. 10. 2020 po dobu 14 dní, VR ČADG oznamuje, že pozastavuje organizované soutěže, minimálně po dobu platnosti omezení.

V následujících dnech budeme kontaktovat organizátory dotčených turnajů, abychom se domluvili na dalším postupu.

 

Blog
Covid 19 - opatření říjen

V návaznosti na vládní opatření ze dne 1. 10. 2020, s účinností od 5. 10. 2020 (naleznete zde) VR ČADG přijímá stanovisko, že se nás omezení týkají v bodě II.2

"sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště; stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy"

Vzhledem k tomu, že je většina turnajů již za námi, dopad těchto opatření bude minimální. Veškeré turnaje regionálních lig, 2. ligy jsou pod záštitou ČADG a tudíž je možné turnaje pořádat s maximální kapacitou hráčů a pořadatelů 130 osob. Tento počet považujeme za dostatečný.

Rádi bychom upozornili pořadatele tzv. Nkových turnajů, že tyto turnaje nejsou organizovány ČADG a tudíž se na ně vztahují jiná pravidla usnesení vlády. ČADG však bude akceptovat změnu statusu turnaje se zařazením do regionální ligy.

VR, po domluvě s pořadateli, během včerejší schůze jednohlasně odsouhlasila výjimku pro zažazení Czech Open 2020 pod záštitu ČADG. Jedná se o jeden z mála mezinárodních turnajů na území ČR, který je standardně veden pouze jako PDGA. Bez této výjimky by se nemohl (nejspíše) turnaj v plánovaném termínu uskutečnit.

Rádi bychom upozornili, že nadále platí doporučení ČADG k účasti a pořádání turnajů z května (naleznete zde)

 

Blog
Členská schůze/Galavečer ČADG 2020

Výkonná rada ČADG stanovila termín Členské schůze pro rok 2020. Tentokrát bychom rádi ČS spojili i Galavečerem ČADG (pokud nám to vládní opatření umožní)

Členská schůze se letos uskuteční 12. 12. 2020 od 10:00, prosíme, zapište si tento termín do kalendáře. Místo konání bude v nejbližší době ještě upřesněno. V tuto chvíli ale již můžeme říci, že se bude konat v Praze.

Účast na Členské schůzy je více než důležitá. Tento rok je volební, všem členům VR ČADG končí v tomto roce mandát.Výzva k podání kandidatur bude vyhlášena v nejbližích hodinách. Příjem kandidatur bude ukončen 15. 11. 2020. Již v tuto chvíli můžeme prozradit, že ne všichni členové VR budou kandidovat i pro další období.

Nadále chceme pokračovat v nové tradici Galavečera ČADG, které vnímáme jako skvělou příležitost k oficiálnímu vyhlášení výsledků uplynulé sezony a hlavně jako příležitost, aby se setkávali hráči z různých koutů ČR. Termín konání bude stejný tj. 12. 12. 2020 a navážeme na ČS. Začátek Galavečera ČADG je plánovaný na 16:00. 

Věříme, že zvolený termín bude atraktivní i s ohledem k předvánoční atmosféře v Praze a možnosti vánočních nákupů.

Blog
TZ: 1.liga Made in Chřiby 2020

Po čtyřleté pauze se v areálu Gruntu Galatík V Těšánkách u Kroměříže znovu uskutečnil discgolfový turnaj a pod názvem Made In Chřiby 2020 se zařadil do První ligy discgolfu. Hlavní organizace se zmocnil klub Discgolf Lískovec v čele s Markem Budíkem a ruku k dílu přiložily další moravské kluby, jmenovitě Fénix Brno, DGC Moravský Krumlov, Eagles Uničov a DGC Kobylí. Turnaj se uskutečnil s podporou internetového obchodu proDiscgolf.cz, firem G3, Grunt Galatík, Amekan, Spálovský a dalších.

Během tréninkového pátečního dne se uskutečnil i distance contest v jednotlivých kategoriích. Nejlepší výkon předvedl Jakub Knápek hodem dlouhým 162 metrů, kterým zároveň stanovil nový český rekord.

V sobotu, kdy panovalo krásné slunečné počasí, všech 83 hráčů poměřilo síly s velmi náročným hřištěm plným dlouhých a místy i technických hodů. Na několika jamkách jsou hráči nuceni házet přes vodu, což přidává zvláště na mentální obtížnosti hřiště. Jamka 1 má navíc koš umístěný na ostrově, a tím se stává jednou z unikátních jamek českého discgolfu. Všudy přítomný vítr na dlouhých otevřených fairwayích hraje také velkou roli. V prvním kole se Jakubovi Knápkovi podařilo zahrát kolo s nejvyšším PDGA ratingem, jakého kdy český hráč dosáhl, a to 1061. Během sobotního večera se uskutečnil také putting contest, který zvítězil Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov).

