Blog
TZ: 2. liga proDiscgolf.cz Búřov Open 2020
Ani nešvary počasí nepřekazily start 2. Discgolfové ligy na proDiscgolf.cz Búřov Open 2020
 
Zbrusu nová pevná osmnáctijamka ve Valašských kotárech ještě ztížená pro zahajující turnaj 2. DGL. Organizátoři turnaje ve spolupráci s majitelem a provozovatelem celého areálu Golf Club Búřov si pro 90 registrovaných hráčů přichystali hřiště plné nástrah a komplikací. Už na jamce číslo jedna se nachází (dost možná) světově unikátní ďáblovy vidle, alias čtyřnásobné mandatory. Prvních devět jamek hřiště je pak spíše lesních a technických, zatímco na druhé devítce si hráči musí poradit s větrem a velkým převýšením. 
 
Na registrační listině se objevila jména většiny nejlepších hráčů České republiky. Lokalita i příslib velmi náročného hřiště je zkrátka lákala i přes to, že v druhé lize nemohou bodovat. Vítězem kategorie MPO se stal Jakub Knápek (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín) , druhý byl Bohdan Bílek (proDiscgolf.cz Albatros Team, Team Discmania a Moravian Gators Nový Jičín) a třetí Jakub Semerád (Silver Stars Hunters Team). V FPO zvítězila Andrea Jenčke (Šumperk Lions), v MP40 Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov), v MP50 Roman Miezga, v MJ18 Petr Mrázek (DGC Bazarmix) a v MJ15 Martin Štípek (Eagles Uničov).
 
 
Fotogalerie plné překrásných snímků od Martina Jaroše jsou zde (tréninksobotaneděle).
 
Organizátorem turnaje byl internetový obchod proDiscgolf.cz.
 
Ještě jednou gratulujeme všem medailistům a děkujeme všem účastníkům! Těšíme se na příště!
 
Kryštof Novák, proDiscgolf.czDiscGolfPark.cz
tel: +420 731 613 592

 

Blog
Rozhodnutí o MČR 2021 odloženo na konec září
Na konci května Soutěžně technická komise ČADG ve spolupráci s Výkonnou radou ČADG vyhlásila přihlašování potenciálních pořadatelů MČR v discgolfu a MČR v discgolfu juniorů pro rok 2021. Pořadatelkou MČR v discgolfu juniorů 2021 bude Martina Kalinová, turnaj se odehraje v termínu 15.-16.5.2021 ve Žďáru nad Sázavou.
 
S MČR v discgolfu jednotlivců (dospělých) je situace trochu ošemetnější. Přihlásili se totiž dva organizátoři - DGC Vajgar z Jindřichova Hradce a DGC Budweis z Českých Budějovic. Vzhledem k tomu, že se jedná o nové organizátory i hřiště pro takto velký turnaj, se členové STK a VR shodli na tom, že rozhodnutí padne až na konci září 2020. Do té doby totiž proběhnou turnaje 1. DGL od stejných organizátorů - Prodiscus: Jindřichův Hradec Open 2020 a Bagr Cup 2020. 
 
Čeká nás tedy kvalitní jihočeské derby o pořadatele MČR 2021! Posléze STK a VR rozhodne o pořadateli. My teď můžeme jen čekat a doporučit všem, aby se obou turnajů zúčastnili, protože o privilegiu MČR 2021 rozhodne zejména všeobecná kvalita turnaje. Věříme tedy, že do toho organizátoři dají všechno. 
 
Za STK ČADG,
Kryštof Novák
Blog
! MČR V UNIČOVĚ ODLOŽENO NA SRPEN !

Drazí hráči,

rok 2020 se rozhodně do našich discgolfových pamětí nezapíše jako ten nejjednodušší.

Ač jsme ještě koncem minulého týdne byli pozitivní a klub z Uničova i s pomocníky o víkendu vrhnul všechny své síly do opravy výhozišť a hřiště po záplavě, do přípravy layoutu na MČR, příroda chtěla jinak.

V noci z neděle na pondělí, opět, další průtrž mračen potopila hřiště v Uničově pod vodu. Momentálně je nehratelných 6 jamek a místy je až 30 cm vody.

Výsledkem narychlo svolané schůzky pořadatelů s VR ČADG je, že MČR napodruhé posuneme. Náhradní termín padl na konec srpna, tj. na termín 21. – 23. 8. 2020, což je termín, na který bylo původně plánováno EDGC/EDGCM na Konopišti.

Velice nás mrzí, že již podruhé přesouváme termín MČR v Uničově, ale za daných okolností nemáme jinou alternativu. Věříme, že i přes nastalou situaci se se všemi uvidíme v novém termínu.

