TZ: MČR 2020 v Uničově

V termínu 21.- 23.8.2020 se v Uničově uskutečnilo dvakrát odložené Mistrovství republiky jednotlivců v discgolfu, kterého se zúčastnilo 143 českých hráčů a hráček.

Třídenní turnaj byl vypsán zároveň jako PDGA B. Po čtvrtečním oficiálním tréninku a online meetingu byl turnaj oficiálně zahájen v pátek ráno.

Během prvního kola jsme byli svědky velmi dobrých výkonů ve všech kategoriích, v kategorii OPEN nejlepší kolo zahráli se skóre -12 (rating 1045) Jakub Semerád a Kryštof Novák, v kategorii FPO jsme po prvním kole měli na prvním místě hned 4 hráčky, Elišku Bártkovou, Andreu Jenčke, Veroniku Fabíkovou a Lenku Vondrovou. V ostatních kategoriích po prvním kole vedli Tomáš Dostál s -8 (MP40), Pavel Votický s PARem (MP50) a Martin Štípek s -7 (MJ18). Bylo jasné, že druhý hrací den bude opravdu důležitý.

V druhém kole se v kategorii OPEN blýskl Bohdan Bílek, který vyrovnal turnajový rekord -12 (rating 1037) a tím se posunul ze 14. místa do prvního flightu posledního kola. Naopak se moc nedařilo jednomu z favoritů Matěji Vojtíkovi, který se v druhém kole propadl z průběžného 4 místa na 13. místo. Po druhé kole se vedení ujal Jakub Semerád o dva hody před duem Novák a Knápek.
V kategorii FPO se pod výborně zahraném druhém kole ocitla ve vedení Eliška Bártková s náskokem 4 hodů na Jarmilu Havířovou.
V kategorii MP40 se druhé kolo Tomáši Dostálovi nevydařilo dle jeho představ a tak se do vedení s náskokem dvou hodů probojoval Lukáš Filandr a na druhé místo poskočil Rudolf Konečný.
V kategorii MP50 smazal náskok 6 hodů Pavla Votického Jirka Provazník a do třetího kola šel se ztrátou pouze 1 hodu.
V kategorii MJ18 se do vedení vyhoupl Jakub Dostál, čemuž pomohlo i jeho eso na jamce č. 14, pronásledovaný Martinem Štípkem a Petrem Mrázkem.

Večerní bouřka provázená přívalovým deštěm dala organizátorům v neděli ráno zabrat, protože museli těsně před výhozem posledního kola řešit obrovskou louži kolem koše č.7. Vše se nakonec vyřešilo a finálové hrací kolo bylo odstartováno dle harmonogramu.

A ve třetím kole bylo opravdu na co koukat!
Jako první jsme poznali Mistra republiky pro rok 2020 v kategorii MJ18, kde si vítězství pohlídal Jakub Dostál (Moravian Gators) před Petrem Mrázkem (Bazarmix) a Martinem Štípkem (Eagles Uničov)
V kategorii MJ50 se bojovalo do poslední jamky, ale ani tam nebylo rozhodnuto. Titul Mistra republiky po rozhozu s Pavlem Votickým (DGC Albium) získal Jiří Provazník (Bazarmix). Jako třetí se umístil Pavel Marišinec (Bazarmix).
V kategorii MP40 titul Mistra republiky nakonec získal Lukáš Filandr (Latitude64) s náskokem pouhého 1 hodu před Rudou Konečným (DGC Slovácko). Třetí skončil Tomáš Dostál (Bazarmix).
V kategorii FPO se z vítězství a svého druhého titulu Mistryně republiky radovala Eliška Bártková (Moravian Gators a Albatros Prodiscgolf.cz), která o hod porazila Jarmilu Havířovou, na pódiu je doplnila Andrea Jenčke (Lions Šumperk).
V kategorii OPEN, kde v neděli dopoledne vedoucí flight dohrával dvě jamky druhého kola, přerušeného kvůli bouřce, se do boje o titul v prvním flightu zapojil Jakub Semerád, Kryštof Novák, Jakub Knápek a Bohdan Bílek. Hru těchto hráčů sledovalo rekordní množství diváků. Nejlépe se s hřištěm vypořádal Kryštof Novák (Moravian Gators, Discmania a Albatros Prodiscgolf.cz), který zopakoval svoje rekordní 1. kolo a zahrál -12 (rating 1043), k tomu přidal nádherné eso na jamce č.16 a získal tak svůj již druhý titul Mistra republiky. Zároveň získal jako absolutní vítěz turnaje speciální cenu a to hodinky od sponzora turnaje švýcarské firmy Wenger. Vicemistrem v této kategorii se stal Jakub Semerád (Goldstars Hunters) a druhým Vicemistrem Jakub Knápek (Moravian Gators a Albatros Prodiscgolf.cz).

Organizátoři turnaje děkují všem hráčům za účast, městu Uničov a Olomouckému Kraji za podporu a děkují také všem sponzorům.

Příští Mistrovství republiky 2021 v discgolfu se odehraje v Jižních Čechách, kde se o pořádání rozhodne mezi městy Jindřichův Hradec a Českými Budějovicemi.