V neděli hru ztížil navíc faktor deště a mokra a boje o přední pozice byly tedy ještě obtížnější. V hlavní kategorii MPO se s hřištěm nejlépe vypořádal Jakub Knápek (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín), na druhém místě skončil Jakub Semerád (Silver Stars Hunters Team) a třetí se umístil Matěj Vojtík (Gold Stars Hunters Team, DGC Slovácko). Mezi ženami zvítězila Eliška Bártková (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín) po rozhozu s druhou Katkou Boďovou ze Slovenska, třetí skončila Nikola Moravcová (DGC Hunters). Mezi hráči kategorie MP40 zvítězil Lukáš Filandr (Latitude 64), v MP50 Jirka Provazník (Bazarmix Ostrava), mezi juniory do 18 let Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín) a do 15 let Petr Striegler (proDiscgolf.cz Albatros Team a DGC Moravský Krumlov).

Kompletní výsledky jsou k dispozici na webu idiscgolf.cz (http://idiscgolf.cz/turnaje/319) a PDGA (https://www.pdga.com/tour/event/46801). Fotografie od Martina Jaroše jsou dostupné na FB stránce Discgolf Lískovec (https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2642044462723626https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2643221305939275https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2643885772539495) a video od Tomáše Valíka na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=BZ6Rz1lg488). Celkem se rozdalo zpět mezi nejlepší 60% vybraného startovného, něco málo přes 30 000Kč. Průměrný rating paru hřiště byl 958 a pod par zahrálo celkem 17 hráčů. 

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za odvahu vypořádat se s takto těžkým hřištěm.  

Daniel Konečný a Marek Budík

 

 

Blog
TZ: MČR 2020 v Uničově

V termínu 21.- 23.8.2020 se v Uničově uskutečnilo dvakrát odložené Mistrovství republiky jednotlivců v discgolfu, kterého se zúčastnilo 143 českých hráčů a hráček.


Třídenní turnaj byl vypsán zároveň jako PDGA B. Po čtvrtečním oficiálním tréninku a online meetingu byl turnaj oficiálně zahájen v pátek ráno.


Během prvního kola jsme byli svědky velmi dobrých výkonů ve všech kategoriích, v kategorii OPEN nejlepší kolo zahráli se skóre -12 (rating 1045) Jakub Semerád a Kryštof Novák, v kategorii FPO jsme po prvním kole měli na prvním místě hned 4 hráčky, Elišku Bártkovou, Andreu Jenčke, Veroniku Fabíkovou a Lenku Vondrovou. V ostatních kategoriích po prvním kole vedli Tomáš Dostál s -8 (MP40), Pavel Votický s PARem (MP50) a Martin Štípek s -7 (MJ18). Bylo jasné, že druhý hrací den bude opravdu důležitý.


V druhém kole se v kategorii OPEN blýskl Bohdan Bílek, který vyrovnal turnajový rekord -12 (rating 1037) a tím se posunul ze 14. místa do prvního flightu posledního kola. Naopak se moc nedařilo jednomu z favoritů Matěji Vojtíkovi, který se v druhém kole propadl z průběžného 4 místa na 13. místo. Po druhé kole se vedení ujal Jakub Semerád o dva hody před duem Novák a Knápek.
V kategorii FPO se pod výborně zahraném druhém kole ocitla ve vedení Eliška Bártková s náskokem 4 hodů na Jarmilu Havířovou.
V kategorii MP40 se druhé kolo Tomáši Dostálovi nevydařilo dle jeho představ a tak se do vedení s náskokem dvou hodů probojoval Lukáš Filandr a na druhé místo poskočil Rudolf Konečný.
V kategorii MP50 smazal náskok 6 hodů Pavla Votického Jirka Provazník a do třetího kola šel se ztrátou pouze 1 hodu.
V kategorii MJ18 se do vedení vyhoupl Jakub Dostál, čemuž pomohlo i jeho eso na jamce č. 14, pronásledovaný Martinem Štípkem a Petrem Mrázkem.


Večerní bouřka provázená přívalovým deštěm dala organizátorům v neděli ráno zabrat, protože museli těsně před výhozem posledního kola řešit obrovskou louži kolem koše č.7. Vše se nakonec vyřešilo a finálové hrací kolo bylo odstartováno dle harmonogramu.