Instrukce:

Pokud víte, že se v novém termínu nebudete moci zúčastnit, prosíme, odhlašte se do 12. 7. 2020. Prosíme, neotálejte, aby měli hráči, kteří se chtějí zúčastnit, dostatek času uhradit startovné. Vaše startovné vám bude vráceno do startu MČR v Uničově 2020

Pokud máte zájem se turnaje zúčastnit a ještě nejste přihlášeni, přihlašte se a zařadíte se na waiting list. Pokud se uvolní místa, budete postupně stoupat waiting listem, až se dostanete na startovní listinu.

Pokud půjde vše podle plánu, layout MČR bude připraven 15. 8. 2020, tedy celý týden před turnajem.

Aktuální stav hřiště naleznete na tomto linku na FB

Organizační tým MČR Uničov 2020 & VR ČADG

Blog
MČR v Uničově BUDE

Je středa, dobrých zpráv třeba.

Pořadatelé z Uničova i VR ČADG se shodli, že i přes nepříznivou situaci v posledních dnech se MČR konat bude.

Snad jsme si již všechnu smůlu vybrali a neobjeví se další katastrofa.

V sobotu kluci z Uničova plánují brigádu na hřišti, budou se upravovat výhoziště. čístit fairwaye a další potřebné práce.

Takže si nezapomeňte v kalendáři uvolnit místo a přijet se podívat.

 

 

Blog
První český hráč překonal rating 1000

Obrovská gratulace Jakubovi Knápkovi, kterému se jako prvnímu českému hráči povedlo zdolat PDGA rating 1000.

Kuba je členem Gatorů a Albatrosu.

Výborná práce Kubo! Užívej si skvělý úspěch.

Věříme, že se k tobě do tisícovkového klubu brzo přidají i další hráči.

 

 

Blog
MČR v Uničově ohroženo

Měli jsme pro Vás v plánu vydat krátký článek k letošnímu prvnímu turnaji 1. discgolfové ligy, který se konal v Moravském Krumlově.

Bohužel nás v noci překvapilo počasí. Uničov se tak po coronaviru musí tento rok vypořádat s druhou těžkou situací.

Již za necelý měsíc má v Uničově proběhnout Mistrovství ČR v discgolfu. Bohužel včerejší bouřky způsobily zaplavení hřiště.

Momentálně čekáme s rozhodnutím do pátku a uvidíme, jak bude situace vypadat. Dle aktuálního stavu rozhodneme o dalším postupu.

Níže naleznete krátký videoreport od Peci, jak hřiště vypadá

https://www.facebook.com/CADGCZ/posts/3116092595118289

 

Blog
Kouření na turnajích - Anketa

Spolu s uveřejněním upraveného soutěžního řádu se pod článkem https://idiscgolf.cz/clanek/92 rozpoutala diskuse ohledně kouření na turnajích, které se upravuje a je méně restriktivní než v původní podobě

VR ČADG se obrátila na PDGA ohledně dvou bodů:

1. Zákaz kouření na turnajích 1 ligy a MČR - PDGA zákaz podpořila

2. Zákaz kouření ve flightu s juniorem - PDGA zákaz nepodpořila.

Zdůvodněním je, že jsou v takovém případě nerovné podmínky pro kuřáka, který nesmí ve flightu s juniorem kouřit a kuřákem, který jde ve flightu dospělých a kouřit může. Takže zákaz pro všechny, nebo pro nikoho.

 

VR, STK a RK většinově vnímá discgolf jako sportovní činnost. Zároveň ale neradi zasahujeme do osobních práv hráčů.

Ve FB příspěvku můžete hlasovat, jak vnímáte kouření na turnajích. V komentářích můžete uvést Váš názor, ale je nutné, aby byla dodržena pravidla slušného chování. https://www.facebook.com/CADGCZ/posts/3086834148044134

 

Dovolujeme si uvést některá pro a proti. Jistě jich vymyslíte více

Pro kouření:

Zásah do osobních práv kuřáka

Kuřák se dostává nedostatkem nikotinu do nekonfortní situace (způsobení stresu, nesoustředěnosti)

Proti kouření

Ochrana práv nekuřáků, především mladistvích a ostatních hráčů, kteří často nemají odvahu kuřákovi říci "Ne, nekuř"

Získání výhody kuřáka, kterého nikotin podporuje (zlepšuje soustředení, uklidňuje, stimuluje srdeční činnost) a získává tak výhodu nad nekuřákem

Sportujeme

 

Rádi bychom závěrem upozornili, že hlasování není závazné pro VR a jedná se pouze o průzkum.

 

 

 

Blog
MČR Juniorů 2020 zrušeno
Vážení junioři a juniorky,
mám pro vás bohužel špatnou zprávu. Letošní mistrovství ČR pro kategorie MJ10-MJ15 se nakonec ruší a přesouvá na rok 2021. 
 