A ve třetím kole bylo opravdu na co koukat!
Jako první jsme poznali Mistra republiky pro rok 2020 v kategorii MJ18, kde si vítězství pohlídal Jakub Dostál (Moravian Gators) před Petrem Mrázkem (Bazarmix) a Martinem Štípkem (Eagles Uničov)
V kategorii MJ50 se bojovalo do poslední jamky, ale ani tam nebylo rozhodnuto. Titul Mistra republiky po rozhozu s Pavlem Votickým (DGC Albium) získal Jiří Provazník (Bazarmix). Jako třetí se umístil Pavel Marišinec (Bazarmix).
V kategorii MP40 titul Mistra republiky nakonec získal Lukáš Filandr (Latitude64) s náskokem pouhého 1 hodu před Rudou Konečným (DGC Slovácko). Třetí skončil Tomáš Dostál (Bazarmix).
V kategorii FPO se z vítězství a svého druhého titulu Mistryně republiky radovala Eliška Bártková (Moravian Gators a Albatros Prodiscgolf.cz), která o hod porazila Jarmilu Havířovou, na pódiu je doplnila Andrea Jenčke (Lions Šumperk).
V kategorii OPEN, kde v neděli dopoledne vedoucí flight dohrával dvě jamky druhého kola, přerušeného kvůli bouřce, se do boje o titul v prvním flightu zapojil Jakub Semerád, Kryštof Novák, Jakub Knápek a Bohdan Bílek. Hru těchto hráčů sledovalo rekordní množství diváků. Nejlépe se s hřištěm vypořádal Kryštof Novák (Moravian Gators, Discmania a Albatros Prodiscgolf.cz), který zopakoval svoje rekordní 1. kolo a zahrál -12 (rating 1043), k tomu přidal nádherné eso na jamce č.16 a získal tak svůj již druhý titul Mistra republiky. Zároveň získal jako absolutní vítěz turnaje speciální cenu a to hodinky od sponzora turnaje švýcarské firmy Wenger. Vicemistrem v této kategorii se stal Jakub Semerád (Goldstars Hunters) a druhým Vicemistrem Jakub Knápek (Moravian Gators a Albatros Prodiscgolf.cz).

Organizátoři turnaje děkují všem hráčům za účast, městu Uničov a Olomouckému Kraji za podporu a děkují také všem sponzorům.

Příští Mistrovství republiky 2021 v discgolfu se odehraje v Jižních Čechách, kde se o pořádání rozhodne mezi městy Jindřichův Hradec a Českými Budějovicemi.
 

Mistři a vicemistři ČR pro rok 2020:

kategorie MPO (open)

 1. Kryštof Novák        (-31)
 2. Jakub Semerád      (-28)
 3. Jakub Knápek        (-26)

kategorie FPO (ženy)

 1. Eliška Bártková     (+17)
 2. Jarmila Havířová   (+18)
 3. Andrea Jenčke       (+21)

kategorie MJ18 (junioři do 18 let)

 1. Jakub Dostál          (-18)
 2. Petr Mrázek             (-15)
 3. Martin Štípek          (-14)

kategorie MP40 (muži nad 40 let)

 1. Lukáš Filandr         (-14)
 2. Rudolf konečný     (-13)
 3. Tomáš Dostál         (-11)

kategorie MP50 (muži nad 50 let)

 1. Jirka Provazník      (+11)
 2. Pavel Votický         (+11)
 3. Pavel Marišinec      (+14)
   

Nejprestižnější turnaj České discgolfové sezóny 2020 je tedy za námi, ale čeká nás ještě několik turnajů 1. ligy discgolfu – Made In Chřiby 2020 ve Zdounkách (5. - 6.9.) a Agrola Bagr Cup 2020 v Českých Budějovicích (19. - 20. 9) a také třídenní PDGA-B turnaj Moravian Open – Memoriál Jiřího Bílka u Nového Jičína (26. -28.9.)

Videa a fotografie naleznete na FB pořadatele DG Eagles Uničov nebo na FB stránkách České asociace discgolfu

Blog
TZ: 2. liga proDiscgolf.cz Búřov Open 2020
Ani nešvary počasí nepřekazily start 2. Discgolfové ligy na proDiscgolf.cz Búřov Open 2020
 
Zbrusu nová pevná osmnáctijamka ve Valašských kotárech ještě ztížená pro zahajující turnaj 2. DGL. Organizátoři turnaje ve spolupráci s majitelem a provozovatelem celého areálu Golf Club Búřov si pro 90 registrovaných hráčů přichystali hřiště plné nástrah a komplikací. Už na jamce číslo jedna se nachází (dost možná) světově unikátní ďáblovy vidle, alias čtyřnásobné mandatory. Prvních devět jamek hřiště je pak spíše lesních a technických, zatímco na druhé devítce si hráči musí poradit s větrem a velkým převýšením. 
 
Na registrační listině se objevila jména většiny nejlepších hráčů České republiky. Lokalita i příslib velmi náročného hřiště je zkrátka lákala i přes to, že v druhé lize nemohou bodovat. Vítězem kategorie MPO se stal Jakub Knápek (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín) , druhý byl Bohdan Bílek (proDiscgolf.cz Albatros Team, Team Discmania a Moravian Gators Nový Jičín) a třetí Jakub Semerád (Silver Stars Hunters Team). V FPO zvítězila Andrea Jenčke (Šumperk Lions), v MP40 Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov), v MP50 Roman Miezga, v MJ18 Petr Mrázek (DGC Bazarmix) a v MJ15 Martin Štípek (Eagles Uničov).
 
 
Fotogalerie plné překrásných snímků od Martina Jaroše jsou zde (tréninksobotaneděle).
 
Organizátorem turnaje byl internetový obchod proDiscgolf.cz.
 
Ještě jednou gratulujeme všem medailistům a děkujeme všem účastníkům! Těšíme se na příště!
 
Kryštof Novák, proDiscgolf.czDiscGolfPark.cz
tel: +420 731 613 592

 

Blog
Rozhodnutí o MČR 2021 odloženo na konec září
Na konci května Soutěžně technická komise ČADG ve spolupráci s Výkonnou radou ČADG vyhlásila přihlašování potenciálních pořadatelů MČR v discgolfu a MČR v discgolfu juniorů pro rok 2021. Pořadatelkou MČR v discgolfu juniorů 2021 bude Martina Kalinová, turnaj se odehraje v termínu 15.-16.5.2021 ve Žďáru nad Sázavou.
 
S MČR v discgolfu jednotlivců (dospělých) je situace trochu ošemetnější. Přihlásili se totiž dva organizátoři - DGC Vajgar z Jindřichova Hradce a DGC Budweis z Českých Budějovic. Vzhledem k tomu, že se jedná o nové organizátory i hřiště pro takto velký turnaj, se členové STK a VR shodli na tom, že rozhodnutí padne až na konci září 2020. Do té doby totiž proběhnou turnaje 1. DGL od stejných organizátorů - Prodiscus: Jindřichův Hradec Open 2020 a Bagr Cup 2020. 
 
Čeká nás tedy kvalitní jihočeské derby o pořadatele MČR 2021! Posléze STK a VR rozhodne o pořadateli. My teď můžeme jen čekat a doporučit všem, aby se obou turnajů zúčastnili, protože o privilegiu MČR 2021 rozhodne zejména všeobecná kvalita turnaje. Věříme tedy, že do toho organizátoři dají všechno. 
 
Za STK ČADG,
Kryštof Novák
Blog
! MČR V UNIČOVĚ ODLOŽENO NA SRPEN !

Drazí hráči,

rok 2020 se rozhodně do našich discgolfových pamětí nezapíše jako ten nejjednodušší.

Ač jsme ještě koncem minulého týdne byli pozitivní a klub z Uničova i s pomocníky o víkendu vrhnul všechny své síly do opravy výhozišť a hřiště po záplavě, do přípravy layoutu na MČR, příroda chtěla jinak.

V noci z neděle na pondělí, opět, další průtrž mračen potopila hřiště v Uničově pod vodu. Momentálně je nehratelných 6 jamek a místy je až 30 cm vody.

Výsledkem narychlo svolané schůzky pořadatelů s VR ČADG je, že MČR napodruhé posuneme. Náhradní termín padl na konec srpna, tj. na termín 21. – 23. 8. 2020, což je termín, na který bylo původně plánováno EDGC/EDGCM na Konopišti.

Velice nás mrzí, že již podruhé přesouváme termín MČR v Uničově, ale za daných okolností nemáme jinou alternativu. Věříme, že i přes nastalou situaci se se všemi uvidíme v novém termínu.

Instrukce:

Pokud víte, že se v novém termínu nebudete moci zúčastnit, prosíme, odhlašte se do 12. 7. 2020. Prosíme, neotálejte, aby měli hráči, kteří se chtějí zúčastnit, dostatek času uhradit startovné. Vaše startovné vám bude vráceno do startu MČR v Uničově 2020

Pokud máte zájem se turnaje zúčastnit a ještě nejste přihlášeni, přihlašte se a zařadíte se na waiting list. Pokud se uvolní místa, budete postupně stoupat waiting listem, až se dostanete na startovní listinu.

Pokud půjde vše podle plánu, layout MČR bude připraven 15. 8. 2020, tedy celý týden před turnajem.

Aktuální stav hřiště naleznete na tomto linku na FB

Organizační tým MČR Uničov 2020 & VR ČADG