Nový termín bude znám dostatečně dopředu na základě rozhodnutí Výkonné rady ČADG. Ke zrušení mě vedla především kolize s turnajem první ligy, kterého se účastní část hráčů (především z kategorie MJ15 a z řad některých rodičů). Bohužel jsme od provozovatele ve Ždáru nad Sázavou dostali pouze jedinou možnost na podzim a to víkend 18.-20.9., tedy z této strany změna termínu nebyla možná. 
 
Doufám, že jsem vám alespoň, jako malé bolestné, přinesla radost právě probíhající puttovací ligou, které se účastní 55 juniorů napříč celou republikou. V neposlední řadě bych vám ráda nabídla také možnost účasti na víkendovém Juniorském turnaji, který bych ráda uspořádala v Praze.
 
12.-13.září 2020 Smajl junior cup https://idiscgolf.cz/turnaje/440
Přijeďte se spolu s vaší rodinou/klubem podívat do hlavního města. Bude nás čekat formát víkendového turnaje (2x 10-12jamek v sobotu, finále v neděli), kromě toho vyrazíme společně v sobotu večer do historického centra a možná bude i night putting contest 🙂
Ubytovat se bude možné i u nás v DDM za drobný peníz...na karimatce a spacáku (počet nafukovacích matrací máme omezen).
 
Těším se na vás buď v září nebo příští rok!
Martina "Žralok" Kalinová
Dům dětí a mládeže Praha 9, Eagles Uničov

 

Blog
Krizové a další drobné úpravy soutěžního řádu 2020
Upraveno dne 27.5.2020
Soutěžně technická komise ve spolupráci s výkonnou radou ČADG vytvořily upravenou verzi soutěžního řádu pro rok 2020. Veškeré změny jsou vyobrazené tak, že je přeškrnuto původní znění z ledna a napsáno nové znění.
 
Jde o změny jako:
- kouření na turnajích, po diskuzi s PDGA jsme se rozhodli neuplatňovat zákaz kouření ve skupinách s juniory. Stále však platí zákaz kouření na turnajích Mistrovských a 1. ligy,
- problémy stanovení vítěze ligy (např. Tomáš Dostál a Rudolf Konečný v roce 2019) jsou nyní vyřešené,
- upravené termíny registrací na turnaje (zrychlená koronová registrace),
- přidána nutnost aktivního členství v ČADG pro možnost registrace v 1. fázi 1.DGL a 2.DGL (doposud měl hráč možnost registrovat se na turnaj v 1. fázi díky tomu, že vybojoval prvoligovou přednost, ale už nemusel být člen ČADG v současném roce).
 
Dokument se souhrnem opatření k pořádání a účastni na turnajích je stále platný: http://idiscgolf.cz/clanek/84.
 

 

Blog
Hledá se pořadatel MČR 2021
Hledá se pořadatel Mistrovství České republiky v discgolfu jednotlivců a Mistrovství České republiky v discgolfu juniorů

 

MČR je každoročně nejvýznamnějším českým discgolfovým turnajem. Do jeho plánování a pořádání vkládají organizátoři velké množství úsilí a čím dříve se o místě a pořadateli MČR rozhodne, tím lépe. Proto v letošním roce vyhlašujeme přihlašování pořadatelství MČR a MČR juniorů už nyní.
Přihlášky posílejte od 26.5. do 26.6.2020, o pořadatelích bude rozhodnuto v nejbližším možném termínu. Přihlášky prosím odesílejte zde: https://forms.gle/sxZZpm21V4J7Yhyz5. Pro organizační tým, město, kraj i samotné hřiště, na kterém se  MČR odehraje, jde o obrovskou čest. Své žádosti proto pečlivě promyslete a naplánujte, času je víc, než dost.
Podmínky pro MČR jednotlivců:
- vše vychází ze současného soutěžního řádu (čl. 5), nejdůležitější body jsou níže,
- v roce 2021 proběhne MČR jednotlivců v Čechách,
- formát turnaje 3x18 jamek postupným startem (tři hrací dny - STK a VR doporučuje využití víkendu s navazujícím svátkem),
- turnaj kategoria PDGA B,
- datum turnaje se nesmí krýt s turnaji PDGA EuroTour, PDGA Major turnaji v Evropě (European Open - pravděpodobně 15.-18.7.2021, s Mistrovstvím Evropy v discgolfu (EDGC - 11.-14.8.2021) a s Týmovým Mistrovstvím světa v discgolfu (WTDGC - 18.-21.8.2021) - např. data PDGA EuroTour ještě nejsou známé, proto požadujeme také náhradní termín turnaje.
Podmínky pro MČR juniorů:
- jednodušší podmínky, viz čl. 5.2,
- zároveň s podáním žádosti o pořádání je zapotřebí zveřejnit také plánovaný formát turnaje s podrobnostmi.